Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudtok olyan valakit aki...

Tudtok olyan valakit aki raccsolt és sikerült megtanulnia kimondani az r betűt?

Figyelt kérdés

Lehetséges? Vagy minden hiába?

15 éves vagyok és én is raccsolok.

Egyébként anya nem igazán támogat ebben, ő azt gondolja hogy úgyis felesleges lenne logopédushoz járnom ilyen idősen. Mit tegyek?

Ha van akinek sikerült az írjon léci,vagy ha tudtok valakit...



2013. okt. 15. 19:29
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Ki lehet javítani.


A probléma sokszor a nyelv izmaival köthető össze, amelyeket edzeni kell és ezzel megoldódik a probléma.


Viszont nem minden raccsolás egyforma, ezért ajánlatos logopédushoz menni, mert eltérő módszerek vannak, attól függően, hogy ki hogyan raccsol. Aki rossz logopédust fogott ki , az nyilván nem fog pozitív tapasztalattal szolgálni, de egy jó logopédus többnyire tud megoldást találni erre, s attól , mert az első próbálkozás nem sikeres, még nem kell feladni.

2013. okt. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. De logopédushoz nem hiszem hogy eljutok...viszont ezt találtam a neten: [link]

Nem tudom ha ez alapján csinálom a gyakorlatokat lehetséges hogy lesz változás?

2013. okt. 16. 14:25
 13/28 anonim ***** válasza:

Lehetséges.


Valamivel mindenképp érdemes próbálkozni, mert a későbbiekben okoznak elég gondot a beszédhibák, amiket ha van rá mód, akkor mindenképp érdemes kijavítani még időben.

2013. okt. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Igen,de annyian azt írják hogy nem lehet,meg felesleges,és nem tudom hogy reménykedjek-e benne? Viszont ezt nem tudom elfogadni...
2013. okt. 16. 14:36
 15/28 anonim ***** válasza:

Ha teszel érte valamit, reménykedhetsz.

Ha nem teszel semmit, akkor ne is reménykedj.


Ez az egyetlen dolog, amit biztosra vehetsz.

2013. okt. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
Énis próbálkoztam már sokmindennel, kisebb koromban jártam logopédushoz, akkoriban mondjuk még nem tudtam miért is kellett. Majd gimibe egyre jobban elkezdtek baszogatni, azóta nem merek szerepelni, felelni hangosan, általába a tanárnak motyogok valamit. Vannak akik még mindig baszogatnak miatta, de a baráti köröm már megszokta, ők már nem emlegetik, de mégis utálok beszélni mindenki előtt, plusz így más emberekkel ismerkedés is nehezebb, ezért se szeretek új emberekkel találkozni, mert kitudja hogy értenék-e amit mondok, kellemetlen az egész.. Főleg hogy a magyarba sok az R betű, és én még a suliba németet is tanulok... Az mégrosszabb. Már lemondtam róla hogy bármikor is megtanulom a dolgot, ehhez már csak egy csoda lenne elég :/
2013. okt. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim válasza:
én kiskoromban raccsoltam, de ma már normálisan tudok beszélni:) én oviba jártam logopédushoz de semmit sem segített,csak lenyomkodott ilyen színes pálcákat a számba..xdxd annyi volt,hogy a tükör elé ültem és addig próbálkoztam minden nap addig amik meg nem tanultam:)vannak ismerőseim akik raccsolnak de enm tartom gáznak, de amikor én is kisebb voltam nagyon szégyelltem:( 13/l
2013. okt. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

16 : amikor felelsz a tanárok értik hogy mért csak úgy felelsz ők nem szemetek? Mert én attól is tartok egy kicsit hogy azok hogy állnak hozzá majd,mert még nem sok felelés volt inkább csak ellenőrzők.


17: te hány éves voltál amikor megtanultad?

2013. okt. 16. 19:04
 19/28 A kérdező kommentje:
SIKERÜLT :) csak gondoltam megosztom veletek :) Lehet változtatni. :) Nem örök mint ahogy a Szovjetunió sem ! ;)
2014. jan. 14. 15:03
 20/28 LeftBehind ***** válasza:
És hogy csináltad ha szabad kérdeznem? Milyen gyakorlatokkal?
2014. jan. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!