Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért próbálják megmagyarázni...

Miért próbálják megmagyarázni néhányan, hogy a veszekedés szükségszerű és jó?

Figyelt kérdés

Megrökönyödnek rajta, hogy nem szoktam a párommal és a családommal veszekedni. Azzal jönnek, hogy biztosan nem is érdekeljük egymást, a szőnyeg alá söpörjük a problémákat vagy én vagyok túl megalkuvó.


Egyiket sem vélem igaznak.

A problémákat megbeszéljük és próbálunk rajta változatni. Szerencsére a párom és a családom is ért a szép szóból, tiszteljük egymást.

Igazából utálok veszekedni, halál nyugodt emberek vagyunk. Nem is tudnék mondani olyan dolgot, amin jelen pillanatban tudnék velük veszekedni.

Az sem igaz, hogy megalkuvó vagyok. Ha valakivel nem jövünk ki jól, azt hagyom a fenébe, megszakítom vele a kapcsolatot, de nem mérgelődök. Kész.


Igazából azt látom, hogy ez vérmérséklet kérdése. Vannak hevesebb emberek, akik "igénylik" a veszekedéseket, konfliktusokat, enélkül unalmas lenne az életük.


Ti mit gondoltok?



2013. okt. 13. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom, amit te.


Nem kell tombolni ahhoz, hogy elérjél valamit. Ez érvényes párkapcsolaton belül is, de minden más kapcsolat terén is.


Amúgy ha egy olyan társaságban lennél, akkor látnád, hogy a kifinomultabb emberek szinte soha nem őrjöngenek. Ha adódik egy probléma, akkor azt megtárgyalják, elintézik és továbblépnek.

Ugyanezt persze ellehet érni veszekedéssel is, csak felesleges és hosszú távon fárasztó is. De mindenkinek a saját dolga, hogy mivel fárasztja az idegeit.

2013. okt. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sok ember nem tud különbséget tenni a VITA és a VESZEKEDÉS között, pedig igen az igen nagy.


Szerintem ez az, amiért a legtöbben nem érti, hogy te MEGBESZÉLITEK a problémákat és nem veszekedtek miatta.

Másrészt meg a legtöbb embernek nincsnek ÉRVEI, ha valamit másként goldnol, mint a párja, és EZTpótolja HANGERÖVEL!


(A válaszomban a nagybetü NEM kiabálást, HANEM kiemelést jelez, csak erre itt más módszer nincs sajnos)

2013. okt. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azt hogy jól látod, de nem mindent.

Ez a megszakitom vele a kapcsolatot és slussz jól hangzik csak nem igaz. Anyukáddal, gyerekeiddel, rokonsággal ez nem megy hogy megszakitod a kapcsolatot és kész, ez az utca emberére lehet igaz.

Viszont azt jól látod hogy vannak emberek akik igénylik a veszekedéseket, sőt, igazából mindenki igényli, épp úgy ahogy a jókedvet, hogy ki milyen arányban az már a mentális erő függvénye.

2013. okt. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek a 2-essel. Két fajta veszekedés van:

- egyik a marakodó, piszkálódó - ebből kellene nagyon kevés legyen;

- a másik az a vita, megbeszélés, véleménycsere, megvitatás, amely segít a dolgokat előrehaladni.

Ilyen egyszerő. Nagyon jó vitakörök vannak a sulikban , amelyekből nagyon sokat lehet tanulni.

2013. okt. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Arimateia válasza:

Akik meg akarják magyarázni, hogy szükségszerű és jó, azok otthonról ezt a mintát hozták, ennek megfelelően meg vannak győződve a maguk igazáról és/vagy irigyek, féltékenyek, hogy nekik veszekedés nélkül nem megy. Erőltetik a véleményüket önmaguk igazolására.

Szerintem nem kell mindennek, mindenhol egyformán mennie, az a lényeg, hogy működjön. Ha valakinek tányérdobálás szükséges a lelki egyensúlyához, a párja pedig elborzadás helyett szexinek, karakánnak tartja ezt, ám legyen. Mások meg leülnek beszélgetni és kész. Parázzanak azok, akiknél egyik módszer sem működik.:)

2013. okt. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert a konfliktus közelebb hozza az embereket. De ha minden meg tudtok beszélni egymással, akkor minek veszekedni? Amúgy ez ritka.
2013. okt. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A vitatkozás jó!

A veszekedés rossz!

2013. okt. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves hatos, a vak is látja, hogy a konfliktusok többsége inkább mérgezi az emberi kapcsolatokat, hosszú távon.


Nem tudom, merre élsz, de felénk a többség megoldást keres, nem provokációt, tehát igyekszik a többség megbeszélni az illetővel, békésen, ha valakinek problémája adódik és igyekszünk megoldást találni rá olyat, amivel a lehető legjobban jár mindenki.

2013. okt. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Angelik@ ***** válasza:

Szerintem mikor már eltorzul az ember arca az idegtől, ott nincs helye a finomkodásnak.

Igenis, jól esik elküldeni a pi*sába az illetőt...

Ez után következik a bocsánat kérés. Amit sajnos már sokan, elfelejtenek. Na az már baj!

A szándékos piszkálódás, megint más téma.

2013. okt. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!