Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mért? Mért téveszti mindenki...

Mért? Mért téveszti mindenki össze a szavakat?

Figyelt kérdés
Utálom mikor:a szép sovány és a ronda kövér szavakat párban használják.Mért hiszik azt hogy aki kövér/husis/telt máris ronda.És mért hiszik azt hogy csak a vékony lehet szép?Sok fiúnak(pl nekem is) inkább a telt(NEM KÖVÉR), husis alak tetszik.Valaki tudja a választ?

2013. aug. 15. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
És miért nem tudja valaki, hogy nem "mért", hanem "miért"?
2013. aug. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Azért mert a legtöbb modell, reklámban/sorozatokban/filmekben szereplő személyek, s az énekesek többsége is inkább sovány. S már a sajtóban az is egy hír, hogy valamelyik sztár meghízott.

Ezáltal mi lányok látva ezeket a karcsú nőket, akik alig esznek, vagy nagyon sokat edzenek hogy megtartsák súlyukat, ezekhez igyekszünk hasonlóak lenni. Mert őket állítják be szépnek.

Továbbá a divattervezők is a soványabb embereket szeretik, mert akkor könnyebb a szabás. Én (mint azért húsosabb lány) tudom milyen nehéz legalább egy jó RUHÁT találni, ami jól áll nekem, nem pedig a soványabb emberekre.

Meg persze az, hogy a nőknek állandó problémájuk a külsejük (sokaknál), s a testsúlyuk, emiatt tudnak belőle pénzt csinálni. Hogyan? Úgy hogy árulnak különféle "csoda szereket" ami bármiféle megerőltetés nélkül lefogyaszt.

Emiatt látják inkább a soványabbakat szépnek. Mivel összefoglalva a tévében csak olyan embereket láthatunk akik soványak, és szépek. Mivel ebből pénzt is tudnak csinálni, s mivel a divattervezőknek könnyebb munkájuk van egy soványabb lánynak ruhát tervezni,, mint egy teltebbnek.

Remélem választ tudtam adni a kérdésedre. :)

13/L

2013. aug. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

"Szép sovány" itt úgy értsd: szép=nagyon

"Ronda kövér" ha nem akartál a szóköz helyére vesszőt rakni,akkor azt azért mondják így,mert a kövér illető már ronda a kövérsége miatt,ami már átlépte a telt szintet.

2013. aug. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

Első:))

Azért, mert a soványak a szépek. Fogadd el.

2013. aug. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Az életemre is fogadni mernék, hogy te nem fiú vagy, hanem egy túlsúlyos tinilány. Ellenkező esetben tennél nagy ívben mindenki véleményére, max. azon hőbörögnél, hogy a lányoknak miért a magas, jóképű férfiak kellenek, az átlagosak helyett xd
2013. aug. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

és arra tudod a választ hogy miért háborodnak fel emberek ilyen hülyeségeken??

mi van ha azt írom szép kecske ?? akkor már csak a kecske lehet szép és az összes nő ronda mert nem kecske??


gondolkodni kéne nem felháborodni

2013. aug. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
29%

Nem tévesztik össze, szándékosan használják így.

A # 2-es válaszoló jól kifejtette, hogy miért.

2013. aug. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!