Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaza van a XX. Század legnagy...

Igaza van a XX. Század legnagyobb zsenijének?

Figyelt kérdés

"Egy tudós számára az a legnagyobb gyönyör, amikor rádöbbenhet, hogy maga isten sem tudta volna másképp rendezni a dolgokat, csakis úgy, ahogy valójában léteznek, ahogyan azt sem tudta volna elintézni, hogy a négy prímszám legyen."


Albert Einstein 1929


Einstein e gondolata szerint az isten nem lehet mindenható. Isten megtehette volna, hogy a négy prímszám legyen?



#Isten #Albert #Einstein #prímszám.
2013. febr. 12. 18:40
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
21%
Nem vagyok matematikus, de úgy gondolom, hogy a prímszámokat mi emberek találtuk ki így és nem Isten. Ezek "mesterséges fogalmak", számszerűsítenünk kell a dolgokat, és ezért állítottuk fel ezt a rendszert. És nekünk ebben a számrendszerben ésszerű számolni, amit most is használunk. Istennek teljesen mindegy, hogy mi most a 10-es számrendszert használjuk, vagy bármi mást.
2013. febr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
48%

A 4 bármilyen számrendszerben nem prímszám, különben meg nemcsak a 10-est használjuk.


Egyébként jó ez az idézet, de nem látom sehol a bizonyítást, hogy Isten miért is ne teremthetett volna olyan világot, ahol a négy prímszám?

2013. febr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 poet1 ***** válasza:
35%
Isten akármit megtehet. Hozzá képest Einstein csak egy senki
2013. febr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
61%
igen
2013. febr. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem azt akarta mondani, hogy a sör az örökre sör marad.

Tehát teremthet az Isten az ember helyet sört is, de az sör lesz és nem ember.

Én legalábbis ezt így tudom értelmezni.

2013. febr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:

Egyébként most tényleg mit számít a mateken kívül, hogy valami prim vagy nem prim?

Tudom, hogy sok gyakorltai haszna van ezeknek a számoknak.

De a valóságban pl. egy tortán értelmezhető ez a fogalom a nem számok világában?

2013. febr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
Van 4 tortám és akkor most mi van?:)
2013. febr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
57%
Matematika nem is létezik, ezt csak a nemzetközi zsidóság találta ki.
2013. febr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:

xD


De menjünk most le a "legapróbb részecskékig". Azok oszthatóak egyáltalán?

Ehhez nem kell sok ész, hogy belássuk, hogy ha 2 ilyen dolgunk van, azt nem tudjuk három embernek adni. És ha 4 van, akkor nem tudjuk felosztani..... igazságosan a 3 ember között.

De ez egy általános igazság ebben a világban.

Bocs az offért most már lelövöm magam:)

2013. febr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:

"Tudod, az interneten található Einstein idézetek több mint felét ő soha nem mondta. Vagy ez Isten műve lenne?"


Hunyadi Mátyás 1480

2013. febr. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!