Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Emiatt nem szeretik sokan a...

Emiatt nem szeretik sokan a focit?

Figyelt kérdés
Nagyon sok ismerősöm van, akik kifejezetten utálják a focit, és ennek hangot is adnak, sok esetben mindenféle trágár jelzővel illetik. Nos, én nem szeretem a kézilabdát, mégse mondom minden kézilabdázó férfi ismerősömnek, hogy ez a lányok sportja, hanem tisztelem őket, amiért életük egy részét ennek a sportágnak szentelik. Azokról az ismerőseimről, akik utálják a focit, tudom, hogy gyerekkorukban nagyon bénák voltak, nem szerettek beállni játszani, ha beálltak, akkor is csak kapuba. Ez lehet az utálatuknak az oka?
2013. okt. 5. 11:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
Én energiapazarlásnak tartom. Egészséges, erős pasik kergetnek egy kis golyót cél és értelem nélkül. Szívesebben néznék pl egy olyan meccset, ahol két csapat házat épít versenyezve egymással, és a szebb, nagyobb lesz a nyerő. Amit aztán kisorsolnának a nyertes fogadók között. A vesztes házat is megkapná valaki. Vagy bármi más olyan verseny, aminek van valami értelme, a favágástól a bányászatig.
2013. okt. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Vree ***** válasza:

Első: ha ilyen lenne, esküszöm méh nézném is. :D


Mondjuk megtanulhatná az ember nézőként is, hogy hogyan kell mondjuk profin állványt szerelni :D Támogatom.

2013. okt. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azért nem szeretem, mert:

- unalmasnak tartom, nincs türelmem nézni

- nem értek hozzá, nem is érdekel.


Azért utálom, mert:

- a szurkolók nagy része bunkó, trágár

- a szurkolók úgy gondolják, nekik mindent szabad, szétverik a berendezést, verekedéseket rendeznek az utcán, külföldre is "hírünket viszik", és kisajátítják maguknak még az útvonalat is, ahol haladnak (ld. metró)

- a focira több pénzt áldoznak, mint pl. az iskolák fenntartására, szegény gyerekek étkeztetésére és a kórházakra együttvéve

2013. okt. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3. válaszoló


Nem azt kérdeztem, hogy miért utálod a szurkolókat. Másrészt, felhoznám példaként C. Ronaldo-t. Mindenki egy meleg, pénzéhes, divatbu*inak tartja, azt viszont kevesen tudják róla, hogy rendszeresen adományoz beteg gyerekek számára, kórházaknak, stb. Kíváncsi lennék, hogy itt, hányszor is dobtak be akár 5 forintot a rászorulók részére.. Na, de ne térjünk el a tárgytól.

2013. okt. 5. 12:30
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

Saját véleményem: 2 csapatból 10en akárhányan kergetnek egy labdát...

Akik nagy focisok(egy pár ismerősöm) csak azt hallom tőlóük, hogy múrinyó, messzi, dzsudzsez, ábráhámovics.

Folyton a tipszmikszet majmolják, hogy "elment 2 meccsem!"

A szukrólók közt sok a huligán, aki direkt verekedni megy.

És akik lusták, hogy sportoljanak a Tv előtt sörözbe szidják a bírót, a kapust, a játékosokat, mintha Ők jobban tudnának focizni...

Egy szóval nem az intelligens emberek sportja.

De ez az én véleményem, cáfoljatok meg légyszíves, ha nem igaz!

:D

2013. okt. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt kérdezted, hogy mi lehet az oka annak, hogy nem szeretik sokan a focit.

Én válaszoltam, hogy ÉN nem az általad leírt ok miatt nem szeretem, hanem a körítés miatt.

Szerintem pont, hogy a kérdésre válaszoltam...

2013. okt. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

5.


Tippszmix, itt lebuktál! ;D

2013. okt. 5. 12:47
 8/16 A kérdező kommentje:

3, 6.


Jogos észrevétel, igazad van. Elnézést.

2013. okt. 5. 12:50
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

na várjunk először is két részre kellene osztani a focit:


-van a magyarfoci (így egybe)

-van a külföldi foci


az első az még a legnagyobb rajongók többsége szerint is nézhetetlen, bár ne legyünk ennyire gonoszak vele. Az biztos hogy nagyon alacsony szint, és ha valaki elmegy egy meccsre, akármilyenre (van néhány kivétel) akkor bunko szurkolókat fog látni, hülye béna focistákat stb.


A külföldi, főleg anagyobb bajnokságok, és kupák már egy teljesen más valami. Na de majd mindjárt írok erről is.


Aki nem szereti, azért nem szereti, mert nem igazán tapasztalta meg azokat a dolgokat, amik miatt szeretni lehet, nem fogékony rá, stb.


A futball nem véletlenül lett a legnépszerűbb sport a világon. Ötvözi a játékot, szépséget, a kreativitást, a tudást, taktikát, a fizikalitást, a csapatmunkát, de ugyanakkor az egyénnek is teret ad, akinek lehetősége van megmutatni mit tud. Emlékszem mikor annak idején mentünk focizni akár az iskolában vagy a szabadidőben, és megláttam a labdát egyből elfogott belülről az a bizsergés, izgalom, egyrészt amiatt is hogy egyénileg is megmutathatom, és az is hogy mások is vannak, és csapatként játszhatunk...

Ugyanakkor még ott van egy másik dolog, amitől igazán érdekes lesz, ez a dráma, izgalom. Megnézhetsz egy jó és szép játékot felvonultató meccset is, de láthatsz olyat is ami lehet hogy nem az, vagy mégis, viszont elképesztő drámával, hihetetlen dolgokkal, feszültséggel, izgalommal teli, mintha egy filmet néznél, amiben minden van... Na emiatt lett igazán nagy szerelem sokak számára a futball.

Igaz hogy 90 vagy 120 perc alatt nem mindig esik sok találat, viszont éppen ez adja az értékét a gólnak. Addig is ezer meg ezer dolog történhet, és várja az ember hogy valaki betalál, vagy történik valami elképesztő, és ez az izgalom tölti ki a meccset (főleg ha egy komolyabb, fontos mérkőzésről van szó).


Kérdező, amúgy én is gondolkodtam már ilyenen. Emlékszem mikor fiatal voltam én is így voltam mint ahogy leírtad. De azért ez egy sarkítása a dolognak. Biztos van ilyen is, de inkább fordítva, mivel nem érdekli őket a foci, nem fogta meg őket, ezért nem szeretik, emiatt voltak bénák. Olyat is ismerek aki jó volt, de nem szereti a focit nézni, vagy olyat is aki béna volt, de mégis kedveli. Nekem nem nagyon volt önbizalmam, ezért béna voltam, akkor még nem is néztem focit, viszont utána láttam egy igalmas meccset, és egyből szerelem lett, valahogy rákattantam, egy csapásra megváltozott minden, aztán már egyből elég jól játszottam, és nagyon szerettem. Furcsa is ebbe belegondolni...


A lényeg hogy a labda is sokat számít, ez egy olyan játékszer, amit nagyon sokan szeretnek, még ha a focit nem is, hiszen van sokféle. Aztán valaki szeret futni, mozogni, valaki nem, vagy nem úgy. Az biztos hogy nekem mindig különleges volt ez a játék, és ha egy jó meccset láttam, vagy játszottam a gépen utána még inkább megjött a kedvem hozzá :)

2013. okt. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok a hosszú válasszal.


Nem is tudják azok akik nem szeretik, hogy mennyi élményünk van emiatt a játék miatt, mennyi nagy csata, harc, dráma, varázslat, boldogság vagy szomorúság, és még sok minden...


Ezt el is felejtettem amikor soroltam hogy mit rejt magában ez a játék, a küzdelem és a harc is, az akaraterő, kitartás, és a varázslat, amikor a lehetetlen is megtörténik, pedig tényleg nem hinné el senki...


Hát őszintén szólva néha sajnálom is azokat akik ezt nem tapasztalták meg... Sokszor űberel bármilyen filmet...

2013. okt. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!