Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon kevés embert tudok...

Nagyon kevés embert tudok szeretni, ez normális?

Figyelt kérdés

Egy kéz nem kellene hozzá, hogy megszámoljam, hány ember iránt táplálok valódi érzelmeket. Ez addig nem tudatosult bennem, amíg el nem kezdtem nézni a Dexter c. sorozatot, és rájöttem, hogy az életem 95%-ában én is csak egy szerepet játszok. Ettől kicsit megijedtem. De való igaz, hogy a kapcsolataim nagy része puszta formalitás, nem valódi kapcsolat. Ezt talán az is mutatja, hogy nem vagyok egy megosztó személyiség, mindenkivel jóban vagyok, a legtöbb ismerősömmel felszínes és konfliktusmentes a viszonyom. Hiszen általában még annyira sem számítanak nekem, hogy elkezdjek velük vitatkozni, ha ellenkező véleményen vagyunk, inkább rájuk hagyom, hogy minél előbb megszabaduljak tőlük, és ne kelljen magam konfliktusokkal fárasztani. Úgy vettem észre, hogy egy idő után erre a többiek is rájönnek. A legtöbb kapcsolatom tökéletesen indul, de aztán elér egy szintet, ahonnan nincs tovább, megcsömörlik. Onnantól a másik fél számára én vagyok "a lány, aki jó fej, vidám, de valójában senki nem ismeri", és talán ők sem tudják megfogalmazni, hogy mi is velem a probléma. Én tudom, valahogy tudat alatt is távol tartom magamtól őket, nagyon kevés információt adok ki a valódi énemről.

Ha el is megyek szórakozni valahová, nekem legtöbbször az is fárasztó "meló". Akárcsak Dexternek, ez nekem is hozzátartozik a szerepemhez, amit nap, mint nap játszom, csak azért megyek el egy-egy meghívásra, hogy ne legyek feltűnően fura.

Kevés olyan ember van az életemben, akiket tényleg kedvelek, akik láttán valódi mosoly terül szét az arcomon, és tényleg jól érzem magam velük. De teljesen őszinte és közvetlen még velük sem vagyok. Lehet, hogy pszichopata vagyok? A legfőbb jellemző szinte tökéletesen illik rám:

"A pszichopata a többi embert tárgynak tekinti, akiket manipulál és kihasznál, úgy, ahogy többségünk egy csavarhúzót vagy egy papírzsebkendőt használ. A szociopata gyakran agresszív, nem érez empátiát (bár megjátszhatja) szégyent vagy megbánást a visszaélései miatt."

Bár agresszív nem vagyok, de lelkiismeretem az nincs, legalábbis nem tudok róla. Az egyetlen dolog, ami visszatart attól, hogy "papírzsebkendőnek" használjam az embereket, átgázoljak rajtuk, az az, hogy tudatosan állítok magam elé korlátokat. Nem azért, mert átérzem, hogy ez, vagy az a másiknak mennyire fájhat, hanem mert... nem akarok szemét lenni, nem akarom, hogy utáljanak. Viszont remekül tudom manipulálni az embereket a saját számíze szerint, de a fenti korlátokat betartva, tehát csak addig megyek el, hogy ne ártsak senkinek. Ez valami betegség?



2013. jan. 24. 00:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nincs ezzel semmi baj!

Én se sok embert szeretek.

Nyilván az utálatodat nem fejezheted ki,tehát a többséghez jópofát kell vágni!:)

Hidd el nagyon sok ember csak a szerepét játssza ebben a világban.

Nagyon kevés az aki őszintén szeret valakit!!

Nem betegség ez!!!

Meghát nem is feladatunk mindenkit szeretni!

Nézd a jó oldalát:legalább te bevallod!(ha másnak nem is,saját magadnak)

2013. jan. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok, de nem nevezném magam pszichopatának. Ha már csak egy ember van, akinek tudsz örülni, akkor nem vagy te sem pszichopata.


Bár az exem mondta nekem, hogy érzéketlen vagyok, de ez inkább a szakításunk utáni dührohamai közt tört ki, mára nem így gondolja.


Nem mondanám betegségnek, lehet belőle előnyt kovácsolni. Én például jól tudom kontrollálni az érzéseimet, és nem érzem át azt a sok szenvedést, amit a világból látok, vagy amikor mások szörnyű dolgokat mesélnek, viszont egy jó filmet át tudok érezni. Bár most így belegondolva kicsit ijesztő számomra, hogy mikor egyik ismerősöm mesélte, hogy egy haverunknak 5 kiskutyáját mérgezte a szomszéd, akkor semmi együttérzés vagy sajnálat nem volt bennem, és most se.


Lelkiismerettel én is így vagyok, szinte nem tudok róla, egyedül akkor van, amikor nem tanulok eleget. Továbbá én is szeretek embereket manipulálni, de a korlátok nálam is megvannak. Hallod, még lehet, hogy jól kijönnénk. :D


Szóval mindenesetre betegek nem vagyunk, úgymond érzelmileg korlátozottabbnak lehet minket nevezni. Még egyik előnye, hogy racionálisabban tudunk gondolkodni, az érzelmek nem vakítanak annyira el, így jobb döntéseket tudunk hozni.


20/F

2013. jan. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A leírtakból nehéz következtetni, de nem valószínű, hogy pszichopata lennél. Akkor eleve nem is nagyon írnál ide, főleg nem ilyen kérdést... :) Inkább magadnak való vagy kissé.
2013. jún. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sem az agresszív narcizmus, sem a deviancia nem tükrőződik ebből, amit leírtál.
2013. jún. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!