Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen Norvégiában élni?

Milyen Norvégiában élni?

Figyelt kérdés
Van itt olyan, aki ott él(t) vagy csak volt kint akár egy pár napra, hétre nyaralni? Milyen ott? Milyenek az emberek?

2013. nov. 6. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Most jöttünk haza 2 év után. Én nagyon szerettem. Nyilván vannak előnyei és hátrányai is, mint mindennek. Ha van konkrét kérdésed, priviben válaszolok szívesen.
2013. nov. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Norvégia az egyike a számomra ideális országoknak.


A jóléti rendszer nagyon erős , ennek érdemes utánaolvasni.


A munkalehetőségek nagyon jók.


Az éghajlat hűvös, egyesek szerint az emberek is azok, de ez csak a felszín, amúgy kiegyensúlyozttak és kellemes hangulatúak, csak meg kell őket ismerni.


Az életszínvonal vitathatatlanul jó, de nem feltétlenül könnyű beintegrálódni.


A természet fantasztikus. Sarki fény, éjféli nap, szafari, mély fjordok és magas hegyek.

Rengeteg tevékenységre van lehetőség a szabadban.


Ez egy elég rövid és szubjektív rezümé, nyilván érdemes utánaolvasni egyéb forrásoknak is, ha komolyabban gondolkozol az ottani életen és tágabb képet akarsz kapni.

2013. nov. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Kiegészíteném egy picit az előző válaszoló válaszát.


Munkalehetőségek vannak...HA olyan szakmád van, amiből hiány van az országban. Ebben az esetben talán még nem kell annyira norvégul sem tudnod. Ha viszont olyan a szakmád, amiből nincs hiány, akkor esélyed sincs jó norvég nyelvtudás nélkül elhelyezkedni. A fizetések jók, de persze azért szakmája válogatja.


Sarki fény az csak nagyon északon van, ott élni viszont nem mindenki tud. Van, aki nem bírja a fél évig tartó sötétséget, és a fél évig tartó nappalt. Persze van, aki tud alkalmazkodni. Embere válogatja.


Borzasztóan drága ország, nem a magyar fizetésekhez vannak mérve itt az árak, az már biztos. Főleg az albérletek... Amúgy általánosságban lehet mondani, hogy minden kb 4x annyiba kerül. Kivéve az elektronikai cikkeket, azok hasonló áron kaphatóak, mint Magyarországon.


Az emberek, mint mindenhol, változóak. Vannak kedves emberek, és vannak, akikkel inkább nem beszélget az ember. Összességében kissé zárkózottabbak, meg sokszor azt vettem észre, hogy előfordulhat, hogy udvariatlanabbak, mint amihez én hozzászoktam. De van udvariatlan magyar ember is, tehát emberfüggő ez is.

2013. nov. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%
Igen, a #3-as válaszával egyetértek. Ezért is írtam, hogy kiegészítések mindig vannak, semmi sem teljesen fehér vagy fekete, a kontrasztok mindig relatívak.
2013. nov. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!