Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Novemberben lesz 3 a nagyfiam,...

Novemberben lesz 3 a nagyfiam, szeptembertől nagy baj, ha nem megy oviba, csak jövőre? A kis 7 hónapossal még itthon leszek egy évig. Szerintem többet tud fejlődni itthon, vagy ezt nem jól gondolom?

Figyelt kérdés
2013. jún. 19. 12:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem az oviban többet fejlődne mint otthon. Sokkal többet.


3 éves ovis kislány anyukája

2013. jún. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Meg persze nemcsak fejlődni, az érzelmi biztonság szempontjából is. Tudom, hogy kell a közösség, de amúgy sokat megyünk játszótérre meg foglalkozásokra is. De mivel meg évvesztes, még így is 3 évet fog az óvodában tölteni.
2013. jún. 19. 12:44
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább ovi.
2013. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

én tuti vinném oviba,ha nem is egész napra,de délig mindenképp,de inkább egész napra

otthon tuti nem fejlődik annyira,sőt a kicsi miatt inkább vissza

2013. jún. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is vinném (vittem is mindkettő nagyobbamat) de az egyik 3 éves koráig alig beszélt és egyszerűen muszáj volt neki a közösség hiába küzdöttem itthon vele (ott be is indult rendesen a beszéde) .

De nem lesz semmi baja egy egészségesen normálisan fejlődő 3-4 év közöttinek ha még otthon van. Főleg amit írtál hogy még 3 évet fog így is járni, ha sima korcsoportos csoport van az ovitokban akkor még jobban is jár mert végigmehet 3 évet ugyanazzal a csoporttal , óvónőkkel.

Mert pl. mi most jártunk/járunk úgy hogy a nagyfiam másik csoportba kerül ( két-három társával együtt) mivel akikkel kezdett, 70%ban elmennek suliba szeptembertől.

A kisebbem pedig aki szintén novemberi, egy fél évet már járt oviba de most egy másik csoporttal kezdi előről a kis csoportot hogy velük 3 évig végigmehessen.

2013. jún. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A jövőre alatt azt érted,hogy majd novemberben?Szerintem hároméves gyereknek már pluszt ad az ovi :) az első három év pedig otthon!Én vinném,pláne hogy a kisebbnek még csak te kellesz,rá viszont több időd lesz.Amíg megteheted hozd el ebéd után,így az arany középutat választhatod! :)


Mintha kötelezővé is tették volna 3 éves kortól.

2013. jún. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én csak 1 évig jártam oviba, egyszerűen nem akartam ott maradni, anyukám meg otthon volt. Semmi bajom nem lett tőle:) Azt is vedd figyelembe, hogy miután kötelező az óvoda, sajnos túlterheltek lesznek az ovik, az óvónők, és így inkább gyermekmegőrző jellege lesz, kevesebb idő jut a fejlesztésre.
2013. jún. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 klopusz ***** válasza:

Mikor kisebbik lányom megszületett, a nővére 3 éves volt. Nekem teljesen természetes volt, hogy itthon maradok a két gyerekkel, ezért a nagy csak 4 éves korától volt ovis, akkor is csak ebédig volt bent..

Nem bántam meg egy percre sem.

2013. jún. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vittem, és katasztrófa volt!Egyikkel sem tudtam foglalkozni rendesen. Aztán ovis lett :-) :-)

Imádja. OVI szerintem.

2013. jún. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Idén novemberben tölti a hármat, és én igazából azt gondoltam, hogy csak következő szeptembertől vinném oviba, annak ellenére, hogy egyébként felvették.


Rengeteget dobol itthon. Ezt az oviban biztos nem engednék. Azt eleve mondták, hogy otthoni játékot, hangszert nem is lehet bevinni. Bent meg gondolom, nincs dob.


A szókicsét is szerintem még jobban lehet fejleszteni, ha itthon foglalkozunk vele, mintha egy ovónő és egy fél dadus jut 26 emberre.


A közösségbe pedig úgyis igazából középsős kortól tudnak beilleszkedni, addig inkább egymás mellett játszás van, úgy tudom.


Amúgy vegyes csoprtba vették fel, lesz egy csomó 6-7 éves, meg a többi 3 év körüli gyerek.


Igazából, a kisfiamat ismereve csak az lenne, hogy kószálna bent a teremben, és egymagában eljátszana a játékokkal. De akkor meg már inkább itthon, velünk, ha már a kicsivel még itthon vagyok, és én viszem sokat játszótérre meg foglalkozásokra.


De lehet, hogy nem jól gondolom, épp ez az, hogy olyan nehéz előre megítélni, melyik megoldás a jobb.

2013. jún. 19. 23:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!