Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért igyekszik a válaszolók...

Miért igyekszik a válaszolók többsége agresszíven, feleslegesen reagálni olyan kérdésekre, amik állítólag nem érdeklik őket?

Figyelt kérdés

Tényleg nem értem ezt a fajta hozzáállást.

Ha engem nem érdekel egy kérdés, akkor nem válaszolok rá.

Ha ostobának találok egy kérdést, akkor nem írom azt válasznak, hogy "hülye kérdés".

Ha felháborít egy kérdés, és késztetést érzek rá válaszolni, akkor igyekszem nem szánalomra méltó helyesírással, alpári stílusban véleményt nyilvánítani.

Tudom, hogy kényelmes a névtelenség álarca mögül mocskolódni, de aki így tesz, miben különb ember azoknál, akikről fröcsög?

Odafigyeljetek már emberek...



2013. szept. 23. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Akik alpári stílusban írnak legalább nem még a közösségi oldalakon is csak sírnak naphosszat ;) puszillak
2013. szept. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1-es viszont :-)
2013. szept. 23. 16:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok esetben az ilyen megnyilvánulásoknak az az oka, hogy találkozhat a válaszoló egy olyan személyiségű kérdezővel, /mármint a kérdés alapján feltételezhető személyiség/ akitől a való életben is ódzkodik. Néha valljuk be, jól esik kiadni a bennünk felgyülemlett feszültséget.

Sok esetben meg szerintem hasznos is lehet. Itt legalább nem csak veregetjük a kérdező vállát, és erősítjük a téveszméibe úgy ahogy a barátai, hanem igenis megmondjuk a valódi véleményünket a helyzetről. Mármint arról a helyzetről ami a kérdéséből körvonalazódik előttünk.

Minden kérdező kap hideget meleget egyaránt. Kritikát kér idegenektől egy helyzetről, megkapja. Ezzel szerintem semmi baj. Mindig lesz olyan aki mellé áll, olyan aki a másik pártját fogja, és olyan, aki szerint teljesen felesleges kérdést tett föl.

Aki nem akarja hallani más ember véleményét, ne kérdezzen.

2013. szept. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Respect 3. :) így van... ne szólj le mindenkit mert te csak sírni tudsz és nem fogod fel hogy ne kérdezz ha nemtudod elfogadni a válaszunk
2013. szept. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kivesszük a trollokat a válaszolók közül, akkor azért elég sokuknak igaza van, maximum nyersen fogalmaznak.

Nem is lehet máshogyan reagálni arra, amikor valaki lustaságból tesz fel kérdést, miközben saját maga is kikereshetné a választ, elvégre van Internet-hozzáférése. A primitívség, a választ már magában hordozó, és a megerősítést elváró kérdések is olyanok, ahol az alaphangnem már nem lesz kedves vagy segítőkész.

Hogy miért válaszolunk ilyenekre, és miért nem ugorjuk át? Mert a jóérzésű embert idegesíti a butaság, lustaság és a szándékos félrevezetés.

2013. szept. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi a kifejtést.

Nem az a probléma, hogy ellenkezik a véleménye a kérdezőével, hanem, hogy felesleges kapásból indulatosan reagálni.

Most nem jönnék azzal, hogy jópofa néha itt lézengeni, de azért nem a rákkutatás vagy az időutazás a fő profilja ennek az oldalnak, úgyhogy igen kevés dolog számít igazán, ergo nem érdemes mellre szívni semmit.

2013. szept. 23. 16:22
 7/9 anonim ***** válasza:
De hát Te is mellre szívod.... Épp ezért tetted fel a kérdést. Ha nem szívnád mellre, nem érdekelne, hogy ha valaki bántóan reagál.
2013. szept. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Olvass végig a kérdéseken: Mennyi van ebből olyan, amit önerőből is könnyedén meg lehetne válaszolni? De pofátlan is van: egy egész kidolgozott tételsort kunyerál attól, aki vette a fáradságot a kidolgozáshoz. Hát ne legyen ideges az ember? Mennyire kell lustának lenni ahhoz, hogy valaki a net előtt inkább mástól várjon infót?

Mennyire kell sóhernek lenni ahhoz, hogy valaki inkább itt kérjen jogi tanácsot komoly dolgokban ahelyett, hogy felkeresne egy ügyvédet, vagy részt venne ingyenes konzultáción? Mennyire felelősségteljes az, aki előbb szétteszi a lábát/letolja a gatyáját, és csak utána kezd el afelől érdeklődni, hogy hogyan is foganhat meg egy gyerek, és mit kellett volna tenni annak megelőzésére?

Vagy aki előbb itt kérdezget különféle évek óta fennálló, krónikus egészségügyi bajairól, mert fél orvoshoz menni?

Számomra rejtély, hogy néhány honfitársam hogyan képes napról-napra élni az életét totális tudatlanságban, a felelősség minimális szikrája nélkül...

2013. szept. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem válaszolok engem nem érdeklő kérdésekre (végig sem olvasom őket, illetve bizonyos kategóriákba bele se szagolok), nagyon ostobákra vagy provokatívokra is csak ritkán, és akkor sem alpári hangnemben, de néhány kérdésnél nem csodálom, hogy kicsapja a biztosítékot sokaknál, és sok esetben gyanítom, a kérdezőnek is ez a célja. Az más kérdés, hogy troll kérdező ellen a legjobb fegyver ha senki oda se bagózik felé, de gondolom az indulatok azért elő-előtörnek párakban, és én nem hibáztatom őket.
2013. szept. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!