Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti nem érzitek azt, hogy más...

Ti nem érzitek azt, hogy más ország jobban húz, mint Magyarország?

Figyelt kérdés

Most nem csak gazdasági szempontra gondolok, hanem arra, hogy egyszerűen jobban tetszenek az emberek, a levegő, a hangulat, a környezet, stb. más országban, mint Magyarországon.

Nekem van több ilyen ország is, ahol 100x szívesebben élnék, mint Magyarországon.


2013. szept. 20. 08:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, mi is szívesen elmenekülnénk a problémák elől, de ez a Hazánk!
2013. szept. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
igen, én Togó-ban képzelem el az életem. de te hol?
2013. szept. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele.
2013. szept. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az igazság az, hogy amíg nem élsz más országban addig nincs is összehasonlítási alapod.

Én évekig éltem Ukrajnában. Egy idő után rájön az ember hogy ott sem különb mint Magyarországon. A fővárosban ugyanolyan szmog és büdös van mint pesten. Az emberek ha már kiismered őket, észreveszed hogy köztük is vannak kötekedők, rosszindulatúak, irigyek. Magyarországon sem mindenki gonosz, élnek ott is jó emberek..A környezet a táj az szép, de Magyarország is szép..

Angliában sem különb a helyzet. Én jelenleg egy kisvárosban élek, és olyan okos tervezés volt, hogy a város szélén van a sz*rgyár. (csatornázás) Minden este ha fúj a szél iszonyú sz*rszag van a városban.. Itt is vannak olyan emberek akik nincsenek semmivel sem megelégedve, és állandóan nyafognak, hogy szívesen elmennének máshová..

Szóval bárhol élsz, minden országnak megvan a maga állampolgára akik szerint a saját országuk pocsék, és máshol élnének. Minden országnak megvan a maga gondja..

Ettől még Magyarország nem pocsék.. Csak benne élsz, ott éled át a dolgokat.

Csak megjegyzem. Bárhol jártam a világban, amikor szóba került Budapest és Magyarország, majd mutattam képeket vagy videókat, mind gyönyörűnek találta. Tavaly meg is hívtam Budapestre az angol házaspár barátainkat hogy ismerjék meg a hazánkat, és teljesen odavoltak. Imádták..

Annyira hogy azóta mindenkinek mondják akiket ismernek hogy menjenek oda nyaralni.. Már páran felkerestek minket hogy segítsünk nekik szállásügyben és programok összeállításában, mert 1-2 hétre mennek nyaralni Magyarországra...(egyébként főleg az tetszett nekik, hogy az ország tele van termál fürdőkkel... Nem sok ország büszkélkedhet ezzel..még Anglia sem)

Ne becsüld le Magyarországot, mert bizony megvan a maga szépsége..

2013. szept. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én jól érezném itt magam ha a megélhetés könnyebb lenne,vagy az állam rabszolgája vagy vagy pedig egy szemét vállalkozóé,megyek innen ahogy lehet.
2013. szept. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én szeretek itt élni. teljesen jól érzem itt magam. Csak azok akarnak elmenni aki keveset keresnek, És ezért rossz az ő hangulatok nem az országgal van a baj.

Hidd el jobb lenne a hangulatod 250k nettó fölött ;-)

2013. szept. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem,én itt szeretek élni és SOHA nem akarok innen elmenni.
2013. szept. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretek itt élni. Soha nem mennék el.

Sok országban éltem már, mindben volt olyan nagyon zavaró dolog, aminek a hiánya itthon fel se tűnik :)


Szerintem azért tűnik neked a legtöbb más ország sokkal tetszetősebbnek, mert nyaralni voltál ott. Ha csak úgy gondtalanul vagy egy országban, szállodában alszol, ahol kitörlik a feneked, egész nap sétálgatsz a pároddal, felfedezel, persze, hogy jobban fog tetszeni :D

De ha ott élnél, akkor ugyanúgy ott is kellene napi 9-10 órát dolgozni, kiállhatatlan főnökkel/kollégákkal, ugyanúgy lennének pénzügyi gondjaitok, ugyanúgy megbetegednél néha, stb.

2013. szept. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ez a mentalitás a legnagyobb probléma ebben az országban, senki sem akar tenni semmit, hagyja, hogy kihasználják, inkább elmenekül, minthogy harcoljon a saját hazájáért, picsog, hogy milyen rossz neki

ha ennyire nem tetszik itt az élet, miért nem teszel érte, hogy jobb legyen?

2013. szept. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

De igen. Nekem semmi baj a mentalitásommal, adtam tíz évet ennek az országnak, hogy kezdjen velem valamit, ha már kitanított, de semmi. Nekem is egy életem van és eltelik szépen lassan.

Nem a problémák elől akarok elmenni, hanem egyszerűen megkeresem azt a helyet, ahol mindig eggyel előrébb tudok lépni, mert itt csak visszafejlődök, minden téren. Ennyi.

2013. szept. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!