Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon érdekesek számomra...

Nagyon érdekesek számomra Albert Einstein idézetei. Nektek is?

Figyelt kérdés

A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot.


Az okos emberek megoldják a problémákat, a zsenik pedig megelőzik őket.


Az okos emberek megoldják a problémákat, a zsenik pedig megelőzik őket.


Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes.


Azt nem tudom, hogy a Harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel.


2013. okt. 23. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Hogy érted,hogy érdekes?

Furcsának tartod,nem érted,vagy csak szimplán tetszik?

Egyébként rengeteg okos dolgot mondott,amit érdemes átgondolni.

2013. okt. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

" A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot. " - Ennek egy másik verziója az, hogy: “ A logika által eljutsz A-tól B-hez. A képzelet által eljutsz bárhová. “ - Azt szeretem főképp, hogy ezt az idézetet egy tudós mondta. Nyilván nem azt szemlélteti, hogy a tudás lényegtelen, hanem hogy az emberi elmét szabadon kell hagyni, nem kell általános, földi konvenciók által korlátozni.


“Az okos emberek megoldják a problémákat, a zsenik pedig megelőzik őket. “ – Adott kontextusban vitatható.


“Azt nem tudom, hogy a Harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. “ – Einstein életrajzából kifolyólag nem meglepő, hogy előrelátott bizonyos dolgokat, mivel munkája során kapcsolatba került a nukleáris fegyverekkel kapcsolatos tervekkel és elgondolásokkal, nyilván innen kikövetkeztette azt, hogy a nukleáris hadviselés radikális hatással lesz az emberiségre.

2013. okt. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy az Albert Einsteinnek tulajdonított idézetek fele nem is tőle van? Ha tényleg érdekel, van idézetgyűjtemény könyv tőle, ahol elmesélik, mi melyik leveléből, honnan származik, és ami abban nincs benne, azt nem sikerült bizonyítani.
2013. okt. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az az érdekes benne, mintha előre tudott volna dolgokat. :)
2013. okt. 23. 12:56
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 - Az említett 4 idézet közül csak 1-re érvényes ez az állítás, és még arra is van magyarázat.
2013. okt. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elnézést hogy 1 idézetet 2-szer másoltam be, csak hogy nehogy belekössenek.
2013. okt. 23. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!