Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak nekem számít ennyire a...

Csak nekem számít ennyire a szabadidő?

Figyelt kérdés

Jelenleg nettó 120 ezrért dolgozom, havi kb. 170 órában.

Lett volna lehetőségem ennek a dupláját is megkeresni, de ott havi legalább 230 órát kellett volna dolgoznom (naná, hogy vendéglátás :/ ).

Nem vállaltam el, mert nekem egy bizonyos pont után többet ér a szabadidő, mint a pénz. Nem akarok egy lélektelen robot lenni, aki csak pihen és dolgozik.

Nekem nagyon fontosak a hobbijaim, a családom, a párom, az állataim.

Az ismerőseim mind lehülyéztek, hogy miért nem vállaltam el.


Ti hogy vagytok ezzel?


22/L



2013. nov. 9. 07:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egyik oldalról nézve igazad van!

A másik oldalról tekintve pedig (persze ennek elég sok tényezője lehet) könnyelmű lehetsz!


Ebben a korban alapozza meg az ember az életét!

Egzisztenciát épít, családot tervez, stb...

Mindezt azért, hogy majd később legyen lehetősége bőségesen a hobbijával foglalkozni!


Ha már most a szabadidős tevékenységeket teszed előre a fontossági listádon, akkor előfordulhat, hogy éppen ezzel fogod kialakítani a mókuskereket!

Mivel nem lesz lehetőséged előre lépni, egész életedben lesz valamennyi időd, de sohasem annyi, amennyit szeretnél!


Ha 120000-ből meg tudsz élni, akkor ez azt jelenti, hogy a másik helyen félre tudnál tenni havi 120000Ft-ot.

Így egy év alatt, közel másfél millió forint lenne a zsebedbe (nem részletezem számolj nyugodtan tovább).

Felállíthatnál magadnak egy időtartamot és egy célt, amiben lefekteted, hogy mi az amit el akarsz érni (lakás, autó, világ körüli út, stb...)


Sok szerencsét az életben! ;)

2013. nov. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, neked is igazad van.

Igazából kompromisszumot szeretnék.

Tavaly nyáron volt részem havi 250 óra fizikai munkában, hát nem kívánom senkinek sem. Még aludni és enni sem volt elég időm. Lefogytam, lebetegedtem, minden bajom volt.

2013. nov. 9. 08:58
 3/12 anonim ***** válasza:

Sokan ezt évekig csináljuk, úgyhogy tudjuk miről beszélsz!

Persze ez nem azt jelenti, hogy ez a követendő példa!!!

2013. nov. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem jól döntöttél.

Nincs értelme úgy pénzt keresni, hogy nincs időd elkölteni, sőt, lecsökken az élettartamod. Hiába keresel kétszer annyit kétszer annyi munkával, ha a többletet gyógyszerre és hálapénzre költöd.

2013. nov. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Na-na.. Nem kétszer annyi munka, csak (60 ami egy hónapra lebontva elméletileg) napi két óra.

Viszont kétszer annyi fizetés!!!


Ennek ellenére természetesen mindenki magának dönti el, mire képes és mi az, amit még el tud/akar végezni/érni.

2013. nov. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem a konkrét példára értettem, hanem általánosságban a szabadidő-fizetés-munkaidő-egészség négyessel kapcsolatban mondtam duplát. (azért számolni még tudok :D)


De mellékesen az a 2 óra is sokat nyomhat a latba. Nem mindegy, hogy valaki 6-ra, vagy 8-ra ér haza.

2013. nov. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

a 120papír elég tisztességes fizu, főleg ennyi óraráa, magyarul hivatali munkaidőd lehet vagy van.

az emberek többsége sajnos még ennyit sem keres, de több órát dolgozik, mert a főnöke rángatja ide oda, és pénzt is alig kap, ha a te béredet órabérre átszámolod elég jó órabér jön ki, ahhoz képest h aki egész nap a tűző napon kapál vagy fizikai melót végez kap 4-500 ft os órabért és iszonyatosan elfárad, mert egész életében ezt csinálja.

én maradnék ebben az állásban amit írtál.

2013. nov. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

" Sokan ezt évekig csináljuk, úgyhogy tudjuk miről beszélsz!

Persze ez nem azt jelenti, hogy ez a követendő példa!!! - Az utolsó sorral egyetértek. Attól, mert mindenki hajt a pénz után és azt sem tudja, hogy melyik évszakban van, még nem jelenti azt, hogy mindenkinek ezt kell csinálnia.

Neki kell tudnia mit akar az életben és elegendő-e számára az, amennyit keres a munkájával.


Fel kellene már ébredni és ráeszmélni arra, hogy ha az ember 15 évet ( 20-tól 35-ig mondjuk ) azért gürcöl, hogy egzisztenciát teremtsen magának, ahogyan az egyik válaszoló írta, majd 35 éves korától kezd el igazán foglalkozni azzal, amit valójában mindig is csinálni akart, akkor van-e egyáltalán értelme az egész életnek.

2013. nov. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, hát az embertelen volt. 14 órán át talpon lenni, kapkodni, stresszelni, enni nem volt idő, mert folyamatosan jöttek az emberek, ha ettünk, azt is állva. Nem csoda, hogy a vendéglátásban alig dolgoznak idősebbek, mert idegileg kikészülnek, visszeres lesz a lábuk, tönkremennek az ízületeik.
2013. nov. 9. 11:35
 10/12 A kérdező kommentje:
Persze lehet, hogy azért akadok ki ennyire, mert gyűlölöm a szakmám.
2013. nov. 9. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!