Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell elítélni a börtönvi...

Miért kell elítélni a börtönviselt embereket?

Figyelt kérdés
Nem a gyilkosokra, pedofilokra és hasonlókra gondolok.. Olvastam egy csomó olyan kérdést ahol pl. egy börtönviselt személy hozzátartozója érdeklődött a börtönnel kapcsolatban, és vannak olyan "buta" emberek akik a börtönviselt személyt kezdik el szidni. Mire jó ez? Az senkinek sem jutott eszébe hogy pont az ilyen emberek miatt nem tudnak beilleszkedni szabadulás után?? Miért kell a hozzátartozót is elítélni azért mert kiáll egy börtönben lévő ember mellett és nem ítélkezik felette hanem kitart mellette ??
2013. okt. 11. 17:27
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Hát igen épp ez az hogy általánosítunk.. Pl. van olyan aki a pénzbüntetését nem tudta befizetni és azért viszik Baracskára ledolgozni. A sok okos mindig rávágja hogy "seggbedugják" meg a hasonlók.. Nagyon felidegesítettek az ilyesmi hozzászólások..
2013. okt. 11. 19:16
 12/21 anonim ***** válasza:
91%

"Az senkinek sem jutott eszébe hogy pont az ilyen emberek miatt nem tudnak beilleszkedni szabadulás után?? "


MIÉRT nem akart a társadalomba beilleszkedni mielőtt bekerült volna a börtönbe?! Nehogy még mi pátyolgassunk titeket! Minket raboltok ki, a mi autóinkat töritek fel, a mi gyerekeinket zsebelitek ki és veritek össze, a férjeiteket a mi adónkból tartják -mondhatni- jól a börtönben, azalatt ti feleségek a mi adőnkból kapjátok a segílykét a 2-4 purgyétokra, de még mi értsünk meg és babusgassunk titeket?' Meg a kis farkam nem kellene??

2013. okt. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ezt a kérdést is te írtad ki, azért húztad fel magad:

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__49268..



Azért ne essünk már át a ló túlsó oldalára. Ha nem "a gyilkosokra, pedofilokra és hasonlókra" gondolsz, akkor nyilvánvalóan a vagyontárgyak eltulajdonítása marad. Hát engedtessék már meg a társadalomnak, hogy nem köszöntjük kalaplevéve azokat a kisstílű bűnözőket, akik szabadulásuk után majd esetleg a mi családunknak fog ártani. Bűnöző hozzátartozójaként még tiszteletet vársz, sőt követelsz magadnak? Nem érzed, hogy ez így tényleg túlzás?

2013. okt. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Pl. van olyan aki a pénzbüntetését nem tudta befizetni és azért viszik Baracskára ledolgozni.


Azt is meg lehetett volna előzni, de mi nem vagyunk gondolatolvasók. Ha ilyen eset van, akkor meg kell mondani és nem fogják leszólni. De engedtessék már meg, hogy amikor a putri, szegény házunkba már háromszor betörtek és láttam a családomat zokogni, hogy azt a kicsit is elvitték amink van, akkor nem az lesz az első gondolatom a börtönviselt illetőről, hogy biztos milyen jó és ártatlan.

Különben meg akit pénzbüntetés miatt zártak be, az nem fog olyan sokáig ott csücsülni és annak nem kell visszailleszkedni a társadalomban, mert eleve egy átlagos ember lehetett.

2013. okt. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Fugg attol is szerintem, hogy az adott szemely mit kovetett el.

Az elet kiszamithatatlan, barmikor tortenhet valami ami miatt egy becsuletes, torvenytisztelo embert is lecsukhatnak.

De sajnos nem sajnos nem ez a gyakori.

Teny egyebkent, hogy en is tavolsagtartobb lennek egy bortonviselt emberrel pl ha lopott vagy csalt es azert ult...nincs biztositek arra hogy engem is nem e lop meg...ertheto ez is szerintem.

2013. okt. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért én megnézném, hogyan viselkedne a kérdező egy olyan emberrel, aki őket rabolta ki...Biztos nagyon toleráns lenne, elvégre mindenkinek jár még egy esély, ugye? Vagy csak akkor érvényes ez, ha rólatok van szó, veled és a bűnöző pároddal legyünk tisztelettudóak, de aki nektek ártani merészel, annak bicskát vágtok a hátába..?
2013. okt. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Megy a segélyezés meg a "pulyázás" stb.. Gondolok itt a 12-es kommentelőre.. Képzeld teljes mértékben magyar vagyok, tanult és jómódú családban élek. Nem kell senkit sem egy kalap alá venni másokkal vagy általánosítani illetve a börtön szó hallatán egyből a romákra gondolni. Bőrszíntől és nemzetiségtől függetlenül ugyan úgy vannak börtönviselt emberek. Ki a maga hibájából, ki más végett de tölti a büntetését.. és sajnos rengeteg ilyen ember van a világban mint itt ez a néhány rosszindulatú kommentelő.. Az ember változik.. Ja, és nem azt mondtam hogy sajnálni kell minden egyes börtönviselt embert, de amíg az ember nem tudja hogy miről van szó addig ne ítélkezzen.. Na mindegy, nem ragozom tovább.. Felfogás kérdése..
2013. okt. 12. 00:58
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Vagy tapasztalat. Jómódúként könnyebb tőlük megvédeni magad.
2013. okt. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

ha jómódúak vagytok befizethettétek volna a pénzbüntetést!


csalt, rabolt? akkor meg érthető az elítélés

2013. okt. 12. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Mivel nem házastársak vagyunk csak szimplán együtt vagyunk, úgy gondolom hogy az anyagiak nem közösek. Viszont ettől függetlenül ugyan úgy kiállok mellette..
2013. okt. 12. 11:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!