Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Személyi jogsértésnek számít...

Személyi jogsértésnek számít itt magyarországon ha valakiről képeket csinálnak, majd ezeket a képeket több embernek megmutatják, az illető beleegyezése nélkül (sőt, tiltására) ezzel nevetés tárgyává téve őt?

Figyelt kérdés
2013. nov. 5. 18:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Személyiségi jogainak megsértésével egyenlő. remélem, nem Te készülsz ilyesmire, ha mégis, gondolj szépen bele abba,neked hogy esne, ha veled csinálnák ugyanezt.
2013. nov. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
igen, de simán megcsinálják, mert ha kitörlik a képet, onnanstól hogy a bizonyíték, a feljelentés tárgya?
2013. nov. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
*hol
2013. nov. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
nem, nem én készülök ilyesmire, velem csinálják ezt és érdekelt..
2013. nov. 5. 18:26
 5/15 anonim ***** válasza:
Szuper :/ Amúgy kettesnek igaza van, nem sokat tehetsz, ha nincs bizonyíték. Mindenesetre közösségi oldalakra sose tégy fel nyilvános képeket, és nagyon válogasd meg azt is, hogy "barátaid" közül kit avatsz a bizalmadba, mert a net világa csúnya visszaélésekre ad lehetőséget.
2013. nov. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
de tanúk vannak az osztályból
2013. nov. 5. 18:36
 7/15 anonim ***** válasza:

Most szigorították ennek a büntetését!

Nem ilyen alap szívatásokra gondolok, hanem komolyabb dolgoknál szabadságvesztéssel büntethetik az elkövetőt! Ezt ma hallottam.

2013. nov. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
itt olyasmiről van szó, hogy az osztálytársam 2 hónapja fotózgat engem a mobiljával, már párszor szóvá tettem hogy 'ez nekem rosszul esik' meg ilyesmi, kicsit durvábban.. de van hogy egy szünet úgy megy el hogy takargatom az arcom, nem beszélgethetek senkivel mert lefotóz duma közben, aztán megmutatja az osztálytársaimnak és utána úgy jönnek oda hozzám hogy "hú, nagyon szép vagy......" és ez nekem rosszul esik.. még beszélni fogok vele, ha nem megy, megkérem nővéremet, hogy ő beszéljen vele, atán ha az se, jön az osztályfőnök, végső eset pedig a feljelentés.
2013. nov. 5. 19:08
 9/15 anonim ***** válasza:

viszont így már nem bűncselekmény szerintem, mert nyilvános helyen fotóz (szóval eleve nem vagy meztelenül sem, vagy hasonló)tehát ahol/ahogy amúgy is lát téged mindenki fotó nélkül is, plusz a képeket nem értékesíti, amihez tényleg kellene a belegyezésed, meg sorolhatnám.

talán még a becsületsértés kategoriát sem meríti ki.

max azzal ér fel, mint az oviban, "hogy anya, csúfolnaaaak"

2013. nov. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
nem tudom, neked mennyire esne jól mikor bemennél a suliba és jönne a kamerával a lány hogy 'na akkor ma megint megszivatlak', és már a századik ember jönne oda hozzád hogy mennyire ronda vagy. szerintem ez azért a személyi jogsértésbe tartozik.
2013. nov. 5. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!