Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Változnak-e az emberek?

Változnak-e az emberek?

Figyelt kérdés

Sok olyan választ látok, hogy az emberek (felnőttek) nem változnak.


Nem értek egyet. Sokan vannak ugyan, akik benne rekednek egy-egy ördögi körben, és mindig ugyanazt a választ adják ugyanarra a kérdésre, így aztán nem változik meg, amit cserébe kapnak az élettől, ám vannak ellenpéldák is. Ilyen ellenpéldákat szeretnék gyűjteni! Akinek van az ismeretségi körében ilyen gyökeres változás, kérem, írja le röviden, mi volt a változás, és ha tudja, a kiváltó okot, annak működését is! Köszönöm!



2013. okt. 22. 09:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%

A viselkedésükön tudnak változtatni az emberek, az alapszemélyiségükön nem. Persze néhány tulajdonság változhat, fejlődhet az idővel, de az alap dolgok ugyanazok maradnak. Pl: egy befele forduló ember sosem lesz nyitott, egy agresszív sosem lesz kedves... és még lehetne sorolni.

Sokan ígérgetik, hogy megváltoznak, de ilyen tényleg nincs, azt nem lehet csak úgy elhatározásból. Gondolom ehhez hasonló válaszokat látsz itt.

2013. okt. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igen. Ha nem tesznek magukért, azaz hogy belül érjeken és pozitív irányba változzanak, akkor is változnak: lepusztulnak, szépen fokozatosan. Bemerevedik a személyiségük, és egyre jobban beszűkül, elsivárosodik az életük.


Az alapszemélyiség alap-alap-építőkövei nem változnak. Minden más változhat. Persze, nem egy átalegember esetében.

2013. okt. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

"Akinek van az ismeretségi körében ilyen gyökeres változás, kérem, írja le röviden, mi volt a változás, és ha tudja, a kiváltó okot, annak működését is! Köszönöm!"


Én vagyok ilyen ember. A többi nem publikus.

2013. okt. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon sokat változtattam magamon.Igaz ráment 20 év az életemből de megérte.Elégedett ember vagyok.
2013. okt. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én ilyen ember vagyok, sok évembe került, megérte. A közvélekedés mégsem ez, hanem a soha-senki-nem-változik-igazán. Ezért kértem volna más példákat, hogy lássam, mennyire elterjedt az ilyen eset, mint az enyém. Aki válaszolt, annak köszönöm.
2013. okt. 22. 11:30
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

29 éves koromig alapelvem volt, hogy SOHA DE SOHA nem kezdek olyan emberrel aki elvált és/vagy gyereke van. Nem leszek 2. feleség és nem fogok osztozni senkivel a szerelmemen. Ez volt a dolog "önző" oldala. Ami mélyebben bennem volt az a dolog erkölcsi része, hogy az egész családunk ezt vallotta, így neveltek. Nálunk nincs válás és nincs másik házasságból hozott gyerek, testvérek, unokatestvérek, nagyszülők, dédszülők, sehol! Ez tabu! Tilos! Mélyen belémivódott ez a szabály, én is így láttam normálisnak.

Erre a sors összehozott egy többgyerekes elvált apukával (még hab a tortán volt, hogy nem igazán érdekeltek akkor a gyerekek, sajátot se akartam soha). Mivel a szerelem fellángolt nem kicsit, változnom kellett! Magamban levívni először a dolgot, feladni az addigi elvemet, "megbontani" a már kialakultnak vélt értékrendszeremet. Kemény munka volt. Szinte éreztem ahogy változok napról napra. Ahogy vetkőzöm le az addigi énem egy részét - ha szabad keményen fogalmazni - és veszem fel az újat.

Ma már férjem az illető férfi. Általa és gyermekei által megkaptam azt a bizonyos kérdésedben is szereplő "gyökeres változást" Istentől (ha valakinek jobban tetszik, akkor a sorstól). Nem bántam meg, mert rengeteget tanultam tőlük az élet igazi dolgairól és ami a legmeglepőbb, hogy saját magamról is. Toleránsabbá váltam, könnyebben engedek régi szokásaimból, elveimből. Rugalmasabb vagyok.


Szóval néha engedni kell az elveinkből, meghallgatni a másikat, merni változtatni magunkon, a hozzáállásunkon akár felnőtt fejjel is, merni szembeállni a társadalmi elvárásokkal akár egyedül is, ha kell.

Kicsit olyan érzésem van, mintha fentről azt mondták volna "na kislány majd mi megmutatjuk neked, hogy nem arról szól az élet, hogy te majd itt felállítasz magadnak elveket, meg elképzeled ki is vagy te, és azon majd nem akarsz változtatni semmit se... na persze, majd csak figyelj, hogy mekkorát fogsz változni" :)

2013. okt. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igenis változnak az emberek,ha akarnak ha nem.

És aki akar az magától is tud változni,jobb lenni,vagy rosszabb csak tőle függ.

2013. okt. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen,változnak.

Nem osztom azt a nézetet,hogy kutyából nem lesz szalonna.

A saját férjem a példa,43 évesen szokott le az italról,és szerzett jogsit,mintaférj lett.


persze ehhez egy nagy házassági válság kellett,amikoris majdnem elváltunk.

Hozzáteszem,én is megváltoztam ennek hatására,jó irányba...

2013. okt. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Gábor_79 válasza:
Valahol minden ember változik bizonyos tekintetben. Aki pár évtizedet már élt, az el tudja mondani milyen más világ volt akár egy évtizeddel ezelőtt vagy a rendszerváltás előtt. Szóval a korral együtt változunk.
2013. okt. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kaladze ***** válasza:

Valaki írta hogy az ember alapszemélyisége nem változik... Ebben 80 százalékban tudok csak egyett érteni, vannak emberek akiknek még az alapszeméyliségük is változik példa ismerek valakit aki valaha nagyon pozitív ember volt, de funkción volt és nagyon emberies volt viszont ezt sokan kihasználták és csak a hasznot látták belőle, amikor neki kellett volna támasz valakitől, csesztek rá. Eltelt 12 év, írom ÉV.. és a pozitív emberből - negatív lett..mindenkiben a rosszat látja és mindenkire beszél, egy picit így az alapszemélyiség is változott...


Ha engem vesszünk én is bárkinek bármiben segítettem anno, de sokan ezt kihasználták így én is "szemetebb" lettem BIZONYOS emberekhez az évek során... viszont alapjában már nem vagyok az a kedves emberke aki voltam mert az élet rafináltabbá tett...


Az emberek ahhoz hogy változzanak SZERINTEM három dolog szükséges

- Akarat hogy meg akar változni,

- minimum pár év valakinél 4 valakinél 7 (ne mondja nekem senki, valaki egyik napról a másikra tud változni és nem tudom elhinni akkor sem ha hónapokról van szó)

- különleges esemény pld. tragédia a családban amitől ez gyorsabban jöhet (mármint meghal valakinek az anyja és a rendesből vacak ember lessz vagy pont ez téríti észhez)


a "kutyából nem lessz szalonna" ellenpéldája a "kurv*ból lessz a legjobb feleség" közmondás.. Nem tudom de nekem mindig John Lennon jut eszembe a változásról igaz fiatal korában úgymond "maszkot" is hordott hogy keménynek tünjön fiatalon..de amikor ivott igen agresszív volt volt hogy összetört dolgokat, megütötte volt nejét kb.. 1959-1964 közt és fura hogy 1970-1980 közt ez az ember hirdette a szeretetet, világbékét és ő írta meg az Imagine-t.

2017. szept. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!