Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért baj, ha valaki rendszere...

Miért baj, ha valaki rendszeresen piál?

Figyelt kérdés
De nem issza el a családi kasszát, nem agresszív, nem csinál semmi galibát, munkahelyen nem okoz gondot, épp csak megissza a magáét? És nem, nem rólam van szó, csak sok olyan kérdés van, ahol nem agresszív a piás, de mégis problémáznak rajta. Szóval, miért baj?

2013. szept. 9. 21:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem annyit, hogy a család lássa kárát, ha nem agresszív, ha nem idegesítő, ha nem olyan mennyiséget, hogy rendszeresen részeg legyen, vagy rövid úton tönkretegye az egészségét, ha nem növekszik a "fogyasztása" (mondjuk mint nagyapám, aki vagy 70 éven keresztül ha tehette reggel és este megivott egy felest, néha délben is és ennyi, többet nem), ha amúgy normális, rendes, jó ember, akkor engem ugyan nem zavarna.
2013. szept. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan erre gondolok. Nem agresszív, stb. De mégis, van akinek ez baj. Én meg nem értem.
2013. szept. 9. 21:44
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Főleg alkoholista szülők gyerekei reagálnak így, vagy olyanok, akik huzamosabb ideig alkoholistával éltek együtt, olyan alkoholistával, aki agresszív volt, vagy nem törődött a családjával. Valószínűleg attól félnek, hogy ami kicsiben kezdődik, nagyban folytatódhat.

Arra már én sem tudok magyarázatot, hogy ha valaki mondjuk már vagy tíz éve rendszeresen egy-két sört, vagy felest, vagy pohár bort iszik meg, tehát nem züllött le, az miért zavar bárkit.

2013. szept. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Mert alkoholista.
2013. szept. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Nekem igazából tökmindegy, hogy nevezik. Van rendes ember és van sz..r ember. Inkább egy rendes ember, még ha az rendszeresen megiszik is egy-két italt, még ha azt úgy is nevezik, hogy "alkoholista", mint egy sz..r ember, még ha az az életében egy kortyot sem ivott.

Ugyanúgy, mint az sem zavar, ha mondjuk valaki koffeinfüggő, vagy dohányzik.

2013. szept. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4.-től kérdezem: miért baj, ha alkoholista? A "csak" nem elfogadható válasz. Amúgy az ötödikkel teljes mértékben egyetértek, ment a zöld kéz.
2013. szept. 9. 23:39
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Hát igen, ez hivatalosan alkoholizmus, de ez mondjuk engem se zavar. Csak ez a töredéke az alkeszoknak.
2013. szept. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Nekem a férjem mindennap elmegy 2 órát a haverokkal töltött és 2-3 sört ivott meg. Első sorban azért zavart mert a pici babával egyedül voltam otthon és volt olyan , hogy 5 percet nem tudtam Magamra szánni, mert nyügös volt, nem aludt , Őfelsége meg ment rihi-röhizni a haverokkal. Ma már ott tartunk, hogy ugyan hétköznap maradt a 2-3 sör, de az mindennap, hétvégén meg totál részeg. Szóval annyi a baj ezzel a dologgal, hogy azt az időt amit a haverokkal és az ivással tölt azt velünk kéne tölteni. Ha ezt itthon vagy hazafelé menet inná meg, nem érdekelne.

Más felől meg, rettentő ritka az az ember, aki a mindennapos ivászatot követően, nem züllik tovább. Szerencsés annak a családja aki ezt megússza. Szóval Nekem ennyi a problémám ezzel. Bocsánat, ha túl személyes a válasz. :D

2013. szept. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8., téged nem is az zavart akkor, hogy ivott, hanem hogy elment otthonról? Nekem ez jön át, hogy ez volt a nagyobb gond.
2013. szept. 10. 17:16
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A vége ugyanaz : 90% lecsúszott alkoholista.
2013. szept. 11. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!