Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem? 8. osztályos...

Mit kéne tennem? 8. osztályos vagyok és annyira beképzelt osztályom van hogy mindenkibe bele kötnek belém is mindig belém kötnek nem szolok hozzájuk nem beszélek velük nem szólok vissza nekik és mégis nem bírják ki azt hogy ott vagyok mit csináljak?

Figyelt kérdés

2013. szept. 5. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Bírd ki év végéig. Én 4 évig éltem ebben középiskolában és még mindig itt vagyok.
2013. szept. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos nem az osztályoddal van a baj hanem veled.

Te nem tudsz a közösségbe beilleszkedni te nem tudsz az osztálytársakkal kommunikálni.

De ezen ne kenödje el, ez szinte minden fitalallal így van, van aki gyorsan megoldja van aki nehezebben.


Amit ajánlok. Gondolod végig miért piszkálhatnak?

Bunkó vagy velük? Flegma vagy velük? Miért nem válaszolsz nekik? Zavarba jössza ha valaki kérdez?

Ha piszkálnak szolj vissza normál hangon, hogy hagyjatok békén, ne piszkáljatok. Se többet se kevesebbet. Ne kiabálj és ne is maradj csendbe. Lehet 1-2 alkalommal cikiznek majd, de ha folyamatosan észlelik hogy szoba állsz velük és ennyit mondasz akkor kb 2-3 alkalom után abba hagyják. ha nem mondasz semmit, akkor nyilt teret adsz nekik a piszkáláshoz.

Ne fenyegetözz, ne kiabálj velük, ne akarj nagyobb lenni náluk, de kisebb sem. Mutasd azt hogy te pont olyan vagy mint ök. Se több se kevesebb.

Amire nagyon figyelj még. Ha valaki olyat kérdez ami nem piszkálás akkor arra mindenképpen válaszoljál, értelmesen a tudásodnak megfeleöen. Ekkor ne maradj csöndbe, de ne is ekkor akard megváltani a világot.


A legnagyobb baj, hogy nem csak itt fognak piszkálni, hanem a következö iskolában és majd a munkahelyeden is. Ha ezen nem tudod túltenni magadat, ha nem tudsz beilleszkedni akkor soha nem találod a helyedet a világban és megkeredsz és kiégsz egy idö után.


Az, hogy elfogadjanak nem megy egyik napról másikra, ez akár hónapok is lehet, de ha dolgozol rajta akkor nem lesz baj.

Ha segítség kell, és úgy érzed szüleid, rokonaid, tanáraid nem tudnak segíteni, akkor írd meg itt nekem a konkrét szitut amiben benne voltál és zavart, és talán tudok segíteni hogyan kell erre reagálnod, mit kellene tenned.

2013. szept. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én beszélek velük ha hozzám szolnak nem vagyok bunkó velük kérdeznek válaszolok beszélgetek velük amikor úgy jönn
2013. szept. 7. 11:06
 4/6 A kérdező kommentje:
És köszi a választ
2013. szept. 7. 15:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Először is miért piszkálnak? Szerintem ne vedd komolyan! Ebben a korban nagyon gyakori a rivalizálás az osztálytársak között. Nálunk is ez ment 8. osztályban, sőt még a középiskolában is. Gyerekes dolog, de ki fogjátok nőni! A lényeg, hogy ne vedd komolyan! Ne gyötörd magad miattuk! Nevess magadban. Próbálj meg beszélni erről valakivel, testvéreddel , szüleiddel!!! Nekem ők nagyon sokat segítettek!
2013. szept. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem benned van a hiba!Az emberek ilyenek,az osztály társaid biztosan nem kaptak megfelelő nevelést! :D Hidd el,mit tudnak ők?Villogni és sutyorogni ,lenézni valakit?Egyszerűen alapból elkényesztetett maceráns majmok ennyi -.- . Én is 8.-os vagyok de megtanulltam két út között járni:vagy vissza szólsz de aztán jó keményen,vagy egyszerűen hagyod,hogy a hátad mögött beszéljenek rólad,és aztán mi van vele?A hátad mögött vannak és ott is maradnak!:D Ne foglalkozz velük,legyél okosabb mert szerintem amit ők művelnek az gyerekes pff!

Amihelyt felettük is eljár az idő ne aggódj ők se lesznek ennyi hu de nagy menők!;) De tegyél amit jónak látsz! :)

2014. aug. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!