Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudok embereken segíteni?

Hogyan tudok embereken segíteni?

Figyelt kérdés
gondolkoztam a katonaságon , de arra sajnos nem lennék alkalmas egyéb egészségügyi problémák miatt. (szem) szeretnék kimenni külföldre , vagy akár itt Magyarországon is. A Baptista szeretetszolgálaton is gondolkoztam. oda hogy lehet be kerülni? nektek mi a véleményetek? esetleg ha valaki tudna ebbe segíteni. köszönöm
2013. nov. 12. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha igazán akarsz embereken segíteni, akkor legyél orvos, szerintem annál jobban nem tudsz segíteni szerintem.
2013. nov. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem muszáj nagyban gondolkodni. Nemrég láttam, hogy egy programon keresztül lehetett mesefelolvasónak jelentkezni gyerekosztályokra kórházakba, de lassan jön a karácsony ilyenkor biztos több helyre keresnek önkénteseket. Vannak gyermek hospice házak, ahol örülnek ha játékokat, szórakoztató dolgokat kapnak a gyerekek. Nézz körül otthon vagy kérdezz rá ismerősöknél és juttasd el nekik.
2013. nov. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Legyél orvos, szociális munkás, vagy dolgozz árvaházban, idősek otthonában stb. Hajts végre a hétköznapokban kisebb jótetteket, pl. segíts fel néniket a buszra, legyél figyelmes, segítőkész stb. Amikor van valami önkéntes lehetőség, pl. árvíz miatt homokzsák-pakolás, vegyél részt rajta. Rendszeresen adj vért, vérplazmát.
2013. nov. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tartsd szem előtt főként azt is, hogy személy szerint mire vagy alkalmas, mert az inkompetens segítségnél rosszabb nincs.
2013. nov. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Katonaság nagy segítség..

Egy okos bekiabál hogy előre és soha nem látott embereket lövöldözöl pusztán azért mert 1 csillaggal több van a ruháján. Micsoda emberi butaság..


A babtisták meg inkább szekta vagy mi.


Hogy akarsz segíteni?

Menj el mentősnek tűzoltónak katasztrófa védelminek.

De ha segíteni akarsz ezt máshogy is megteheted.

Hozz lére valami munkahelyet ahol alkalmazhatsz embereket hogy legyen pénzük neked és nekik is. De szerintem erre te nem vagy megfelelő.

Ha annyira segíteni karnál tudnál bárhol bármikor.

2013. nov. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megoldjuk.
2013. nov. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az utolsó előtti hozzászóló igen kedves és segítőkész ember , árad belőle a jóindulat és az a legjobb benne , hogy nem okoskodik és nem ítélkezik ! ... ( ez egy irónia akart lenni , csak hogy világos legyen ) A Baptisták Keresztények ! És Kereszténynek lenni a legjobb a világon !!! JÉZUS KRISZTUSSAL élni a mindennapjaidat , akkor is felülmúlhatatlan , ha a legnagyobb szenvedéseket éled át !!! De hit nélkül , és ezen úton való megmaradás nélkül soha nem fogják ezt megérteni az emberek ... sajnos ! Egyébként én Katolikus vagyok . És eléggé mocskos életet éltem anno , míg nem volt egy katartikus istenélményem , és megtörtént a páli fordulat ... dicsőség ISTENNEK !!! Jíííháááá ! Válasszátok JÉZUST ... válasszátok az életet ! Az örök életet ! Egyébként tényleg rengeteg féle képpen tudsz segíteni , csak figyelj oda a mindennapokban az emberekre , magadra is ! Persze ne légy önző ! Az apró segítségek sokszor a legnagyobb segítségek !!! Aztán itt az imádság !!!!!!!!!!!! Én azt látom kristály tisztán hogy JÉZUSSAL együtt működve hatalmas dolgokat tudunk véghez vinni , természetesen minden az Ő kegyelméből van , de minden imámat meghallgatja , ... mindet !!! De ehhez ki kell alakulnia egy bizonyos szintnek az imában , hogy akarata szerint tudj kérni ... mert sokszor az ember akarata igen torz tud lenni ,és úgy gondolja hopgy ami szerinte igaz , és jó , az az igazság , és jóság ... de ez önmagában hazugság , és hazgságra pedig nem lehet építeni , max kártyavárat ! Ha tudni akarod mi az igaz és helyes , akkor kapcsolatban kell lenned a SZENTLÉLEKKEL és megcselekedni a felismert igazságot amit Ő mutat ! Kérjétek JÉZUST hogy tanítson imádkozni , és figyeljetek , a szívetek értelmére , mit súg !!! A szívetek ÉRTELMÉRE , ne az eszetekre csupán ! Az ÚR legyen veletek !!!
2019. jún. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!