Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol tudnék kapcsolatba lépni...

Hol tudnék kapcsolatba lépni Magyarországon élő japán fiatalokkal?

Figyelt kérdés
Egyetemista, vagy gimnazista fiatalok kellenének, akik valamennyire legalább beszélnek magyarul. Nem szórakozás kedvéért, szakdolgozatomhoz lenne szükséges felvenni velük a kapcsolatot.
2013. szept. 17. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Menj el a Józsefvárosi piacra. Még válogathatsz is. Sőt haza is vihetsz párat,ha kell.
2013. szept. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Azok kinaiak te barom...
2013. szept. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 The magic of banana ***** válasza:
angol nyelvu facebook-on asszem tudsz keresni helyseg szerint embereket
2013. szept. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de Magyarországon élő kellene mindenképp, mert az az alapja a szakdolgozatomnak, úgyhogy ott a helységnévre kereséssel nem megyek sokra. de köszi
2013. szept. 17. 21:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Olyanokat keresel, akik tudnak japánul, éltek kint, tehát nem Magyarországon nőttek fel/itt szocializálódtak?

Szerintem egyetemekre menj be, az én szakomon kapásból 3 japán volt, szerintem máshol is fogsz találni.

Gimikben pedig a cserediákok jöhetnének szóba, a rendes iskolások valószínűleg olyanok lesznek akik itt élnek, szóval ha ilyen beilleszkedés-kulturális különbség témáról akarod őket kérdezni, nem fognak tudni túl sokat.

2013. szept. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

lehet akár olyan is, aki már itt született, de a szülei japánban éltek még, csak ide jöttek.

a lényeg az, hogy magyarul tudjon beszélni, mert mélyinterjú lenne az eszköz... és az én angoltudásom ahhoz nem elég stabil.

és sajnos az egyetemeken a cserediákok nem igazán tudnak magyarul, mert ott az angolt használják.

de már gondolkodok abban is, hogy jobb lenne nem fitalokkal, hanem felnőtt korosztállyal csinálni, mert aki ideköltözik, és elkezd itt dolgozni az megtanul valamennyire magyarul (nem a diplomatákra gondolok most meg a vállalatvezetőkre)

de mondjuk asszonyok, akik magyar férjhez mentek hozzá

2013. szept. 21. 20:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Nézz szét az Ázsia centerben..
2013. szept. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Találtál már valakit?

Miről szeretnéd őket kérdezni, mi lenne a témád?

Hátha tudok segíteni.


Az Asia centerben nincsenek japán eladók maximum a vásárlók között vannak, az Aréna plazaban találkoztam több japánnal is, de lehet csak véletlen volt.

2013. szept. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

még nem, egyelőre csak ilyen előfelmérést tartok, hogy lehetne-e kutatni, mert a tanáromnak tetszett a téma.

Szociális munkás szemmel kellene, a téma hasonló a kulturális különbségek témához.

Igazából most már úgy gondolom, hogy célszerűbb lenne felnőtt nőkkel (akik mondjuk magyar férjhez mentek hozzá) . Konkrétan a munkahely és a család területén jelentkező különbségek, problémák, nehézségek. ami akár nyelvi, akár beilleszkedési, akár hagyománybeli

sajnos nem pesti vagyok, ezért gondoltam először neten felvenni kapcsolatot, utána, ha aktuáis lenne, tudnék utazni bárhova.

2013. szept. 26. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!