Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki akart rabolni egy cigany...

Ki akart rabolni egy cigany ma. Meg tudnatok mondani, melyek azok a helyek budapesten, amelyeket el kell kerulni, s mit erdemes ilyenkor csinalni?

Figyelt kérdés
Szerencsere nem sikerult neki....de pofatlan modon fenyes nappal tortent az eset. Szoval mik a teendok ilyenkor, mit a legerdemesebb ilyenkor csinalni ?

2013. szept. 6. 20:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Budapesten általában forgalmas helyen szabad sétálni, de még ott sincs teljes biztonságban az ember, fényes nappal, úgyhogy szorosan a tömegben, v tömeg mellett állj közvetlenül. Ez Budára is érvényes!! Ha odalép valaki, ne mutass félelmet, csak tettesd süketnek magad, és lehetőleg lassan sétálva keres egy biztonságos épületet, vagy egy tömegközlekedési eszközt, majd szereld le őt.


Persze ha megtámad valaki, akkor futás...


Tapasztaltam több esetet... úgy szívattam meg sz egyik rossz arcot, aki buszmegállóban lépett hozzám ürüggyel, hogy megvártam a buszt, felszálltam rá, erre ő is, majd az uccsó pillanatban leszálltam. ;) Ügyesnek kell lenni. Ő fennmaradt. :)))

2013. szept. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Trukkos :D az a baj hogy nalam ott pont nem volt senki, ezert huznom kellett az idot. Amikor elokerult a kes, akkor pont szerencsem volt es odacsapodtam egy csapat felnotthez. Na az bazi szerencse volt. Na azert ezeket megfogadom amiket mondtal. Balhe mentes utazast kivanok a tovabbiakban ! :)
2013. szept. 11. 21:19
 13/18 anonim ***** válasza:

Köszi, de a biztonságos közlekedést én kívánhatom neked. Ugyanis nem élek Bp-en, bár jártam párszor arrafelé. :)

Megállókban mindig ügyelj, hogy SZOROSAN, közvetlenül a tömeggel együtt állj. hogy miért? Megtudod előbb-utóbb, ha nem teszed. De inkább ne tudd meg...


Na jó, parázni nem kell, csak légy résen, ügyesen, lazán, pókerarccal. ;)

2013. szept. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ja, és apropó, utazás... mióta laksz BP-en? A tömegközlekedési eszköz -kis túlzással- "orosz rulett"... Néha ki lehet fogni egy-egy néptömeget molesztáló arcot... akitől akár a sofőr is fél. Hogy erre mi a megoldás, még nem jöttem rá, talán pestieket érdemes volna kifaggatni erről...


Volt olyan eset, h egy őrült/beszívott alak mindenkit ki akart nyírni, rettegésben tartott - kb 5 megállón át, majd, mitn aki jól végezte a dolgát, leszállt. Biztos el volt telve saját magától, hogy ma is levezette a feszkót az utasokon, és milyen jó volt neki látni a rémült arcokat... :S Hogy b.aszódjon meg...


A tv-ben olykor beszámolnak ilyen esetekről és sajnos van valóságalapjuk, pl amikor petárda robbant villamoson, meg gázpisztolyt sütöttek el a trolin... stb.


Hát, a legjobbakat kívánom, de hogy mi a megoldás arra, ha molesztálás folyik metrón/buszon/villamoson, azt nem tudom megmondani...

2013. szept. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Bp-n elek szuletesem ota. Azaz 17 eve :) szerencsere nyugisabb kornyeken lakom, de ugylatszik a sors rendelte ugy, hogy ezt is meg kell tapasztalnom xd szoval azert az en kornyekemen csak elszorva talalhatok indian populaciok. Mostantol kerulom is az ilyen rohadt kornyekeket. Szelsoseges esetek pedig barhol elofordulnak , azzal tenyleg nem lehet mit kezdeni. :/
2013. szept. 11. 22:16
 16/18 anonim válasza:
Háát, belém kőbányán kötött egy cigány, fényes nappal, egy viszonylag forgalmas úton... Edzés után mentem haza, leszálltam buszról leszólított, mikor már senki nem volt a közelben, akkor előkerült a kés és kipakolt. :( Elfutni nem tudtam(edző cucc+fáradság), kiáltani se volt kinek szval megszívtam. Sokan mondják ilyenkor , h le kell keverni egy pofont v. elfutni de olyan helyzetben egyáltalán nem könnyű, annyira meglepődtem h köpni nyelni nem tudtam. Az is tévhit h mindig csoportosan jönnek. Ha van pofája egyedül neked menni, biztos lehetsz benne h egy ütés se vagy neki. Viszont örülök h te megúsztad :) Belém valószínű azért kötött mert látszott rajtam a fáradság, és fülhallagató is volt nálam(soha többet), hozzá teszem nem vagyok egy vézna gyerek... A lényeg, ha bárki leszólít ne állj meg, és (minden rasszizmus nélkül) kerüld a cigókat.
2013. szept. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
En azt olvastam hkgy amennyire lehet, semlegesnek kell maradni, es tovabbmenni. Eroszak az szerintem a levrosszabb amit ilyenkor csak csinalni lehet, elvegre ha van nala kes, 1000% hogy akkor hasznalni fogja. Orulok hogy nem szegezi nekem a kest, nemhogy meg en kezdnem a bunyot. Ez csak hollywoodi agyszulemeny hogy en majd jol leutom es en leszek a "hero of the day".
2013. szept. 14. 21:35
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom aktuális-e még a dolog. Acélbetétes bakancs a megoldás. Nem számít, hogy kés van nála. Odamegy, elkezd pattogni, úgy térden rúgod acélbetétessel, hogy összefossa magát. Te meg elrohansz a fenébe.
2015. márc. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!