Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nyolc oras munka mellett hogy...

Nyolc oras munka mellett hogy jut idotok mindenre?

Figyelt kérdés
En hat oraban dolgozom,delben vegzek. Egy csomo dolgot kellene es meg egy csomo dolgot szeretnek belesuriteni egy napomba, de mindig elcsuszok..megtervezem de pl faradt vagyok. Kutya,takaritas,tanulas,nyelvtanulas,sportolas,olvasas..ajjj nem tudom mi lesz ha gyerekem is lesz vagy nyolc orat do:gozom..a baratokat ki is felejtettem.Ti hogy oldjatok meg h sok minden beleferjen egy napba?
2013. szept. 4. 05:20
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Én delelott 10tol kettoig suliban vagyok, delutan 5tol este 9ig magyorlaton, ejfeltol reggel hatig meg dolgozom. Inkabb aludni nemalszom, de sportra, olvasasra es baratokra mindig szanok idot.

21l

2013. szept. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 óra munka mellett úszni járok, különben megőrülök, de másra sajnos nincs időm. :(
2013. szept. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nyáron heti 60 órát dolgoztam, sajnos a balatoni szezonmunkák ilyenen. A futásra, edzésre mindig próbáltam időt szakítani. A páromat heti egyszer, a családomat egész nyáron nem láttam.

Nagyon rossz volt, soha többé ilyet semmi pénzért sem. Azóta nekem megváltás a 8 óra

2013. szept. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azóta tudom az időm beosztani, hogy szakdolgozatot írtam. Különböző okok miatt (és mert nem csak a szakdolgozattal kellett foglalkoznom a félévben, hanem más tárgyaim is voltak és tanítottam is az egyetemen) kb. két hónapig heti 60 órát kellett az egyetemi dolgokkal foglalkoznom. Ez kipucolt minden fölösleges dolgot az életemből - nem volt időm rá, és mikor lett, a fölöslegeseket nem vettem elő újra. Ami nekem segített, és azóta is segít, mert azóta megtartottam ezt a rendszerességet:

* minden nap 10 és 11 között fekszem le és 6 és 7 között kelek fel. Nem törődöm azzal, ha napközben fáradtnak érzem magam, hanem akkor a következő nap alszom kicsit többet. Viszont így, hogy minden nap ugyanakkor alszom, gyorsabban el tudok aludni és kipihentebben ébredek

* reális elképzeléseim vannak arról, hogy mi fér bele egy napba. Írd fel, hogy miket szeretnél csinálni, számozd meg fontosság szerint és fontossági sorrendben haladj. Bármeddig is jutsz, biztos, hogy a legjobban teljesítettél, mert a legfontosabbakat csináltad meg. Én ezt nem pont így csinálom, de a feladatlista tényleg segít. Egy idő után reális elképzeléseid lesznek, hogy mi fér bele az idődbe.

* a takarításnál lehet, hogy lejjebb kell adnod az igényeidből. Én egyelőre csak a saját szobámat takarítom, de nem töltök vele sok időt, főleg nem minden nap. Hetente porszívózok (a padlót és az íróasztalt, meg a gyakran használt polcokat), a többit pedig évente. A polcokon áll a por - nem baj, hadd álljon.

* vasárnap nem dolgozom, semmiképpen. Az a pihenés és a barátokkal találkozás napja. Na jó, egy kivétel van: ha szombaton találkoztam a barátaimmal, akkor a munkát vasárnap pótolom be.

* sportolás: biciklivel járok. Mivel az egyetem kb. 10 km-re van, ez épp elég sport. Meg vasárnap kirándulni szoktunk menni.

2013. szept. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

10-6-ig dolgozom, ez azt jelenti, hogy negyed 10-kor megyek el itthonról, és fél 7 körül érek haza. Este szoktam főzni, amikor hazaérek, barátokkal is este találkozom. Azért ehhez még hozzájön 2 szabadnap is egy héten, mert ugye mégsem minden nap dolgozik az ember.

Most már kicsit nyugisabb az élet, és tudok pihenni a szabadnapjaimon, de tavaly vezetni jártam, angolra, meg zenesuliba. Minden szabadnapom ezekre ment el. Így utólag nem is tudom, hogy bírtam. Most már megvan a nyelvvizsgám meg a jogsim, szóval már csak a zenesuli maradt, az meg már semmiség :)

Szerintem a 8 órás munkaidő mellett muszáj, hogy az ember be tudja osztani az idejét. Ha pedig délben végzel, akkor még NAGYON NAGYON sok időd van még hátra a napból!

2013. szept. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én napi 8 órát dolgozom. Szerintem nem nehéz beosztani az időt, csak nem egy nap kell megoldani mindent. Pl. én pénteken járok sportolni, akkor hamarabb végzek a munkában is. Utána még marad idő a takarításra is. Olvasni lehet mindennap este, lefekvés előtt. Egy időben jártam nyelvet tanulni, az is meg volt, hogy a héten melyik két nap.

A hétvége meg szabad teljesen :) Akkor lehet bármit csinálni, barátok, buli, olvasás, vagy akár nyelvtanulás, sportolás.

Még nekem sincs gyerek, de ha lesz, szerintem akkor is menni fog, csak kell egy rendszer és úgy könnyebb mindennek a végére jutni.

2013. szept. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én reggel 7kor elindulok otthonról, és kb este fél7-7 re érek haza. SEMMIRE nincs időm, hétköznap általában csak dolgozom, elvileg napi 8 órát, amihez hozzácsapódik mindig egy kis túlóra, plusz 1-1 óra BKV.

Fárasztó, de legalább meg vagyok fizetve.

2013. szept. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2-essel teljesen egyetértek és ugyanúgy járok úszni. Barátok pedig csak hétvégén vannak és kész. Annyi elég is.
2013. szept. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

Arra találták ki a 8 órás munkát,hogy ne legyen időd semmire,ne foglalkozz azzal mi zajlik körülötted,maradj buta,mint a tök.


Ki az a marha,aki 8 órás munka mellett még másra is szakít időt?


Nekem soha nem kellene sem párkapcsolat,sem gyerek.

Nem fogok 150 kgra hízni,azért,hogy ezek meglegyenek.

2014. nov. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!