Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Menjek az álmaim után és...

Menjek az álmaim után és legyek boldog vagy tegyem a kötelességem és majd lesz valami?

Figyelt kérdés

16L vagyok, egy szakközépbe járok, viszont nem megy. Nagyon nehéz, semmit nem értek, olyan tantárgyak is vannak, amikről még eddig csak nem is hallottam. Gyűlölöm az egészet, gyűlölöm, hogy oda kell járnom, legszívesebben megszöknék. De hát az érettségi... Aminek én személy szerint nem látom az értelmét, és két mérvadó okot is tudok mondani: az egyik, hogy nem egy ismerősöm törölheti ki vele a hátsóját, mert ebben az országban már az is kevés... A másik pedig, hogy bármilyen bután hangzik, én nagyon szívesen lennék például csapos egy kocsmában és ahhoz meg nem kell érettségi. Szóval akármennyire erőlteti rám mindenki, én úgy érzem, nincs rá szükségem. Persze tökéletesen megértem, hogy "kell" meg az az "alap" de minek? Minek az alapja? Egy úgymond középkategóriás szakmaszerzésnek utána, amivel majd keresek 70ezret jó esetben? Megéri nekem ezért szenvedni még 4 évet? (mert annyira nem megy, hogy tavaly megbuktam). Szóval nem szeretem ezt az egészet és nem szeretném csinálni. Tisztában vagyok az ország helyzetével, a politikával, mindennel és tudom, mit vállalok magamra, ha otthagyom a sulit. És akkor jön az a része a történetnek, hogy van egy nagyon jó barátnőm, mondhatni az egyetlen olyan ember az életemben, akit nagyon szeretek és nem rokon. Kaptam tőle nemrégiben egy ajánlatot, hogy jövőre szeretne ő és még két barátja kivenni egy lakást, és szívesen várnának engem is, ha szeretnék menni. Nos azt azért kell tudni, hogy ők kb 300km-re laknak tőlem, szóval olyan messze költöznék. Imádnák velük lakni, nagy város tele lehetőséggel, ott kapnék diákmunkát, ahol kereshetnék 60-70ezret (nem hülyéskedek, a barátnőm is annyiért dolgozott még suli mellett).

Van egy bakancslistám és ki szeretnék mindent pipálni rajta még mielőtt meghalok. Ha elköltöznék ki tudnám majdnem mindet pipálni. Itt most nem.

Tulajdonképpen csak arra vagyok kíváncsi, hogy mi a véleményetek a dologról, ti mit tennétek?

Ha van még kérdés vagy ilyesmi, akkor írjatok. Nagy szükségem lenne most a segítségre, teljesen tanácstalan vagyok.

A szüleim elengednének, bár ha ott hagynám a sulit anyám nem kapna családit (apámmal élek de ő kapja a pénzt)...

Nagyon köszönöm előre a segítséget!


2013. okt. 29. 07:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nézd, mindenki ezt fogja mondani, de én is csak ezt tudom. Manapság az érettségi "alap". Erre épül minden és főleg a munkaerőpiacon ez egy amolyan "aduász". Simán belefuthatsz olyanba, hogy pl egy pultos munkára (amit említettél) jelentkező két ember között az dönt, hogy melyiknek van és melyiknek nincs érettségije. A nagyobb cégeknél, még ha szakmailag nem is szükséges az adott munkakörhöz az előmenetelhez mindenképpen kell. Pl azért nem mehetsz továbbképzésre mert nincs érettségid. Több helyen a bérezésnél is figyelembe veszik.

Tudom, hogy most a hátad közepére sem kívánod de én azt javaslom, hogy még akár szenvedés árán is de szerezd meg. Én ugyan ezt játszottam el a diploma esetén. "Nem kell az nekem, nem lesz rá szükségem, blablabal". Kevesebb mint egy éves munkaviszony után már előjött a hiánya. Tapasztalatból mondom, meg fogod bánni, ha nem csinálod meg...

2013. okt. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem kapsz diákmunkát, ha nem vagy diák és fogalmad sincs milyen költségekkel jár különköltözni, kaja, albérlet, rezsi, mivel nem leszel diák, ezért mindenért a rendes árat kell fizetned (bérlet, belépők)

Te döntsd el hogy mit akarsz, van elég buta, tanulatlan ember, most hogy már eggyel több vagy kevesebb, hidd el nekem mindegy. De a gyárban 12 órázva se fogod jobban érezni magad, csak akkor majd rájössz és vinnyoghatsz itt nekünk.

2013. okt. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha otthagyod a sulit, nem kapsz diákmunkát, mert mint azt a neve is mutatja: DIÁKmunka.

Egyébként a legputtóbb állást is nehezen kapod meg érettségi nélkül, ugyanis az szinte még a legsötétebb idiótáknak is megvan, jó esetben talán még valamilyen okj képesítés is mellette.

2013. okt. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem én, és igazatok is van, de nem megy az érettsége szerzés. Mert annyira sík hülye vagyok az egészhez és azt a sok minden dolgot amit próbálnak beletömni a fejembe nem értem és nem tudom megjegyezni. Egyszerűen nem megy, nehéz nekem ráadásul ha nem is érdekel úgy még nehezebb. Soha nem volt erősségem a tanulás. Szeretném az érettségit, de mivel nem érzem magam sajnos rászorulva így nem vagyok kitartó ráadásul tényleg nem megy. Nekem nehéz.
2013. okt. 29. 08:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Hidd el érettségi nélkül az egész életed nehéz lesz. Vegyél erőt magadon, végezd el a suli. Utána mehetsz az álmaid után. A 70e-res fizetés pedig semmire sem elég. Főleg akkor nem, ha albérletet kell fizetned.
2013. okt. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek sem javaslom, hogy érettségit vagy diplomát szerezzen. Rontaná az én álláskeresési lehetőségeimet.
2013. okt. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Menjek az álmaim után és legyek boldog vagy tegyem a kötelességem és majd lesz valami?"


Nem jól teszed fel a kérdést, több okból is. (Nem kapsz diákmunkát ha nem vagy diák + pultos álláshoz is 100%, hogy kell érettségi).


Tehát helyesen úgy szólna a kérdésed: Menjek az álmaim után és legyek nyomorgó, munkanélküli, kilátástalan vagy tegyem a kötelességem és majd lesz valami?

2013. okt. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Még csak 18 vagyok, de 16 évesen én is így gondoltam, és megbántam volna, ha otthagyom a sulit. Semmit nem fogsz tudni dolgozni, a diákmunkához iskolalátogatási igazolás kell, amit csak akkor kapsz, ha iskolába jársz, ergo egy fillért sem fogsz tudni keresni. 16 évesen nagyon messze van attól az ember, hogy elköltözzön és felelősséget vállaljon magáért. Tegyük fel, tudsz főzni. De valamiből meg kell venned az alapanyagot. Abban gondolj bele, hogy akinek munkája van, az alig tudja magát fenntartani. Érettségit 2 éves képzésen is szerethetsz, meg mindenféle esti képzésen, és úgymond csak 2 évet szenvedsz érte. Én úgy érzem, te nem buta vagy, hanem csak feladtad. Nos, figyelj. Én 9.ben sík 1-es, 2-es voltam. Matekból meg is buktam félévkor. 10.ben észbe kaptam, azóta 4-es, 5-ös tanuló vagyok. És miért? Mert nem a legeslegerősebb iskolában vagyok, órán odafigyelek, itthon meg egyszerűen megtanulom, ami le van írva a füzetbe, és ennyi. Úgy gondolom, hogy az életben sokkal nehezebb dolgok jönnek majd, mint az érettségi megszerzése. Ez semmi ahhoz képest, ami vár ránk az életben. Gondolj bele, szünetben ökörködsz, a szüleid a feneked alá raknak mindent, minimális munkával megvehetsz magadnak majdnem mindent. Kell ennél több 16 évesen? Könyörgöm, ne rontsd el már most az életed. Meg ez, hogy egy ismerősöd kitörölheti vele... erre ne alapozz. Az az ő élete, ez meg a tiéd. Tudod előfordul, hogy ugyan az a "fegyver" van a kezünkben, egyikünknek bejön, a másiknak nem. Jó fél-egy évet gondolkodj még ezen szerintem.
2013. okt. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igazad van. Komolyan feladtam mert nem látom értelmét, de ha valóban meg tudom szerezni olyan 2 éves képzéssel, akkor úgy érzem, meg vagyok mentve.

"Gondolj bele, szünetben ökörködsz, a szüleid a feneked alá raknak mindent, minimális munkával megvehetsz magadnak majdnem mindent. Kell ennél több 16 évesen?" Ez is jól hangzik, csak nálunk más a helyzet. Semmit nem raknak a fenekem alá, mert nincs miből és itt a környéken nem kapok sehol diákmelót. Kis város, csomó faluval körülette, itt esélytelen. Szóval valami mást kell kitalálnom, hogy ne ássam el magam. Köszönöm a válaszokat!

2013. okt. 29. 09:20
 10/11 anonim válasza:
A fenék alá rakás alatt azt értettem, hogy szerintem rád is főznek, mosnak. Volt olyan osztálytársam, aki 2-3 gyereket segített nevelni otthon, mellette főzött, és iskolába járt. Sok olyan ismerősöm van, aki estin végzi a gimit, ez után érdeklődj, hogy működik.:) Soha ne add fel, és sok sikert.
2013. okt. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!