Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudok dönteni! Ilyen...

Nem tudok dönteni! Ilyen esetben Ti hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

Most a részletekbe nem szeretnék belemenni, és abba se, hogy miért. :)A lényeg hogy ha van egy vágyatok, álmotok, amiért sok-sok éve küzdötök, és számotokra az a legfontosabb, de sehogy sem kerültök a megvalósítás közelébe, és már sokat csalódtok, kezdtek beletörődni, hogy soha nem valósul meg, és végül választás elé állítjátok magatokat: próbálkozni tovább vagy teljesen hátat fordítani az álmotoknak. Mit választanátok? És miért?

Én már hónapok óta őrlődök, és nem tudok dönteni, amikor elérek arra a pontra, hogy oké, kész vége befejeztem, nem tudom tovább ezt csinálni lelkileg kivagyok, akkor meg nem tudok elfordulni az álmomtól mert már a gondolat is halálosan fájdalmas. De az is tönkre tesz, hogy nem haladok előre. Mondhatnánk úgy is, hogy: "Nem számít hogy mennyire fáj valami, ha elengedni még fájdalmasabb."

Mert mindig bennem van, hogy mi van ha most ráhagyom, de jövőre lenne lehetőség és sikerülne?

Elnézést, hogy hosszú, és hogy nem a legmegfelelőbb topic-ba írom, de itt van a legtöbb hasznos hozzászólás. Kérlek segítsetek!



2013. okt. 15. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy mi az álom?

Kicsit azért részleteznéd?

2013. okt. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mivel semmi konkrétumot nem írtál, így nincs miről véleményt alkotni.
2013. okt. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért jó lett volna, ha belemész a részletekbe, mert nem mindegy, hogy az álmod az, hogy mesterségesen megtermékenyítsenek, mert csak így lehetsz anya, vagy már hat éve hiába próbálkozol, mert mindig összeesik a szuflé. Amúgy nekem van egy álmom. Az, hogy író leszek. Mikor büszkén újságoltam, hogy befejeztem az első könyvemet, délutánra tönkrement a laptop, és elveszett az egész irományom. újra kezdtem, és most már csinálok róla biztonsági másolatot. Az a helyzet, hogy az álmait az ember soha se adja fel, mert akkor nincsen értelme az életnek. Persze csak ha elérhető az az álom, mert hülyeségért fölöslegesen ne küzdj, mert az csak időpocsékolás.
2013. okt. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne mondj le az álmaidról csináld tovább, biztosan sikerülni fog!
2013. okt. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volna a kérdést. Két fő vágyam van, egyiket 12 éve dédelgetem (és az durva tekintve, hogy 21 vagyok csak), az teljesen stoppon van, még el sem kezdhetem megpróbálni. A másikat kb. 5 éve, azt próbálgatom de elég lassan megy. De soha sem jutott eszembe, hogy feladjam. Addig fogok várni ameddig kell. Illetve akkor feladom ha tudom, hogy nem sikerülhet. Mert az egyik vágyam olyan hogy benne van a pakliban, hogy rajtam kívüláló okok miatt nem valósíthatom meg. De addig sosem fogok hátat fordítani.
2013. okt. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért is írtam úgy h próbáljatok a saját álmaitokhoz igazítani és úgy belegondolni. Az álom reális és hasonló mint a tied 3-as válaszoló.
2013. okt. 15. 22:40
 7/10 anonim ***** válasza:
Érzelmi?
2013. okt. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi valaszokat. :-) Érzelmi? Mire gondolsz?
2013. okt. 15. 22:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Vannak álmaim, amelyeket szeretnék megvalósítani, és tudom, hogy képes volnék rá. De, sajnos mindig van egy DE, és ugye ami a DE előtt szerepel, az tulajdonképpen nem is számít, bármennyire ragaszkodnál hozzá. A lényeg, hogy az életemben döntés elé kényszerültem, és választhattam, hogy egy számomra fontos személy álmait helyezem előtérbe, vagy a sajátjaimat. Nem az enyémet választottam.
2013. okt. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát régen az volt az álmom, hogy zenész legyek. Kínkeservvel összeszenvedtem három cd-t a 90-es évek közepén, akkor ez nem volt olyan könnyű mint most. Közben rájöttem, hogy megutáltam az egészet. Létrehoztam egy informatikai vállalkozást ami elég szépen felvirágzott, hadd ne mondjam, hogy azóta utálom az informatikát, mindkettőért rengeteget dolgoztam, de mai napig nem tudom, hogy megérte e. Mert a fiatalkorom teljesen elveszett a munka világában. Bizony ha valaki zenél az is munka, pláne ha 3 fellépésed van egy nap.
2013. okt. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!