Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért (csak) nekünk kell...

Miért (csak) nekünk kell megtanulnunk kommunikálni a cigányokkal, ez fordítva miért nem igaz?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem vagyok rasszista, távol álljon tőlem.

Most olvasok a romákkal való kommunikációról, hogy mennyi mindenre oda kell figyelni, mert mennyivel más a világról alkotott képük, mint a miénk. Ez nem baj, tök jó erről olvasni, mert így könnyebben megérthetem a számomra eddig értehtetlen dolgaikat is.

De. Ennek nem kéne fordítva is mködnie? Tehát oké, én elismerem, hogy ők a hozott kulturájuk miatt sok mindenben különböznek a magyaroktól, és ezt tudomásul kell venni a velük való interakció során, de ők miért nem hajlandóak ugyanezt tudomásul venni a mi irányunkban?



2013. aug. 26. 23:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%
Ez a furcsa, hogy bevándoroltak és még nekünk kell alkalmazkodnunk hozzájuk, nem nekik hozzánk.
2013. aug. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van.
2013. aug. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Mit olvasol? Engem is érdekel a téma, írhatnál pár forrást vagy könyvcímet, ilyesmit. köszi!
2013. aug. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%
1-nek igaza van!
2013. aug. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Belinkeled a cikket, ahol olvasol erről?

Amúgy valóban nem nekünk kellene alkalmazkodni hozzájuk, gondolom azért nekünk szólnak ilyen írások és nem nekik, mert a "cigány módra" élő cigányoknál jóval alacsony az iskolázottság, jó, ha egyáltalán képesek összetett mondatokat elolvasni. De tanítani kéne őket, a kultúrájuk káros, összeférhetetlen elemeiről leszoktatni őket.

2013. aug. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
* alacsonyABB
2013. aug. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Orvosi kommunikációt tanulok, és a tankönyvnek van egy külön fejezete ezzel a témával kapcsolatban.
2013. aug. 27. 00:10
 8/28 anonim ***** válasza:
2013. aug. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
81%

Most már mindenkinek kell majd a suliban tanulni. :-(((

Legalább a gyerekek megtanulják, hogy Lákátos Rómeo azért veszi el az kajájukat, mert ők rasszisták és provokálják őt a rendes ruhájukkal, tanszereikkel és az tízóraijukkal.

2013. aug. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Egyébként ezt, amit belinkeltél, teljesen helyesnek tartom!

Ezzel a kérdéssel nem azt akartam sugallani, hogy a cigány-magyar ellentétekről csak a cigányok tehetnek. Van az a mondás, hogy "Okos enged, szamár szenved". Egy adott szituációban valamelyik félnek engednie kell, mert ha mindketten csak a maguk igazát hajtják, akkor kő kövön nem maradnak, csak tovább mélyülnek az ellentétek.

Ha viszont az egyik fél toleránsabb a másik irányában, hajlandó mederben tartani az indulatait, akkor előbb-utóbb a másik fél is elkezd higgadtabban gondolkozni.

Szóval ez tök jó, hogy már gyerekkorban elkezdik tanítani, hogy a cigány gyerekek miért viselkednek másképpen, mint ők. Ezzel nincs gond, a nyugati országokban is így működik, hiszen sok országban még több nagy etnikum van jelen, és egymás kultúráját meg kell tanulniuk, hogy együtt tudjanak élni.

Csak jó lenne, ha olykor (például egy kórházi szituációban) a cigányok is megpróbálnák megérteni a magyarok észjárását.

2013. aug. 27. 00:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!