Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti is voltatok már úgy, hogy...

Ti is voltatok már úgy, hogy nem jegyeztétek meg valakinek az arcát, akivel találkoztatok?

Figyelt kérdés
Úgy értem ha pár pillanatra láttátok v. csak köszöntetek egymásnak valahol és utána nem ismertétek fel, ha újra találkoztatok vele. Mert velem már előfordult és tök ciki volt, hogy rám köszönt én meg nem fogadtam. Aztán meg kinevetett meg kibeszélt a haverjaival.
2013. okt. 4. 21:07
1 2
 1/13 MrPifta ***** válasza:
előfordul. Tovább kell menni és kész, nincs sok jelentősége
2013. okt. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Pffffffff rendszeresen előfordul velem. Konkrétan bemutatnak valakinek munkahelyen es nem ismerem meg utána. Szörnyű az arcmemoriam. Utálom. Mindig koncentralnom kell hogy meg tudjam jegyezni es van h ugy se sikerül.
2013. okt. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem minden ember egyforma, a szomszádoknak is csak akkor köszönök, ha a kertjükben vannak, máshol nem ismerem meg őket. A villanyszámlás évekig járt hozzánk, és egyszer láttam a postán, de nem tudtam, honnan olyan ismerős a nő. Csak azokat tudom megkülönböztetni, aki nagyon más, mondjuk fél lába van, vagy zöld haja.
2013. okt. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nem:)
2013. okt. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem is rossz az arcmemóriám, illetve van olyan arc, amit megjegyzek, van, amit nem. Akkor poénos, amikor évek óta ismerem Netről és láttam ötször, de olyan jellegtelen arca van, hogy meg nem ismerném :D

Ha beszélgetek valakivel pár órát, azt azért megismerem utána, de ilyen pár másodperc után dehogyis.


De a harmadik hozzászólót olvasva nálam még nem is olyan vészes a helyzet :D


Sosem volt belőle semmi ciki helyzet vagy sértődés. Ha valaki köszön, visszaköszönök, az nem fáj.

2013. okt. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az én borzalmas arc- (és név)memóriámmal az a csoda, ha megjegyzek valakit első találkozás után. :(

(Elég sok kínos helyzetet szül ez a hiányosságom...)

2013. okt. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Amúgy pár éve tudtam meg, hogy létezik olyan, hogy arcvakság, és kb. diagnosztizáltam is magamon. :)

(Persze ennek van nagyon súlyos változata is, azért ott nem tartok. :D)


De való igaz: még, akit ismerek, azt sem biztos, hogy felismerem olyan közegben, ahova "nem való".

(Pl. egyszer egy tanárommal találkoztam - elmondása szerint - az utcán. Ne tudjátok meg, mit kaptam, hogy nem köszöntem előre neki. Én a mai napig nem tudom, miről beszél...

[link]

2013. okt. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, neked nincs ilyened, szimplán csak nem jó az arcmemóriád. :)
2013. okt. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én arcmemóriám is pocsék.Énnálam még az a veszély is fennáll hogy egy kicsit is hasonló arcú /hajviseletű/szakállú/ruhájú/hangú emberre a buszon/metrón/villamoson ráköszönök.Főleg a női ismerőseimet szoktam mindenféle vadidegenekkel azonosítani.
2013. okt. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Olyanom nyilván nincs, hogy nem ismerek fel családtagokat - az már nagyon durva.

Viszont nem simán az arcmemória hiányáról van szó. Tudom, mert sajnos az a bajom, de ott, ha végre sikerül az embernek valakit megjegyezni (pl. többszöri találkozásra), akkor utána nincs ilyen gond.


Nekem viszont van, mondhatni, hogy nem nem ismerem fel az embereket, hanem egyszerűen nem veszem észre, ha nem számítok rájuk. Pl. a munkahelyen természetesen felismerem minden kollégámat (szóval tényleg olyan súlyos baj nincs), de lehet, hogy ha pl. sétálok a WestEndben, és szembe jön az egyikük, akkor simán átnézek rajta. Ő úgy érzékeli, hogy RÁnézek, valójában viszont nem látom.


Borzalom, komolyan. :(

2013. okt. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!