Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vannak úgy oda az...

Miért vannak úgy oda az emberek azért, ha valami drágább, mert van neve? Szerintem azért drágább, mert jó. Én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés

Annyiszor hallottam már, hogy "jajj, csak a nevet fizeted meg! Én azért nem veszek drága neves holmit, mert ugyan azt tudja mint az olcsó, csak nincs rajta, hogy Sony, Samsung, Philips..."

De miért gondolkodik sok ember így?

Jogosan mondják ezt? Most vegyem meg mindenből a legolcsóbb kínai márkás cuccot, és ugyan azt tudja mint a drágább neves japán?

Én úgy tudtam azért drágább, mert jó. Nem a legolcsóbb dolgokból rakják összes így nem fog 1 hónap alatt kiégni egy TV vagy bármi.

De rosszul tudom? Csak én gondolom rosszul?



2013. okt. 16. 17:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A Philips holland, a Samsung pedig dél-koreai - csak hogy a lényeget kiragadjam...
2013. okt. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

:D

A márkák természetesen nem a kérdéshez lett igazítva. Írhattam volna, hogy "vegyek BMWt amikor a japán Renault olcsóbb?" :D


Szóval nem a nemzetiségen kell fennakadni, hanem a kérséemre reagálni! :) Szóval? Mit gondolsz?

2013. okt. 16. 17:48
 3/15 anonim ***** válasza:

Az önigazolás utáni vágyad elég lehangoló...

A márka egyenlő háttérszolgáltatásokkal is! A kinaipiacról ha hazaviszed a ruhát, vissza nem viheted, ha "elromlik".(jah és a minőség...) A noname telefonokra nincs frissítés, optimalizáció, ezáltal hamarabb "hasznavehetetlen". A nagy márkák meg azért is "értékesebbek", mert azzal stílust is veszel. Nem csak telefont, hanem életvitelt! Mutathatod, hogy "ki vagy". Ez az, amit nem lehet megfizetni egy noname, de sokkal jobb termékkel, akármennyibe is kerül.


Ezeket az alapelveket rágcsáld meg, és utána gyere velem turkálóba venni márkás ruhákat. :) Nincs okostelefonom, és alma termékem sem, de azért ha csak egy picit is nem az önigazolásod a célod, akkor rájöhetsz magadtól is az ilyen egyszerű kérdéseidre. :)

2013. okt. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A renault francia... :D
2013. okt. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Vélemény?


Neked is ÉS az ismerőseidnek is igaza van.


Vannak termékek, amelyeknél TÉNYLEG csak a nevet fizeted meg, és vannak termékek melyeknél az árkülönbség tényleg minőségbeli különbséget is jelent.


Hogy el tudd dönteni, hogy melyiknél mi az igaz - na ahhoz tehetség kell.

2013. okt. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
elektromos eszközökre ez igaz? Egy olcsó 2ezer forintos hajszárító nagyobb valószínűséggel melegszik majd "túl" mint egy 15 ezres, aminek ismert márkája van?
2013. okt. 16. 18:23
 7/15 Mirk ***** válasza:

A minőséget meg kell fizetni. Ez szinte minden termékre igaz, legalábbis én sokszor tapasztaltam személyesen.

3000 forintos kínai cipő = 3 hónap.

10000 forintos Puma cipő = 3 év télen-nyáron.


A 12000 forintos philips mp3 lejátszóhoz kaptam egy fülhallgatót amit másfél éven keresztül használtam. Miután végül elromlott, 4-5 havonta vettem az új (max 1000 forintos) fülhallgatókat.

2013. okt. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én a sony mp3 lejátszó hangszínével, file támogatottságával, és felhasználóbarát menüjéről (felesleges dolgok nincsenek benne) miatt apszolút azt mondom, hogy megérte a 2x-es árat.


A számítógép tápoknál olvastam valami olyat, hogy a noname 500W-os is elméletileg ugyarra képes, de a benne lévő alkatrészek olyan minőségtelenek, hogy bármikor adhat egy túlfeszt a pc-nek, és sicc...


A hajszárítókról nincs véleményem, mert 3 milliméteres a hajam.

2013. okt. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ami drága az okkal drága. A Renault pedig egy francia szutyok,nem tudom honnan szedted hogy japán.

Egyébként a Japánok elektronikában világelsők voltak mindig is.

Fejhallgatókat nézegettem múltkor,ugye vannak 10e Ft-ért ilyen belépő szintű,otthoni felhasználásra szánt fülesek,és vannak a komolyabb DJ/Stúdió fejhallgatók amik meghaladják a 100e-t is.De egy-egy árkategórián belül sem egyformák,attól függ kinek mi kell.Ami mindenre jó egy kicsit,az valójában semmire se. ;) Az olcsó cuccokat pedig nem kell a drágákhoz hasonlítani,mert ég és föld a különbség.Szóval csak a tudatlan "nekem minden mindegy" emberek mondják hogy az olcsó is ugyanazt tudja,az igényes emberek mégsem az olcsót veszik,nem véletlenül.

2013. okt. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Van benne némi igazság.

Néhány márkát érdemes megvenni azért, mert megbízhatóbbak, mint mások. Pl. volt egy pár noname mp3-lejátszóm, mind hamar tönkrement, aztán meguntam, és vettem egy Philipset. Ez már jó ideje megvan, és még mindig szuperál.

Ez azonban nem minden márka esetében igaz. Némelyek a márkás cuccokat státuszszimbólum gyanánt vásárolják - ez főként azokra a márkákra jellemző, amelyeknek kevésbé előnyös az ár-érték aránya, pl. az Adidas, Nike ruházati termékek semmivel vagy alig-alig jobb minőségűek a márkátlanoknál.

Én alapvetően nem vagyok márkapárti, az az elvem, hogy a legtöbb cuccból, ha elég szemfüles vagy, olcsón is lehet jó minőségűt kapni. (Nem feltétlenül a legelső kínai trafikban kell a legolcsóbbat megvenni, de az egyértelműen alsó árkategóriás cuccok között egy kis odafigyeléssel néha nagyon is jó ár-érték arányúakat lehet találni.)

Ez azonban nem mindenre igaz. Néhány saját élmény kapcsán megtanultam már, hogy műszaki cikkből például általában nem érdemes noname-t venni.

2013. okt. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!