Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitől lesz valaki pszichopata,...

Mitől lesz valaki pszichopata, szadista, esetleg hidegvérű gyilkos, míg mások normális emberré tudnak válni?

Figyelt kérdés

2013. okt. 26. 23:44
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
94%
Szerintem, ha valakit gyerekkorban valami trauma ér, az könnyen okozhat ilyet. Nevelés kérdése is lehet, meg persze valami veleszületett dolog, betegség.
2013. okt. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
10%
Hüm
2013. okt. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%
nevelés, környezet(pl balhésabb társaság...) , hajlam(pl skizofrénia , személyiségzavar, stb), de trauma is lehet(bántalmazás, végignézett gyilkosság pl kiskorban amit ugye akkor még nem tudott felfogni, ..) meg hasonlók
2013. okt. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
Olvastam, hogy ennek genetikai okai is lehetnek, egy bizonyos génnel (nem tudom a pontos megfogalmazást, hogy melyik) rendelkezők között sokkal több az agresszív, antiszociális ember.
2013. okt. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%
Sok gy.k. olvasgatástól...
2013. okt. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
91%
#5 Ez tetszik! :D
2013. okt. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
96%

@4: Nem a GYK-Án olvastam :)


Nem tudom most előkeresni a cikket, mert jelenleg nagyon lassú netem van, nem otthon vagyok, de szadista, sorozatgyilkosok, stb. génmintáiban találtak egy ritka azonosságot.


EZ olyan, mint hogy miért meleg valaki. Mert belé van kódolva.

2013. okt. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%

a legtöbb pszichopata és szociopata nem lesz gyilkos.

a felső vezetők,bankigazgatók,sebészek közül is sokan azok.

2013. okt. 27. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
68%
Nem.Egocentrikus biorobotok ,nincs empátia ,együttérzés sem szeretre való képesség.Soha nem lesz normális ember.
2013. okt. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%
A szeretet és a törődés hiánya is kiválthat ilyen dolgokat az emberből hosszútávon. Egyébként okkal válnak ilyenné az emberek. Senki nem születik alapból pszichopata gyilkosnak. A környezetük teszi őket ilyenné. Emellett vannak emberek, akik kevésbé viselik jól a rossz dolgokat, pusztán lelki okok miatt, és nyilván rájuk nagyobb mértékben hatnak a történések. Ezért is fontos, hogy odafigyeljünk a másikra/egymásra. Mert azt nem tudhatjuk, hogy ki hogyan éli meg a dolgokat hiszen mindannyian mások vagyunk. De ezek az emberek nem érzelemmentesek, hanem pont az ellenkezője, túl sok érzés van bennük (nem feltétlen jó értelemben), sok gondolat, rossz emlékek stb. , amelyeket nem/nehezen tudnak feldolgozni, ennélfogva elvesztik önmaguk felett a kontrollt, és megtörténik a baj. Az ilyen embereket sajnos a társadalom "hozza létre", mégpedig azért mert nem figyelünk egymásra eléggé, sokan önzőek közülünk, és nem látják, hogy fájdalmat okoznak a másiknak a viselkedésükkel. Itt már elindulhat a folyamat, ugyanis az hogy valaki idáig eljusson hosszú évek rossz tapasztalatai kellenek, aztán hirtelen (sokszor minden előjel nélkül) bekövetkezik a baj.
2013. okt. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!