Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Beszélgetek az örökbefogadásró...

Beszélgetek az örökbefogadásról másoknak, amikor még csak készültetek rá?

Figyelt kérdés

Mi néhány év múlva szeretnénk elindítani az örökbefogadást, egy sajátunk már van.

Amikor tőletek megkérdezték, hogy mikor lesz kistesó, vagy baba, vagy mikorra tervezitek, hozzátettétek a válaszhoz, hogy örökbe fogtok fogadni?

Azért gondolkozok ezen, mert soha nem lehet tudni, honnan érkezik segítség, ugyanakkor senkinek nincs hozzá köze.

Rokonságon belül sem tudom, mennyire beszéljünk erről.


2013. aug. 23. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!

nekem van egy fiam óvis és egy lányom aki másfél éves. Nekem már sokszor megfordult a fejemben hogy örökbe szeretnék fogadni, és férjemnek sem lenne ellenére, de amikor én ezt felhoztam a családnak, szó szerint azt kaptam : hogy nem vagyok-vagyunk Normálisak, Minek még egy gyerek, pláne nem a miént....stb. pedig csak beszélgetni szerettem volna erről! na ezek után képzelheted ha tényleg eljutunk oda mi lesz!!! DE. LESZAROM!!! ráadásul mi nem kisbabát szeretnénk hanem ha valóban összejön, akkor egy 2-3 év körüli gyerkőcöt, mert a kisbabákat "meghagynám" azoknak a szülőknek akiknek nem lehet gyerekük... ezt is egyszer említettem szüleimnek... mire ők: hogy nem tudom, mennyi minden szarság történt már azzal a gyerekkel és azt akarom én hogy még ezekkel a nyavajákkal is foglalkozzak!?.. na szóval remélem egyszer összejön :) nektek drukkolok!

2013. aug. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi nem tervezünk örökbe fogadást, de ha terveznénk, biztos nem szólnék róla az ismerőseimnek. Ha elmondod, mindenki ellát majd a "hasznos" tanácsaival, ha kell, ha nem.

Inkább próbálj olyan párt, olyan közösséget találni, ahol már fogadtak örökbe, biztos vannak alapítványok, akik segítenek a szülőknek a témában. Szerintem csak olyasvalakivel beszéld meg a terveidet, aki átérzi a helyzetet. A legtöbb emberbe nem sok empátia szorult mostanság.

2013. aug. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is kb az volt mint az elsőnél. (Annyi különbséggel, hogy szülés közben olyan komplikációk akadtak, hogy többet nem lehet saját gyerekem) Anyukám családja támogat de az anyósom nem helyeselte, hogy minek nekünk egy lelenc gyerek ha van saját is. Csak, hogy mi szeretnénk a lányunknak még testvéreket. Szóval mi a családra szó szerint tojunk...
2013. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Előrebocsátom, nem vagyok örökbefogadó, és nem is tervezem, de sokat szoktam erről beszélgetni olyanokkal, akik azok, illetve csecsemőotthonokban dolgozó szakemberekkel, akik átlátják a kérdés minden oldalát.


Azt gondolom, a rokonságnak mindenképpen érdemes elmondani, főképp a nagyszülőknek, hiszen ők (jó esetben) aktív részesei a család, a gyerekek életének, és nagyon fontos, hogyan állnak hozzá.

Ismerek olyat, akinél a nagyszülők nem tudták elfogadni, hogy örökbefogadott unokájuk is lett (mert közben a párnak született vér szerinti gyereke is), és a vér szerinti unokával olyan szinten kivételeztek, hogy végül a család jó messzire költözött a nagyszülőktől, hogy minél kevesebbet kelljen találkozniuk.


Az egyszeri ismerősöknek nyilván nem kell elmondani a terveiteket, sőt, később sem kell erről beszélni nekik, ez a ti magánügyetek. Egy másik kérdésnél bemásoltam egy szöveget egy jó könyvből, ami nagyon igaz, hogy az örökbefogadás a család és főképp a gyerek magánügye. Nem titok, de magánügy, és a legtöbb örökbefogadottat igen rosszul érinti, ha az ő magánügyéről beszélgetnek a feje felett a felnőttek. Majd ő eldönti, kinek akar erről beszélni és mikor.


A családdal azért más a helyzet, mert ők nyilván rögtön „leveszik”, hogy lett egy gyereketek úgy, hogy nem is volt semmi „előjele”. Nekik tehát természetesen el kell mondani, sőt, érdemes is beszélgetni a témáról velük, mert a legtöbb ember fejében bámulatos tévképzetek élnek az örökbefogadásról. (Kedvenc példám erre az „árvaház tele van szegény kis árvákkal, akiket majd mi megmentünk, és cserébe hálásan rebegtetik ránk a pilláikat”.)


Ha jól értem, azért szeretnétek örökbefogadni, mert nem lehet második vér szerinti gyereketek? Mit értesz azalatt, hogy „soha nem lehet tudni, honnan érkezik segítség,”?


Amennyiben komolyan gondoljátok, szerintem a legjobb az, amit itt más is ajánlott, hogy beszélgessetek erről olyanokkal, akik tényleg otthon vannak a témában (akár örökbefogadói klubban).

2013. aug. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes válaszokat mindenkinek!!


Igen, nem lehet több vér szerinti gyermekünk. A segítséget úgy értem, hátha lenne valaki, akinek az ismerősének az ismerőse, stb, tudna valakit, aki örökbe adná a babáját. Persze ez elég meseszerű lenne.

De az nagyon igaz, és fontos, hogy az örökbefogadás a gyermek magánügye!

2013. aug. 23. 22:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk felmerült és teljes tabu nélkül tárgyaltuk meg a családdal,gyerekekkel,barátokkal.
2013. szept. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!