Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan döntenétek ilyen...

Hogyan döntenétek ilyen helyzetben? Melyik opciót választanátok?

Figyelt kérdés

Jelenleg munkanélkül vagyok,de van kilátásban 2 munka külföldön.Egyik a határ közelében ahol napi ingázással haza járhatnék napi 1.5 óra utazással.De viszont nem lenne hol laknom,vagy anyámnál egy kis lyuk szobában,vagy pedig albérletben ami alsó hangon 45 ezer ft plusz reszi és még rájön az utazsi költség ami szintén ennyi lenne.Kb 1000 eurot keresnék amiből,utazásra,albérletre elmenne kb 400 euro.Anyámnál nem szívesen laknék.

A másik munka jóval távolabb van ahonnan nem tudnék naponta hazajárni,fent lenne a hegyekben egy kis településen ahol semmi élet nincsen.Munkán kívűl mást nem nagyon lehetne csinálni,még ismerkedni sem nagyon.Viszont a kaját és a szállást ott állják,de viszont cserébe nulla élet nincs ott.Még a fízetés is kicsivel több lenne,magyarul ott mindent félre tudnék tenni.Ti melyik opciót választanátok?Eléggé társas ember vagyok,és elég kecsegtető hogy lényegében mindent félre tudnék tenni de viszont elég társas ember vagyok,így attól félek hogy befordulnék ott egyedül.Lennének ott magyar munkatársak,de nem tudom mennyire szoknék hozzá és mennyire viselnémazt ott városi emberként.Persze cserében csodaszép táj,de ezen kívül semmi.Jó fízetés,szép tájak,nulla gond,se csekk miatt aggódás, se semmi.


2013. máj. 18. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Èn biztos, hogy a második verziòt választanám.
2013. máj. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha nagyon társasági ember vagy, akkor nem való neked a kis falu.
2013. máj. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a másodikat. Szabadidőmben meg széjjeltúráznám a lábaimat.
2013. máj. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én tuti a másodikat választanám. Nem hiszem, hogy egy ember sem lesz, akivel beszélgetni lehet. Plusz még ott az internet. Úgyhogy én a másodikban gondolkodnék, végül is minden csak akarat kérdése. És ha kipróbálod és nem jön be, akkor még mindig vissza tudsz menni anyukádhoz lakni.
2013. máj. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Akkor ha jól értem, párod nincs.

Ebben az esetben a másodikat választanám 1 évre, utána pedig majd kiderül.

2013. máj. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nincs párom.Szingli vagyok.
2013. máj. 18. 16:03
 7/14 anonim ***** válasza:
Mindenképp a második.Szedd össze magad anyagilag, és aztán kezdhetsz már bármihez az életben!Egy kis szenvedés megéri azért hogy könnyebb legyen a későbbiekben. Plusz nem tudhatod hogy mi vár ott, lehet nem is olyan lightos hely, lehet épp a főszakáccsal leszel jó haverságban. Barátnőm dolgozott kint ausztirában egy üdülővárosban, és ott sem volt smemi élet, mégis jól elvolt.Egy pár emberrel összeismerkedett akik ott dolgoztak, és néha buliztak, iszogattak, beszélgettek. Annyira nem lehet rossz
2013. máj. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Társaság kedvelő városi emberként én dolgoztam egy angol kis szigeten ahol tényleg nincs semmi élet. Egy szállodában dolgoztam ahová inkább idős emberek jártak, mert nyugis volt, és pár óra sétával az egész sziget körbe járható volt. Autója csak a helyi orvosnak volt, senki másnak, mert tilos autóval járni. (traktor, és lovaskocsi jár csak) Nyáron még elvolt az ember az idős turisták miatt, mert sokat és örömmel beszélgettek másokkal. De télen.. Halott az egész sziget. A szállodát bezárják, csak páran maradtunk akik fenntartották a rendet. A helyi lakosok is este otthon voltak inkább. Ha vihar volt, akkor teljesen el voltunk zárva , még internet sem volt.

2 évig voltam ott, nagyon nehezen bírtam. Egyszerűen már a 2-3 hónaptól majd megőrültem attól hogy semmit nem lehetett csinálni. Csak azért maradtam 2 évig, mert egy lengyel kollégával a komppal mindig átmentünk a nagy városba. Meg hát a pénz.. Végül is szépen összegyűjtöttem a pénzemet.

Néha még most is hívnak hogy menjek vissza, de 2 év bőven elég volt.

Szóval ha nem bírod a magányt, és nem tudod magad lekötni azzal hogy rengeteget olvas, vagy túráz akkor ne válaszd a másodikat. Nem fogod elviselni ha társasági ember vagy. Sokszor nem minden ám a pénz..

2013. máj. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mindenképp a második. Nem kell leélni ott az életed, csinálod egy darabig, amíg egy kicsit helyre rázódsz anyagilag, aztán kereshetsz másvalamit.
2013. máj. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
1000 euró? Az semmi!! Bátyám, aki segéd, kb 3500 euronak megfelelő frankot keres, en 5000-et (vendéglátás)!
2013. máj. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!