Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy változtathatnék ezen? A...

Hogy változtathatnék ezen? A többi lent.

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják hogy olyan jellemtelen a hangszínzetem és hogy a hangomat nem egy élmény hallgatni hosszú távon. Hogyan változtathatnék ezen vagy mit tehetnék ellene? Egyébként 35 éves matematika-fizika tanár vagyok egy középiskolában.

2013. okt. 23. 17:59
 1/2 anonim válasza:
Sajnos arról, hogy milyen hangszíned, nem tehetsz. Attól még nem vagy jellemtelen, különben én el sem tudom képzelni, hogy azt hogyan értik. Esetleg valami beszédtechnika-fejlesztést kellene felkeresned, ha nagyon zavar.
2013. okt. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Aki matekban jól mozog, az nagyon ritkán botfülű, főleg ha nyelveket is könnyebben tanul az átlagnál. A beszéded dallama biztos tudna érdekfeszítőbb és derűsebb lenni. Ezt nem úgy értem persze, hogy komponálni kéne másikat, hanem hogy a homloklebeny megoldja. Olyan, mint gömbérzékből dolgozni: akarom, megy, ott a gól, vagy ilyesmi.


Az artikuláció is jobb, ha a könnyű érthetőséget szolgálja. Ami fárasztóbb, az rendszerint lelombozóbb. Ha teljesen aláveted magad a hallgatóság "kiszolgálásának", tehát tálalásában is méltó az anyag az izgalmas voltához, akkor show lesz, lendülettel, széles mozdulatokkal, fordulatokkal tele, igazi mesevilág nagy meglepetésekkel és úgy egyébként csupa hasznos és jó hír.


Matek, de szerettem! :)

2013. okt. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!