Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van sok embernek két...

Miért van sok embernek két keresztneve, másoknak meg csak egy?

Figyelt kérdés
Itt most nem holmiféle bérma-keresztnévre gondolok, hanem rendesen az anyakönyvben, személyiben is megtalálható nevekre. Nekem speciel egy van, apámnak kettő volt.

2013. aug. 24. 04:00
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Mert pl ha a szülőknek 2 név tetszik és nem szeretnének választani, akkor adják mind a 2-t és meg van oldva.
2013. aug. 24. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
Nekem is két keresztnevem van, az egyikhez anyám ragaszkodott, a másik azért kellett, hogy meg tudjanak keresztelni.
2013. aug. 24. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem is kettő van és kettőt adok a gyermekemnek is majd. Szerintem azért is jó, mert ha az egyik neve nem tetszik majd neki, akkor ott a másik, esetleg egy felvett név.

Elég rossz érzés lehet elviselni a ritka neveket úgy, hogy csak az van: Gedeon, Baltazár, Magor, Brümhilda, Dagobert (pl. Jáksó gyereke) stb.

2013. aug. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én meg nem hallottam Dagobert nevű emberről O.o Elég vicces név.

De ez a Baltazár xDD Nekem néha csak úgy eszembe jut és elkezdek röhögni:DD

(Ennél már csak a Musztafa a jobb,bár nem hiszem hogy vannak ilyen nevű magyarok xDD)

2013. aug. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves FieLdY !

Hogy hogy "azért kellett, hogy meg tudjanak keresztelni"?

Ezt nem értem. Az első neveden nem lehetett???

2013. aug. 24. 17:27
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem, mert az ritka név, és annak nincs szentje. Pl. olyan nincs, hogy Szent Amanda, ezért még adnak olyan nevet nekem, hogy Regina.
2013. aug. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
De azt nem tudom, miért kellett engem feltétlen megkeresztelni, mikor még nem is voltam döntésképes. Mindegy, attól hogy lelocsoltak valami szent vízzel, még nem gyakorlom a vallást.
2013. aug. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Elnézést a bizalmaskodásért, csak azért kérdeztem, mert egy másik kérdésem kapcsán valaki azt mondta, hogy "Ha belemegy a pap, akkor Kancsónak is megkeresztelhetnek."

Én is úgy tudtam, hogy kell egy szent akiről elneveznek. Az ő ünnepe a névnapod.

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudomany..

2013. aug. 24. 19:36
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Nem nagyon tudom hogy megy a keresztelés, nekem ezt mondták a szüleim, mikor kérdeztem őket, hogy nekem miért van két nevem. Védelmez engem a szentem.:D

De ha nincs a képben keresztelés, akkor meg vagy nem tudtak dönteni, melyik nevet adják neki, vagy az egyik neve Jácint, de adnak neki még olyat, hogy Bence, ha a másikat majd nem akarja a gyerek használni.

2013. aug. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es: igen, szerintem is nagyon viccesek ezek a keresztnevek. Nagy meglepetésemre egy ismerősöm tavayl így nevezte el a gyermekét ... Mi lesz ennek a beceneve: Balta, Baltika, Baltácska??? Még az a jó, hogy ott a második neve, a Hunor :).
2013. aug. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!