Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi jut erről eszetekbe?

Mi jut erről eszetekbe?

Figyelt kérdés

"Olyan hideg és édes..."

Nekem valaki. Valaki aki próbálja magát mindig erősnek mutatni, aztán beletörik és nem engedi, hogy segítsek, mert azt hiszi megy neki. De nem megy neki. Olyan makacsul ragaszkodik ahhoz, hogy ő lesz az, aki összetartja a családot, aki vigyáz mindenkire, hogy észre sem veszi,hogy rá kéne vigyázni, mert nem tudja, áldozatok terén hol a határ. És ez olyan hideg és édes.


Továbbá erről a két szóról az élet jut az eszembe. Mert sok a hideg, "befagyasztja" az embert mégis annyi édes vesz minket körül. Csak észre kell venni. És ha észreveszed már nincs olyan hideg. Nekem a legédesebb az illető akit említettem, a leghidegebb pedig a sok rossz amit átéltünk.


Bocs a személyeskedésért, mert ez kicsit már belsőbb dolog gondolom az emberek életében. Nekem jó volt kiírni. Remélem nektek is az lesz:)


2013. aug. 28. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Olyan hideg, és édes?

Szerintem egy olyan lány, aki senki sem engedné magához közel az embereket. Kissé hidegen bánik velük, de nem bánt másokat. S egyszerűen édes, mert... van egy-két olyan megmozdulása, amibe ha jobban belegondol az ember, rájön mennyire édes ilyenkor. :)

2013. aug. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fagyi :)

Amúgy talán hasonló,mint neked. Tehát,hogy próbál erős lenni,de neki is van szíve.

2013. aug. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Saját magam jut eszembe erről, és a lány, aki tetszik, de nem lehet az enyém. Valószínűleg azért, mert nagyon hasonlítunk egymásra.


A hideg a "mély" gondolatokra, a depresszióra, a sötétségre, a magányos, rideg éjszakákra, az utcai lámpák halvány fényében sétálásra, káoszra, a boldogság elérhetetlenségére, az önostorozásra, a tettetett énközpontúságra, az önpusztításra, a meg nem értettségre emlékeztet. Arra, ahogyan a füst táncol az arcom előtt a tetőn, az esti város pedig elterül előttem, felizzik a cigaretta a szemeim előtt, majd újra "takarékon" ég, de nem alszik el, amíg én be nem fejezem. A megbánásra, amiért fiatalon iszok, és dohányzok.

A "negatív" eufóriára emlékeztet még, amit azért üldözök, mert azt hiszem boldog leszek tőle, de ez csak látszat, pillanatnyi dolog, ami nem helyettesíthet egy kapcsolatot, és ha elmúlik, csak rosszabb lesz minden.



Az édes pedig a boldogságra emlékeztet, a napfényre, és az éjszakára egyszerre. A felelőtlenségre, az ártatlanságra, boldogságtól tombolásra, a nyári friss levegőre. A nyárra, amikor az ember tényleg szabadnak érzi magát.


A kettő együtt pedig nem csupán egy párra, hanem rám és a lányra emlékeztet.

Arra, ahogy elveszünk egymás tekintetében, és a külvilág megszűnik létezni.

A réten ücsölgésre nappal, a nap fényében fürödve. A réten fekvésre éjjel, a csillagokat nézve.

Ellentétes érzelmekre emlékeztet. Határtalan boldogság, de a háttérben ott van a "hideg".

Süt a nap, de felhős az ég. Az egész valahogy gyönyörű számomra, harmónikus. A sötétség és a fény tökéletes elegye.

Nagyon nehéz elmagyarázni. Talán később eltudnám, de most kiírtam magamból mindent, amit tudtam.

Legegyszerűbben a keserédességgel, vagy a melankólikusággal tudnám leírni az érzést.


Lehet hogy zavaros, túl hosszú, esetleg számotokra hülyeség, de ez van. Talán a "korral jár". :)


Kérdező, köszönöm szépen a kérdésed, tényleg nagyon jól esett ezt kiírni magamból, a gondolatok követték egymást, és egy pár percig tökéletesen "fogott az agyam".


Tényleg köszönöm. Nagyon nagy ihletet adott ez az egész, ennyire részletesen még sosem tudtam leírni az érzéseimet.

Remélem a válaszom kielégítte a kíváncsiságod! :)

2013. aug. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3as: nem, én köszönöm! Mesés volt elolvasni :) Pont ilyenre vágytam most :) És ami szép, hogy tökéletesen megértettem.:)


Köszönöm a válaszokat!:)

2013. aug. 28. 22:53
 5/6 t_GaRami_a ***** válasza:
100%
Nekem a bosszú jut eszembe. A bosszú hidegen tálalva. Édes a bosszú íze. Viszont a bosszúról más is eszembe jut. Ha a bosszú hideg és édes, akkor a bosszú egy fagyi.
2013. aug. 31. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos hangulat, amit néha érzek emberek között. Nyomaszt a tömeg, ami körülvesz, úgy érzem, láthatatlan vagyok, végtelen magány, az érzéseim és a létezésem nem érdekel senkit, senki nem ismer, ha meghalok, már soha nem is fognak megismerni, minden elvész, ami voltam, mert az emlékekben is csak egy olyan lány élne, aki nem én voltam. Mindez hideg és elkeserítő. Ugyanakkor mérhetetlenül fájdalmas, szenvedélyesen fájdalmas, mámoros, és ez az édes része a hangulatnak.
2013. szept. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!