Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Segitség! Beteg a barátom? :- (

Segitség! Beteg a barátom? :- (

Figyelt kérdés

Milyen betegség az, ha valaki nem emlékszik vissza arra, amit tett? A barátom itt feküdt mellettem, egészen normális volt addig, amig hozzá nem bújtam. Ekkor hirtelen azt mondta, hagyjál békén, a mobilját és a távirányitót eldobdta a szoba másik végébe, elkezdett lökdösődni. Átment a másik szobába, leült a földre. Azt hittem csak hülyéskedik.


Ekkor tért magához, megkérdezte, hogy mit történt? Csak arra emlékezett, hogy az előbb még az ágyon feküdt.


Nem veszekedtünk előtte, oka nem volt az ilyen reakcióra. Nagyon lobbanékony tipus. És ez nem megy gyorsan keresztül rajta. Én birkatürelmü vagyok, de nekem is nagyon nehéz vele, mivel kiszámithatatlan. Volt olyan, hogy szinte minden nap veszekedni akart velem. Másokkal normális, nincs közelebbi barátja. Azt mondta, az apjával veszekedett csak igy, mint velem.


Már fiatalabb korában is voltak ilyen esetei, eldobda a mobilját majd kereste, mivel "eltünt neki". A szomszédja mondta neki, hogy ő látta, amikor eldobda a telefonját. Viszont ő erre az egészre nem emlékezett vissza. Az a sejtelmem, hogy ez valami komoly betegség.



2013. szept. 24. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Pszihiátriára el kéne látogatni szerintem. De első körben egy pszihológus is megteszi. Drukkolok, hogy megtaláljátok az okát, talán gyógyszeres kezeléssel helyrehozható a dolog. Légy kitartó és türelmes vele, még ha nehéz is.
2013. szept. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagy baj az agybaj.

Hé ember!

Többször volt ilyen már mint ìrtad.

Akkor fordulj orvoshoz.Ne itt kérdezősködj.

Mivan ha egyszer szìvenszùr egy késsel? Majd:"Jajj mi történt?"


Hùzzatok orvoshoz de gyorsan.

2013. szept. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jaja minimum orvos,SZAKORVOS... bár ez már minimum pszihiátriás eset.
2013. szept. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, komoly betegség, ha nem megjátssza (és nem úgy tűnik). Pszichiátert keressetek fel, háziorvos tud neki beutalót adni.

Persze ez a barátodon múlik, ha nincs semmi betegségtudata, lehet, hogy elutasítja az orvost, kényszerből bevinni csak ön- és közveszélyesség esetén lehet.


Ha nem hinne neked, rejts el kamerát ahol sokszor vagytok, és ha megtörténik újra, mutasd meg neki. Akkor rá fog jönni, hogy baj van, ha előbb nem.

2013. szept. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A pszichiátriai betegségeken kívül én még egyes neurológiai kórképeket se zárnék ki, elsősorban a temporális lebenyi epilepsziát.

(Az epilepsziának nemcsak a közismert "görcsös-rángatózós" típusa létezik, hanem kiindulási helytől függően "elbambulás", csak egy végtag rángása tudatzavar nélkül vagy pedig viselkedésbeli változások a roham alatt, melyekre utólag nem emlékszik az egyén.)

2013. szept. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

csak nagyon ritkán történik ez vele.


persze, megtörtént többször is. eddig azt hittem kötekedni akar velem. volt olyan is még 2-3 éve, hogy ott feküdtem mellette és igy ok nélkül megkarmolta a kezem, hogy kivérzett...


azt hittem veszekedni akar velem... de most utólag nyilt meg és mondta el a mobilos esetet.


próbáltam segiteni neki a lobbanékonyságával kapcsolatban. hogyan is türtőztetheté magát. de csak azt a válszt kaptam, hogy persze, én vagyok a pszichológus, aki megmondja neki, hogy mit csináljon...


annyira nem értem, csak jóindulatúan akarok rajta segiteni.

2013. szept. 25. 21:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Tiszteld magadat annyira, hogy tudd a határt, mi az ami még jó neked, és mi az ami már nem.

Kedves tőled, hogy segíteni akarsz rajta.De ha ő nem akar magán segíteni akkor nem tudsz mit tenni!

Tudatosítania kellene, hogy mi történik vele.

A lobbanékony természetű embert, az elméje irányítja.

Az emberben működik egy energia.Ez az energia kell ahhoz, hogy az ember beszélni, emészteni, gondolkodni tudjon.

Amennyiben ez az energia nem hasznosul valamilyen módon, vagy nem vezetődik le, akkor ez az elmére is hatással van.

Az a baj az orvosokkal, hogy a probléma gyökere nem fog megváltozni.Se pszichológussal, sem gyógyszerekkel.

Gyógyszerekkel csak elnyomni lehet a feszültséget, a pszichológus, pedig nem igazán képes visszavezetni önmagához az embert.

Valamennyire tudatosulhatott ez nála, kicsit megnyílt neked.

De ahhoz, hogy ez megváltozzon, nagyon sokat kell tennie.

A testben felhalmozódott feszültség, ugyanúgy kihat az agyra is.Tehát ha nem kezdi el keresni azt a pontot önmagában, ami független a rajta kívülálló dolgoktól, akkor nincs esély a javulásra.

Tudd azt, hogy szabad vagy és független valahol.

Ne zárd ki a lehetőségét annak, hogy új kapcsolatba kezdj!

Ezt őneki kell megoldania, nem neked

Amit tehetsz, az az, hogy szereted.

De ha nem tud tiszteletet mutatni, vagy legalább önmagával kapcsolatban elindulni, akkor ennek nem lesz jó vége.

Mondd neki azt, hogy próbáljon mindenre a múlttól függetlenül reagálni, elvégre a jelenben vagytok!

Ez még segíthet.

Sportoljon, legyen kreatív, és tanulja meg szeretni önmagát!

Ez mind segíthet!Az életenergia levezetődik ezáltal, és nem zavarja össze az elmét, az érzéseit.

2013. szept. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, teljesen igazad van, avagy a dolgok közepébe találtál.


ezt még ő is állitotta, hogy nincs mivel/min levezetnie a feszültségét, az energiáját.


de nem gondoltam volna, hogy ez áll a lobbanékonysága mögött.


viszont neki kell fékeznie magát, megtanulni levezetni ezt. és nem a rajta legközelebb állón kitölteni.

2013. szept. 26. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!