Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként hogy fogadnátok, ha...

Szülőként hogy fogadnátok, ha a lányotok hazaállítana egy börtönviselt, alkalmi munkákból élő férfivel?

Figyelt kérdés

Én egyetemista vagyok, a szüleim pedig iszonyú sznobok. Az előző barátomnak nem tetszett a szakmája (informatikus), meg hogy nincs diplomája.

Most emiatt nagyon félek. Tudom, hogy az én döntésem, de ha egy mód van rá, szeretném megtartani velük a jó viszonyt. Van erre esély? Vagy mit tehetnék, hogy könnyebben elfogadják?


2013. jún. 28. 12:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Az alkalmi munkával semmi baj nincs, ha fejlődni akar, és képes rá. A börtönnel nagyon is van. Én szülőként nem fogadnám el, hogy egy börtönviselt ember akar a gyerekemtől bármit is. Rendes emberek nem kerülnek börtönbe. Véletlenül sem.
2013. jún. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Na mi van, csak nem cigóval álltál össze kislány? :D

Ne félj, nem ritka az ilyen manapság...

Amúgy meg ha az informatikus nem tetszett nekik, majd gondolod a börtöntöltelék fog? :DD

2013. jún. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Kétségbeesnék, úgy fogadnám.

Most őszintén, mi keresni valója van egy értelmes, egyetemista lánynak egy munkanélküli bűnöző mellett?!

Ha aranyból lenne a faxa, akkor se kéne...


Inkább neked kéne elgondolkodni azon, minden rendben van-e az önértékeléseddel, ha beéred egy ilyen alakkal.

Az volt az első ötletem, hogy dafke azért szedtél össze ilyen alakot, mert meg akarod mutatni anyádéknak, mennyire nem vagy sznod, és ők mennyire rosszul látják az életet.

De gondolj bele!

Hosszú távra tervezel vele? Tehát sorra potyogtatod majd a kölköket, hogy megéljetek a családi pótlékból, és nagy hassal mész majd évekig beszélőre? Vagy eltartod, takarítasz, mosol, főzöl, ő meg "alkalmi munka" címen ül a tévé előtt egész nap?

Ilyen férjet fogsz majd bemutatni a kollégáidnak?


Ugye, hogy nem.


Akkor meg anyádék fogják verni a mellüket, hogy ők megmondták, hogy nem illetek össze. Amiben teljesen igazuk is van.


A legjobb lenne, ha nem mutatnád be otthon. Éld ki magad, élvezd ki, hogy van egy ilyen vadállat kanbikád, aztán ha jönnek a gondok, lepattintod a fenébe. Anyádéknak nem is kell tudni semmiről.

2013. jún. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem úgy kezdi a bemutatkozást hogy börtönben volt, akkor az életbe soha nem derül ki, azért ennyi rálátásotok legyen már

Amúgy meg ha rendes ember nem kerül börtönbe, akkor a gyorshajtás, és pénzbüntetés leülése, vétlen gázolás, baleset okozása hova tartozik?

Manapság rég nem csak a rossz ember kerül dutyiba, hanem akaratán kívül is

Kedves első válaszadó, ezt figyelembe kell venni

21/F

2013. jún. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon aggódnék. Főleg, hogy az én lányom is hajlamos beleszeretni tetkós munkakerülőkbe. Elfogadnám a döntését, de titkon reménykednék, hogy majd csak megjön az esze a lányomnak. Vagy a pasijának. Vagy legalább boldogok lesznek együtt és nem csinálnak butaságokat. De tény, hogy nem örülnék.
2013. jún. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

A börtönviselt, alkalmi munkából élő pasi nem elfogadásához nem kell sznobnak lenni.


Miért ült börtönben?

Első körben apróbb dolgokért felfüggesztetted adnak.

2013. jún. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

Az alkalmi munkákat még le tudnám nyelni, ha azt látnám, hogy a srác igyekvő, dolgos.

A börtönön nem. Egy esetben igen, ha pl. olyan történt volna vele, mint amikor az a srác munkából hazamenet elaludt a kocsiban és belerohant a villamosmegállóban várakozó emberekbe. Az áldozatok mellett őt is sajnáltam. Ezt az egyet tudom elfogadni, semmi mást nem. Rendes emberek általában nem kerülnek "csak úgy" börtönbe.

2013. jún. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de ezt a stílust mivel érdemeltem ki?

Nem egy semmirekellő embert kell elképzelni, hanem olyat, aki fiatalon rossz helyre került, de azóta mindent megtesz, hogy ezt a hibáját helyrehozza. Csak ugye ilyen múlttal és háttérrel nem egyszerű... De nagyon rendes, figyelmes, szorgalmas, nem az a típus, aki a kanapén ülve várja, hogy a kezébe adják a sört.


Nem azért írtam ki a kérdést, hogy legyen lehetőség mocskolódásra. Bár azt már látom, hogy az emberek elég elítélőek. De az érdekel, hogy lehet ezt a dolgot áthidalni. Hogy lehet esetleg a szülőkkel könnyebben elfogadtatni?

2013. jún. 28. 12:27
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

"...gyorshajtás, és pénzbüntetés leülése, vétlen gázolás, baleset okozása hova tartozik?"


Aki gyorsan hajt, az nálam nem rendes ember kategória,lehet, hogy itt van közöttünk egy különbség. 15 éve van jogsim, a táblára kiírt számok nem poénból vannak ott! Akkor sem, ha 20 -as áll rajta, és nekem épp 80-nal van kedvem menni. Betartom. Véletlen gázolás? Baleset okozása? A KRESZ nem napilap, hanem szabályzat. Aki betartja, elég kis eséllyel okoz olyan problémát, ami miatt _börtönbe_ kerül. Ha nem ő a vétkes, nem kerül oda. Első vagyok. Figyelembe veszem, amit mondasz, csak nálam ez nem a rendes ember kategória.

2013. jún. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%

"Rendes emberek nem kerülnek börtönbe. Véletlenül sem"

Véletlenül se ült ártatlan ember évekig ugye? Ilyen még elő nem fordultT Hány éves vagy?

2013. jún. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!