Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Már nem tanköteles középiskolá...

Már nem tanköteles középiskolásként nyernél egy óriási összeget, ami egész életedre, sőt az utódaidnak is elég lenne. Te folytatnád a tanulmányaid, vagy otthagynád az iskolát, és belevágnál az "életbe"?

Figyelt kérdés
Csak így nagy unalmamban felmerült a kérdés, a szokásos "mi lenne ha/de jó lenne ha" álmodozásaim közben. Ha 11. második félévében vagy már 12.-es lennék, szerintem biztos hogy végigcsinálnám az iskolát.
2013. szept. 22. 23:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Én maximum azt tanulnám ami kellhet egy esetleges vállalkozás alapításához. Oké hogy lenne pénzem de valamit azért csinálnék is mert egy idő után elfoggy az a pénz és azért tényleg jó nem csak a gyerekekre hanem unokákra, déd unokákra is gondolni. De az biztos hogy csak azt tanulnám amire valóban szükségem lenne, és biztos hogy a további tanulásaimat csak is kizárólag egy hobbival kapcsolatban vállalnám be, vagy a nyelvtanulást, mert az biztos hogy utazgatnék mindenféle helyre és azért egy jó angol, német, francia, spanyol tudás nem árt ha van kéznél.
2013. szept. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem még az egyetemet is, hiszen 50+ lottónyereményt is el lehet pár nap alatt verni.
2013. szept. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A középiskolát mindenképpen befejezném, mert azért sose lehet tudni, hogy mit hoz a jövő :P
2013. szept. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Magántanulóként....
2013. szept. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Óriási összeg alatt több száz milliókra, sőt, milliárdokra gondolok. Mondjuk mintha megnyerted volna a lottót. én ilyen unoka meg dédunoka távlatban nem gondolkodok, mivel halálom után úgyis a gyermekem kezelné a pénzt, ő meg ki tudja mire költené. De azért 8 általánossal milliárdosként se nagyon vesznek komolyan szerintem.

Köszi a válaszokat!

2013. szept. 23. 14:04
 6/10 anonim ***** válasza:
18 év alatti nem lottózhat, szóval itt bukott meg a történet... De tegyük fel, lehet. Kínszenvedve, de befejeztem volna a középsulit, azért egy érettségi alap elvárás, magammal szemben is.
2013. szept. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha csak napi 20ezer forintból eltengődni 60 évig, az 432 millió forint. És azért lássuk be, egy lottónyertesnél ez igencsak a létminimum. Nem is vettem még autót, helikoptert, lovat, házat, farmot, még egy autót, bundakabátot, hajót, jachtot, biciklit, motort tetszés szerinti egyéb fontos dolgot.


A múltheti 3 milliárd hasonló körülmények között napi 132e Ft, ami már azért jól hangzik, viszont magától nem fog megfiallni. Ez így az "utódoknak" biztosan nem elég, jó ha az iskoláztatást lehetne fizetni a maradékból. Külföldön jó egyetem sem olcsó mulatság.

2013. szept. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

kérdező?

csak nem te vagy az aki megnyerte az 5 lottó rekord összegét?

2013. szept. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem, sajnos..:D
2013. szept. 24. 06:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Ott hagynám a francba a sulit, és mennék magántanulónak, mellette meg azt csinálnék, amit akarok.

Amúgy már rég kijàrtam a gimit, a negyedik szakmám tanulom, mellette meg egyetemre járok, de ezeket már nem hagynám ott pénzért.

2022. okt. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!