Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akarunk egy becsületesebb...

Akarunk egy becsületesebb világot Magyarországon? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, kellene egy polgári mozgalmat indítani, hogy tegyük kis országunkat becsületesebbé. Ehhez keresek ötleteket, társakat. Elkeserít merre tart ez az ország és nem csak a politikusaink. Elegem van abból, hogy ebben az országban azokat tartjuk nagyra, akik csalnak, lopnak és illegálisan keresnek sokat. Mielőtt még valaki megvádolna: jómódú (de nem gazdag, bár sokan talán annak is neveznének) ember vagyok, mindenem megvan egy kényelmes élethez, sőt még talán kicsit több is, nem vagyok irigy sem és nem tartozom egyik politikai irányzathoz, párthoz sem. Itt jegyzem meg, nem is akarok semmiféle politikai erőt erősíteni, mert nem sok becsületes politikus van Magyarországon, még települési szinten sem. Szóval politikusok és pártok, párttagok csak akkor írjanak, ha nem akarják a saját bandájukat népszerüsíteni. Itt egy állampolgári mozgalomról lenne szó. Egy példa:

Az adófizetés. Mióta dolgozom (több, mint 10 éve), minden egyes megkeresett forint után fizettem adót, és minden várásolt termék után áfát. Ezért most nem várok dícséretet, ez alapvető állampolgári KÖTELESSÉG!! Túl sokan vannak ebben az országban, akik ezt mégsem teszik. Itt lehet azt mondani, hogy sanyargat az állam és a politikusok amúgy is lenyúlják. Milyen alapon bíráljuk azonba őket, ha a magunk szintjén mi sem vagyunk jobbak? Milyen alapon panaszkodik egy adót nem fizető az egészségügy állapota miatt? ...

Németországban Michael Schumachert karrierje csúcsán nagyon sokan elítélték, amikor Svájcba költözött, mert ott kevesebb adót kellett fizetnie. Pedig ő fizetett továbbra is adót, csak nem a német államnak. Idehaza szinte már elismerést vált ki, ha valaki nem fizet egy fillér adót sem. Szóval azt szeretném elérni, hogy az ilyesmi ne legyen már többé példakép, az ilyen embereket igenis "el kell ítélni" ezért. Amíg az emberek fejében nem alakul ki újra valami erkölcsösség, addig semmi nem fog változni országos szinten sem és megmaradnak az extrém különbségek és folytatódik bizonyos rétegek elszegényedése. Katasztrófa, mit tartanak mai iskolás fiatalok példának, milyen elképzeléseik vannak az életről. Az interneten keresztül lehetne nyomást gyakorolni a feladatukat el nem végző intézményekre és az államra is. Lenne, akit érdekelne a dolog? Esetleg létezik már ilyen kezdeményezés (szigorúan pártoktól mentesen)?



2013. aug. 5. 00:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem lehet előre tervezni egy országban, mert a vezetők kényükre, kedvükre változtatgatnak jogszabályokat, adókat, annak ellenére, hogy a nép rájuk szavazott,ez felfogható egy szerződés egyoldalú felrúgásának is(miközben ők a bankokat elítélik ugyanezért) addig ne nagyon akarjon senki ezeknek megfelelni. Ha lesz olyan ország, akiért érdemes élni, küzdeni, harcolni, valószínű több becsületes adófizető is lesz.

Svájcban járva majd minden házban ott lobog a svájci zászlócska, még a vak is látja, szeretik azt az országot.

Magyarországon már kevesebb ilyen zászlócska van...

2013. aug. 5. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nekünk van ilyen zászlócskánk! :D De csakis Magyarországnak szól, politikusnak nincs köze hozzá!

Amúgy egyetértek a fentiekkel. A politikusok zsebének fizessenek adót?

2013. aug. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
Az ötleted jó, de sajna kivitelezhetetlen. Állam bácsi olcsó pénzért eladott minket az uniónak olcsó munkaerőnek. És egy olyan rendszert alakított ki a saját rabszolgáinak hogy ne nagyon tudjon pattogni. Egy olyan rendszer része vagy amit ők találtak ki, ami hónapról hónapra él, pl ki merne pattogni ha ezzel veszélyeztetné a munkahelyét, minden hónapban jönnek a csekkek, enni is kell, és a gyerekere is kell a pénz. Egy csomó külföldi cég van az országban (én magam is egy ilyennél dolgozom). Kérdem én, az ilyen munkahelyeket mért nem mi csináljuk, pl egy város csináljon saját munkahelyeket és az ott lakókat foglalkoztassa, fizessen jobb fizetést, és a hasznot meg költse a városra. De ugye ezt bizonyos érdekek nem engedik. Mindenki tudja mi a szitu az országban, már már beszélni is merünk róla, csak nincs lehetőség lépni, és változás se várható. Választásokkor kérhetnénk garanciát az ígért dolgok beteljesítéséért, ha az adott politikus nem teljesíti az ígéreteit akkor hali, van helyette ezer másik. Persze olyan törvényeket hoznak hogy érinthetetlenek!
2013. aug. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
De naív vagy!:-) aranyos...
2013. aug. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Sajnos valami hasonló válaszokra számítottam:-( Ez is mutatja, hogy nem vagyok annyira naív, csak elegem van abból, hogy egy csallókkal, tolvajokkal teli világban élek. Legjobban persze az a hozzáállás háborít fel, hogy minek fizessek egy ilyen rendszernek adót ... Miért is? Mert az adó nem fizetése LOPÁS. Attól, hogy a parlamentben is sajnos többnyire tolvajok ülnek, attól még nem kellene ezt tennie mindenkinek. Valahol, valakinek el kellene kezdenie a becsületességet és azt lehet tudni, hogy politikusok ezt nem fogják elkezdeni (hiszen a hatalom korrumpál, ahogyan azt már rég megfigyelték), akkor "kényszerítsük" őket rá! Nincs időm a dolog jogi oldalának utána nyomozni, ezért is vártam volna itt ötleteket, de például lehetne csinálni egy oldalt, melyen közzétennénk adócsalók nevét és módszereit. Én magam is tudok ilyeneket , konkrétan, konkrét emberekről. Mivel egészen feltűnően csinálják, ezért nehezen hihető, hogy csak a NAV nem venné észre. Vajon miért nem ellenőrzik őket?? Erre is van egy sejtésem. Ha már maguktól nem mozdulnak, akkor állítsuk őket, mint a középkorban "pellengérre". Tudja meg róluk mindenki. És ha véletlenül a következő választáskor a választók belenéznének ebbe az "adatbázisba", akkor tudhatnák, kire nem szabad szavazni. Bennem sincs meg a teljes rendszer, hogyan is működne, ezért tettem itt fel a kérdést. Talán vannak még becsületes jogi végzettségű emberek is (bocsánatot is kérnék tőlük az általánosításért, de túl sok ellenpéldát láttam), tőlük jöhetnének a jogi keretek. Az lenne jó, ha a dolog törvényileg nem lenne támadható. Persze nem lepne meg, ha pillanatok alatt egy 100%-os támogatás akadna a parlamentben egy új törvényjavaslatra, mely ezt megtiltja, de akkor lehetne vinni az adatokat a határon túlra ... Alapvetően egy demokráciában élünk, még akkor is ha ez sem véd meg bennünket az igazságtalan szabályoktól, törvényektől. Ne hagyjuk csak a politikusoknak, hogy élvezzék egy demokrácia előnyeit. A közvélemyénynek még van ereje, csak okosan kellene használni ...
2013. aug. 5. 21:22
 6/18 A kérdező kommentje:
Talán rossz helyen kérdeztem? Vagy ennyire nem érdekel senki mást, ami ebben az országban folyik. Állandóan panaszkodik mindenki, de tenni senki nem akar? Az is lehet, hogy az ötlet nem jó. Van valakinek jobb? Amúgy ha az ember kicsit végiggondolja, csak az adócsalás részét. Ha ebben az országban mindenki fizetné az adót, annyi pénz lenne az államkaszában, hogy nyugodtan lehetne csökkenteni az adókat és megerősíteni a szociális hálót. Viszonylag hamar rendbe lehetne tenni sok mindent és végre azok is jobban élhetnének, akik most szarul. Mindezt anélkül, hogy a külföldi tőkének drágulna a magyar munkaerő. Igazából, csak azok járnának "rosszul", akik jelenleg meglopják az adófizetőket és azt főleg luxusra költik. Affelől nincsenek illúzióim, hogy nem igazán munkahelyteremtésre mennek el ezek a pénzek.
2013. aug. 6. 22:51
 7/18 anonim ***** válasza:
Akik a legnagyobb ludasok az adók elsikkasztásában, azok a politikusok. Hiába fizetné be mindenki az adót, ha az egy svájci magánszámlán kötne ki! A változást azzal kellene kezdeni, h az egész parlamenti bagázst fel kellene akasztgatni a lámpaoszlopokra egytől egyig!
2013. aug. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nekem sincs túl jó véleményem a politikusokról és sajnos nem ok nélkül. Jogállamban élünk, a jog eszközeivel kellene élnünk csaló, tolvaj politikusok ellen is. Ezért lenne jó, ha pár a jogi berkekben járatos ember mondana itt véleményt.
2013. aug. 7. 19:27
 9/18 anonim ***** válasza:

Te tényleg nagyon naív vagy! Mi van veled?:D

A törvényeket nem a politikusok alkotják? Dehogynem! Emellett egy átlag ember is lazán megvesztegethet egy rendőrt/ügyvédet/bírót, hát még egy magasabb befolyású valaki! Ha lenne is pár becsületes közöttük, ha ítéletet merne hozni eg politikus ellen, annyi lenne a karrierjének, de lehet még a családjáénak is. Nem kell ehhez jogban jártasnak lenni, h tudjál róla:-)

2013. aug. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A jelek szerint nem fogalmaztam érthetően. Tisztában vagyok azzal, kik hozzák a törvényeket és milyen korrupt ez az ország. Éppen az lenne a lényeg, hogy azért ott még nem tartunk (persze, ha így megy tovább, akkor még eljuthatunk oda), hogy még a korrupt és csaló politikusok és üzletemberek, magánemberek ... sem szeretik, ha valahol közzéteszik a "dolgaikat". Ez lehetne például a következő választások előtt egy segítség. Legtöbbször az embereknek fogalmuk sincs, kire szavaznak. Ismer valaki itt személyesen egy politikust? Ismeri valaki a "dolgaikat". Minden esetben vannak azonban bennfentesek, akiknek nem tetszik a dolog. Ha a tőlük származott információkból lehetne csinálni itt egy "pellengért", az talán egy idő után elindíthatna egy pozitív folyamatot. Persze kidolgozásra várna még az információk ellenőrzésének kérdése, mert kellene valamiféle "minőségbiztosítás" is az adatokhoz. Nem mondom, hogy utána mindenki becsületes lenne, de ha a saját lelkiismeretük nem akadályozza meg őket, hogy bűnözzenek, akkor majd talán a közvéleménytől való félelem . A jogi kereteket ahhoz kellene tudni, mi az amit legálisan közzé lehet tenni valakiről, hogy az oldalt ne lehessen túl hamar bezáratni, mert minden bizonnyal nagyon hamar lennének próbálkozások, ha használható információkat hozna nyilvánosságra. Tehát egyrészt a nyilvánosság elrettentő erejét lehetne használni (sajnos a médiák sem megbízhatók, vagy "elbulvárosodtak"), másrészt ez az adatbázis szolgálhatna segítségül kiválasztani azokat, akikre biztosan nem szabad szavazni, hacsak nem tudatosan szavazunk bűnözőkre.
2013. aug. 7. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!