Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek jó, kiemelkedő...

Hogyan lehetek jó, kiemelkedő tanuló? 21F

Figyelt kérdés
egyszerűen arról van szó,hogy eismert szeretnék lenni abban amit csinálok :) mik a feltételek,fokozatok amelyeket elkell érnem :)

#tanuló.egyetem
2013. szept. 24. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Neked kell a legtöbbet tanulnod. A tehetség csak egy bizonyos szintig visz el, a legtöbben nem arra születtek amit csinálnak, hanem megtanulták kemény munkával.
2013. szept. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első és legfontosabb feltétel, hogy tanulsz... :) lehetőleg mindenből az 5-ös szintre törekszel és el is éred azt. Azután nem árt néhány tudományos versenyen elindulni, minél jobb eredményt elérni. Jó pont, ha alaposan "benyalsz" néhány professzornak, előadó tanárnak.

Ha ügyesen diplomázol, versenyzel alapszakon, mehetsz mesterszakra, phd képzésre és ha ügyesen benyalsz a professzoroknak, akkor lehetsz mondjuk kisegítő tanár valamelyik tanszéken és határ a csillagos ég... nem árt néhány kimagasló kutatómunka, publikáció, de a legfontosabb a s...nyalás. Ez mindenhol így megy, ez alól a felsőoktatás sem kivétel.

2013. szept. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :) hát az a helyzet h nem vsagyok az a benyalós tipus,de észrevettem,hogy egyes kollégáim már nagyban elkezdték!szerintem szánalmas az egész!én benyalás nélkül akarok phD lenni,és az is leszek ,ha Isten is úgy akarja :)
2013. szept. 24. 20:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Ennyi kell hozzá amit leírtál :) Elhatározás.
2013. szept. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Minden " titkot " csak egy bizonyos szintig lehet feltárni.


Arra nézve, hogy miként lesz valakiből kiváló tanuló, a tanácsok egy részét szerintem te is tudod, a másik részét pedig mindenkinek magának kell megtalálnia, mert ha lenne egy garantált képlet, akkor mindenki egyöntetűen doktor és professzor lenne.


A milliónyi best-seller könyvek is mindent megadnak, amit adott témáról tudnod kell , kivéve egy dolgot: az egyéni tényezőt, amit mindig magadnak kell odatenned.


Kivétel nélkül, és függetlenül minden tanácstól és útmutatástól, amit az életben kapni fogsz, mindig te leszel az, akinek valamit hozzá kellesz tennie, valamit amit nem fogsz megtalálni egy könyvben sem és amit nem fog neked elmondani egy ember sem.


Persze javaslatok és tanácsok vannak, például:

1) alakíts ki minél jobb viszonyt a tanárokkal, hogy minden fontos részletet és dolgot megtanulj tőlük


2) amikor tanulsz, akkor összpontosíts kizárólag a tanulásra, legyél felelősségteljes, mert úgyis van elég diplomás személy, aki nem érdemli meg, hogy diploma legyen a kezében


3) mindig informálódj több helyről, gyűjts mindig több forrást, dolgozz össze másokkal is, stb.


4) értsd meg , amit tanulsz, soha ne elégedj meg azzal, hogy felszínesen sajátíts el valamit, mert az semmit nem ér; érezned kell, hogy amikor felfogsz valamit, akkor az valójában átitatódik az agyadban és értelmet nyer, mert különben csak egy halom információval rendelkezel, amik teljesen feleslegesen keringenek benned


5) hagyj teret az életnek is



Ezeken kívül viszont sok olyan pont lesz, amelyben neked kellesz rájönnöd, hogy mit fogsz tenni és hogyan, az egyetlen dolog, amire feltudsz készülni az az, hogy legyél mindig felkészült – és ne gondold soha azt, hogy vannak garantált dolgok az életben. Küzdeni kell ezerrel, de ez még nem fogja mindig kivédeni a kudarcokat- a kudarcokat kell tudni kezelni.

2013. okt. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kiemelkedő tanuló kiemelkedő tanulással lehetsz. De jellemzően a kitűnő tanulók nem viszik semmire ahhoz képest, aki nem volt ugyan kitűnő, de rengeteg dolgot letett mellé az asztalra, önkénteskedett, projekteket szervezett, kutatott, konferenciákra járt, külföldi projektekben dolgozott, nyári egyetemre járt, stb. Az ilyen embernek be van boztosítva bármilyen karrier amit csak akar, és tele az önéletrajza gazdag tapasztalattal. A te ötöseid pedig a kutyát nem érdeklik majd soha.
2013. nov. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen,értem,köszönöm :)ezen gondolkodom én is hogy mennyire éri meg hajtani a jegyekért az egyetemen :)
2013. nov. 5. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!