Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha ezeket érzem, gondolom...

Ha ezeket érzem, gondolom néha, az normális? Vagy, egyáltalán mi erről a véleményetek? Hosszú lesz.

Figyelt kérdés

Gimibe járok,lány vagyok,és a suli van amikor kihat a kedvemre,meg ilyesmik.Hetedik órára már legtöbbször kikészülök,mert nagyon fáradt vagyok.És,ha nagyon fáradt vagyok,vagy valami rossz ér a suliban,ilyesmi,akkor van hogy úgy érzem,utálok mindent és mindenkit.


A másik dolog,hogy önbizalmam nincs sok,de igazából hol van,hol nem.Van amikor a rosszabb jegyeim veszik el az önbizalmam (de sokszor vannak jó jegyeim is,bár ez tantárgyfüggő),van amikor a kinézetemmel nem vagyok elégedett.Pedig nincsenek rossz cuccaim,de valamikor csak azt veszem észre,figyelem meg,hogy a többi csaj jól néz ki,meg szép,de elfelejtem hogy én se nézek ki rosszul.

A dolog másik része viszont,hogy nem mindig van ilyen problémám,mert például mikor a nyelvvizsgám sikerült kilencedikben (ráadásul felsőfok),akkor az adott egy akkora adag önbizalmat,amennyitől több nem is nagyon lehetne.Na igen,de ez csak egy ideig tartott.Viszont ha valami jó jegyet kapok,annak örülök,franciából kifejezetten jó vagyok,minden órán nagyon sokat jelentkezek,a többieknek is tudok segíteni.A kinézetemnél meg mondjuk annyit,hogy van,hogy nem annyira vagyok elégedett (öltözködés,néha haj stb),de ha rendesen áll a hajam,meg ha jobban megfigyelem hogy állnak rajtam a cuccaim,akkor úgy látom,hogy jól nézek ki.Sőt,volt hogy a tükörbe néztem,"összeraktam" a hajam,a szemeim,az alakom meg minden,és akkor meg olyan szépnek láttam magam,hogy már-már túl jónak tűnt.


Szóval,normális hogy néha mindent,mindenkit utálok ha fáradt vagyok,vagy rossz dolog ér?

Második:az milyen,hogy van is önbizalmam,meg nincs is?


Állandó önbizalomra,ilyesmire van módszer?

Nekem eddig volt már olyan érzésem,hogy az is sokat dobna az önbizalmamon,ha megcsinálnék még egy nyelvvizsgát (hiányzik a fele),vagy ha elmennék versenyekre abból a 2-3 tantárgyból amiből jó vagyok.Csak utóbbiakra sincs mindig lehetőség,meg a tudásom megmutatása se mindig működik.Vagy,nem mindenből.


A tantárgyaknál is,például a fizika tanulásához is egyszer úgy állok hozzá,hogy: van egy rakás önbizalmam,jó jegyeket fogok kapni,nagyon jó lesz.Valamikor meg,mikor nehezebbnek tűnik,akkor azt mondom,hogy: a múltkori doga se ment jól,nem is tudom van-e értelme tanulni.


2013. nov. 5. 15:25
 1/3 anonim válasza:

szerintem én vagyok az egyeten aki az első 5sor után folytatta az olvasást mert egyszerűn tényleg semmi baj sincs veled mert termeszetes h amikor szar a kedved akkor egyszerűen utálsz mindenkit

Önbizalmadról meg annyit tudok mondani h normális legtöbb ember úgy müködik ahogy te leirtad magad

Szóval vagy én értettem félre valamit vagy egyetlen hiba benned túl reagálsz apró dolgokat

2013. nov. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy hosszú lett,de már egyszer le akartam írni.

Igazából,ami miatt rossznak is gondolom a helyzetem,néha,az az,hogy gyakran mindenkit tökéletesnek látok magam körül,és azt hiszem,én nem érek annyit.(ész,külső,stb)


És,csak néha tudok rájönni,hogy én is érek annyit,mint mások.

De egy idő után van,hogy kezdődik előről: egyszer mindenki tökéletes,én nem.Aztán meg már én is jó vagyok.És ezek így cserélődnek.

Az osztálytársaim meg például ,nekem úgy tűnik,hogy szinte sose rosszkedvűek-nagyon nem úgy tűnik.Legalábbis a többségük.

A másik meg,tudom róluk,hogy sokan tele vannak önbizalommal,meg ilyenek.És nekem ebből valamelyest az jön le,hogy több okuk van rá,mint nekem.

2013. nov. 5. 17:49
 3/3 A kérdező kommentje:

Szóval,valahogy így értettem.Másoknak mintha több önbizalma,pozitívuma lenne.


De,valamennyire megnyugtató volt a válaszod.


Köszi,hogy elolvastad.Tudom,hogy sokan nem is olvasnák el.Csak,valahogy egészbe akartam leírni.

2013. nov. 5. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!