Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok mért van ez?...

Mit gondoltok mért van ez? (többi lent)

Figyelt kérdés

A mostani gyerekeknek leginkább az önbizalom hiánya okozza az öngyilkosságot. A sok negatív vélemény amit kapnak, és ilyenek. Én is kamasz vagyok, és már nem egyszer megfordult ez a fejemben kisebb-nagyobb gondok miatt. De aztán észrevettem magam. Mégis miért fontos pár személy véleménye?! 7 milliárd ember él a földön, és csak mert 3-4 embernek nem tetszek, vessek véget az életemnek?!

Sajnos nem mindenki gondolkodik így. Valaki már azért elkezdi vágni a kezeit, mert azt mondják neki: csúnya, dagadt, jelentéktelen vagy.

Nem minden ember ugyan olyan mint én, vagy mint bárki más. Ha valakinek nem tetszik az adott személy, nem kell bántani, senki sem tökéletes, senki sem olyan, mint Te. Valaki gyengébb, valaki erősebb és mindenki máshogy fogja fel a dolgokat. Sose tudhatod ki mikor milyen állapotban van.

Észrevehetnék már az emberek magukat, és leállhatnának ezzel. Rossz végigmenni a sulin, és pár lányt sírni látni, csak azért mert ilyen-olyan dolgokat vágtak a fejükhöz.

Véleményt szépen is el lehet mondani, vagy sehogy. Tartsd magadban. Míg az adott személy téged nem bántott, te miért bántod őt?!

Ti mit gondoltok erről? Normális véleményt!

14/L



2013. okt. 23. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Aki öngyilkos lesz, annak nyomósabb oka van annál, hogy valaki ledagadtazza a suliban.
2013. okt. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az öngyilkos emberek általában gyávák. A gondok elől próbálnak menekülni, nem gondolva arra, hogy az öngyilkosság mekkora önzőség. Nem gondolnak a családjukra, szeretteikre. A média kicsi korunk óta azt nyomatja belénk, hogy ha nem vagy olyan, mint a többiek, kösd fel magad. Az úgymond kívülállók ugye sok kritikát kapnak, önbizalom hiányosok lesznek. Ekkor indul az út le a lejtőn. Ilyenkor már csak egyre rosszabb lesz, nem képesek felállni a mélyből, azt hiszik az öngyilkosság az egyetlen megoldás. Ez mind a mádia, és az emberiség hülyesége miatt van.
2013. okt. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem látok rá, de azt gondolom, egy csöpp esze azért mindenkinek van. Az élni akarás is eléggé áthághatatlan belső parancs (szinte?) kivétel nélkül mindenkiben. Merem állítani, hogy az öngyilkosság felé orientálódás közel minden esetben valami neurotranszmitter- vagy receptorgond, ami bogyók precíz adagolásával perfektül uralható rendszerint. Kérdés, hogy mi értelme egyre több ilyen defektet örökíteni, és hova vezet majd. Egyfajta tömeggyilkosság (lesz végül) az is, hogy álszent ürügyekkel tenyésztjük az életképtelenebbeket egyre dühödtebben már.
2013. okt. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nagyon durván lelkileg kínzol valakit az pedig öngyilkos lesz. Megdöbbentő de ez az igazság! Eléggé elszomorító. Kicsit olyan mintha ezzel állnának bosszút azokon akik bántották őket. Lehet, hogy az illető egész életében ezt a súlyt fogja cipelni, vagy csak jót nevet az egészen. Borzalmas! De az öngyilkossággal nem érnek el semmit.

Nagyon jó a felfogásod, nem kell törődni az ilyen gonosz emberekkel! Megfogják kapni méltó büntetésüket.

Szerintem azokat az embereket akik már tényleg a "halál küszöbén állnak" biztatni kell, nem szabad őket egyedül hagyni. Kevesebb lenne az öngyilkos tinik száma ha lenne mellettük egy jó barát akire támaszkodhatnának. Ezt gondolom. :))

2013. okt. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!