Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen melegnek lenni ma...

Milyen melegnek lenni ma Magyarországon?

Figyelt kérdés
Először is itt arra lennék kíváncsi igazi melegek válaszára ,hogy ők hogy élik meg a kiközösítést,titkolózást vagy az inzultusokat? Milyen így élni ,hogy az ember nem Ön hibájából bántják?

2013. aug. 26. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Hát nem egy álom... Mondjuk egy idő után már meg se hallod a sértegetéseket.
2013. aug. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%

Ez inkább személyfüggő. A nebáncsvirágok természetesen nagyon a lelkükre veszik, de velük ugyan ez lenne a helyzet ha cigányok, mozgássérültek vagy mondjuk szcientológusok lennének.


Nagyon sok meleg teljesen beolvad a heterók közé. Szerintem ők frusztráltabbak mert nyilván ők is magukra veszik ha a melegeket általánosságban szidják viszont nem adhatják ki magukból.


Aki nyíltan melegek és beszólogatnak, megkülönböztetik őket, legalább felszólalhatnak, kiadhatják magukból bárkinek, nem kell magukat kizárólag a meleg (nem létező) közösségre koncentrálni.


Akik a flanelszerkrényben bújkálnak nem is álmodhatnak arról hogy közösen elmenjenek valahova úgy hogy magukat adják.


Az ember egy tanulékony állat. Előbb utóbb képes felismerni hogy mi az ami számít és mi az ami nem. És persze vannak akik néhány fenyegető hangvételű facebook üzenet hatására kiugranak egy vonat elé hogy elkerüljék a konfrontációt.


Kiközösíteni csak egy közösségből lehet valakit. Tehát iskolában, munkahelyen, családban, baráti társaságban. Ezek közül a családon kívül mindet maga válogatja az ember, szóval ha 100%-ban kiközösítenek, mi értelme továbbra is a közösség tagjának lenni? Semmi. Állj tovább.

Ha továbbra is mindenki elutasít, akkor valószínűleg a dolognak semmi köze a melegséghez.


A melegség magányügy, nem titok. Ha titkot csinálsz belőle azzal azt a látszatot kelted mintha szégyellnéd, amivel könnyű prédává teszed magad azok számára akik mindenkibe belekötnek.


Csak azokból lesz áldozat akik hagyják magukat. Nagyon sok sikeres meleg férfi van a világon, legyenek sportos macsók, vagy hajtűdobáló fodrászok/stylistok.


Én egyszerűen nem hagyom hogy mások bántsanak. Utoljára általános iskolában éreztem úgy hogy a melegségem teher és megnehezíti az életemet.

2013. aug. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Nehezebb, mint heteronak az biztos. Nagyon sok meleg barátom annyira titkolja, hogy nagyon durván, el sem tudjátok képzelni. Annyit kell hazudozniuk ezért mindenkinek, szerintem ez biztos nem lesz egészséges hosszú távon és ennyire azért nem homofób a magyar ahogy azt sokan gondolják. Én és barátom azért kb. az összes barátunk és (majdnem minden) családtagunk előtt felvállaljuk a dolgot, mutatkozunk együtt, stb, mondjuk közel sem annyira mint egy hetero pár, ami nagyon frusztráló tud lenni és sok veszekedés kiindulópontja. Spanyolországban élve fél évet ott teljesen felvállalhattuk magunkat és nem is veszekedtünk kb sosem.

Na meg ezzel, hogy sokan ennyire titkolják már a legszűkebb családi/baráti körben is a heterok nem tudnak róla, hogy vannak meleg barátaik/iskolatársai/kollégái stb. és maradnak a sztereotípiák amit lát a médiából vagy hall másoktól (valahol olvastam, hogy a magyarok 16%-ának van meleg ismerőse, míg az osztrákoknál ez a szám 65%-70% körül volt, nem beszélve a mégnyugatibb országokról. Ez a szám pedig egyenes arányban áll az elfogadással). Meg persze a drága jobboldali politikusok fanyarú megjegyzései, lenéző megszólálasai és mocskolódó megnevezései sem tesznek jót az önérzésének az embernek. Mindenesetre én azért úgy látom javul az egész, pl. a jelenlegi 40 alatti korosztály számára sokkal elfogadottabb az egész. A coming out-ok (mind ismert személyeké, mind a civil emberek ismerőseié), a fellépések, a politikai támogatás (a magyar baloldali és középpártok egyre jobb kiállása az ügy mellett, EU) és a nyugati kultúra jobban megismerése (pl. olcsó fapadosok miatt többen jutnak ki és látják milyen ott) által egyre jobb lesz a helyzet. (Na persze ha lesz egy Fidesz-Jobbik kormány például, akkor visszavonom az utóbbit).

2013. aug. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ftf1983 ***** válasza:
94%

Sokan felfújják ezt a dolgot és feleslegesen rettegnek. Én nyíltan vagyok meleg, sőt egy iskolai program keretében még előadásokat is tartok diákoknak a melegségről. az utóbbi 5 évben minden munkahelyemen tudták, hogy meleg vagyok és sose ért atrocitás, minden csoda 3 napig tart tartja a mondás és ez ezzel is így van. Több kolléga is bevallotta, hogy az a fő problémája, hogy nem tudják hogyan kezeljék a melegséget, de mivel látják, hogy tök normális vagyok és emberileg nagyon jó fej így a melegségem nem érdekes, sőt mindig jöttek kérdezgetni ezt-azt, mert nagyon is kíváncsiak a melegséggel kapcsolatban dolgokra.

Sok meleg, aki előadja a nagy heterót nem is sejti, hogy a környezete tudja róla és sok esetben pont az vált ki ellenszenved ellenük, mert nem őszinték...

Tény, hogy sok országban szabadabban lehet melegként élni, de itthon azért közel se olyan rossza a helyzet, mint azt olyan sokan mondják, van még mit fejlődni ez tény!

2013. aug. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MrPifta ***** válasza:
90%
nekem az életem álma, hogy összeházasodjak egy férfival. Ez sokak számára egy természetes dolog, de nekem csak álom. A barátom idősebb nálam, annyira visszahúzódó, hogy még soha senkinek nem mondta el hogy meleg, ezért összeköltözni sem hajlandó velem, nehogy kiderüljön. Úgyhogy nem habostorta az élet, rengeteget kell hazudni
2013. aug. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
40%

#4

Sajnos most nem tudsz ilyen előadásokat tartani a kormányrendelet miatt.

2021. jún. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!