Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért depis minden ember az...

Miért depis minden ember az esőtől?

Figyelt kérdés
Én bevallom jobban szeretem a felhő és napmentes, tiszta eget, az se zavar, ha kicsit esik, persze, nem szakad, nekem valamiért sokkal jobb kedvem van ilyenkor, mint amikor tűz a nap, hangulatosabbnak találom. Barátom meg csak napsütésben képes létezni, és azt mondja, azért szeretem, ha borús az ég, mert én a depis dolgokat szeretem. De én ebben az időben nem vagyok depis, sőt. Most is esik, alig vártam, teljesen kinyitottam az ablakot, tök jó az esőszag is. :)
2013. aug. 26. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ne általánosíts...
2013. aug. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem általánosítok, csak nem akartam túlbonyolítani.
2013. aug. 26. 12:28
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért énekelnek és táncolnak az emberek a pisimben? -gondolja a felhő : )
2013. aug. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én szeretem az esőt, meg a vihart is. Legtöbb ismerősöm bedepizik. Néha én is szeretek kiülni az ablakba és nézni ki a fejemből, de nem szoktam miatta szomorú lenni. Sokszor még sétálni is kimegyek.Főleg nyáron jó.:) Esőszagot én is nagyon szeretem. Amikor kisebb koromban, egyedül voltam otthon esőbe és viharba egyáltalán nem féltem. Megnyugtatott. Én úgy gondoltam, hogy nincs olyan hülye ember, aki betörne ilyen időben, mert vizes lesz.:D
2013. aug. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is ezerszer jobban érzem magam ha nincs nap. :)
2013. aug. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Semmi köze a depresszióhoz, ez egy olyan csatolás, ami kb. olyan gyakori, mint az, hogy aki a drámafilmeket szereti, az deprimált ember, igazából egyiknek sincs semmi köze a másikhoz.


Szerintem épp az ilyen esős idő alatti “ depis “ személyek azok, akik érzékenyek azokkal ellentétben, akik jól megvannak ilyenkor is, mert az természetes végül is, hogy ha az ember mindig jól érzi magát a bőrében, függetlenül attól, hogy milyen idő van kint és melyik évszak van éppen.


Miért depis sok ember esős időben ? Hát itt többet is lehetne sorolni:

- kreativitáshiány például, mert valaki nem tudja magát feltalálni ilyenkor;

- berögzött szokás, mert mindig rossz kedv tör rá esős időben és ezért már velejárónak tekinti ezt az állapotot

- hangulati befolyásolás, mert a többség ilyenkor még azokat is lehúzza, akik amúgy jól éreznék magukat ilyenkor

- stb.

2013. aug. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Magyarországon mindig depisek az emberek...legalábbis ilyen hangulat van.

Apa 2 évvel ezelőtt volt egy vidéki angol városban és ott mindig mosolyogtak pedig szakadt az eső!:D

2013. aug. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem mindenki, de valóban létezik szezonális depresszió (azaz téli depresszió), a napfény hiánya okozza, ezért van, hogy sarkkörhöz közelebbi országokban több a depressziós (főleg téli hónapokban) és hogy a kutatók nagy része nem viseli jó az antarktiszi fél éves éjszakát. Nyilván ez szélsőséges példa, de vannak, akikből a borús idő is előhozza ezt, csak enyhébben. Valamennyire kulturálisan is belénk ivódott, pl. itt a borús szavunk - komor emberre és felhős, beborult időjárásra is használjuk.


De sokan szeretik az esőt (én is), akár megnyugtató (és kicsit álmosító) is tud lenni az esős idő. Van ez az aranyos esőhangos honlap, ez pl. kifejezetten kellemes hatást kelt bennem (és sokakban másokban is) [link]

2013. aug. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom,én kifejezetten imádom.

Lehet,hogy földigiliszta voltam előző életemben :D

2013. aug. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem az eső előtti 1-2 perc az ideális, amikor a levegő már lehűlt olyan 15-20 fokra, az ég borult, de még nem esik, esetleg csak szemerkél. Ha úgy egyszer megállna az idő, nagyon jó lenne:-)Sokkal jobb, mint amikor izzad meg hunyorog az ember. Engem is furcsának találnak emiatt, szerintem meg az gáz, ha valakinek egy kis víz vagy fényviszonyok el tudja rontani a kedvét.
2013. aug. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!