Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Részegen jobban dönt az ember?

Részegen jobban dönt az ember?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre magamon, hogy fontos dolgokban jobban letisztul, hogy hogyan döntsek, ha megiszom pár pohár bort (most nem arra gondolok, hogy már világomról nem tudok). Ilyenkor az érzelmeimre hallgatok, és a racionális érvek kevésbé látszanak fontosnak. Érdemes érzelmi szinten dönteni az élet nagy kérdéseiről? Pl. hazaköltözni-e külföldről Magyarországra, vagy hasonlók. Mert az eszem azt mondja, hogy maradjak, de mást érzek.
2013. nov. 15. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Honvágy! :) Tudom milyen az. Gyere haza, nem kell ahhoz bort inni. Itt élni, halni kell! :D
2013. nov. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Maximum határozottabban, "bátrabban" hozod meg a döntéseket, de nem jobban (lásd még részegen hány ember hívja/üzenget exeinek). Annak megítélése egyébként is érdekes, hogy mi a "jobb" döntés. Szerintem legtöbb esetben az, amit racionálisan hoz az ember, míg vannak olyan helyzetek - főleg szerelmi élettel kapcsolatosan - ahol meg ugye nem ez a célszerű. De ha te inkább az érzelmeidre akarsz hallgatni minden helyzetben, tégy úgy, csak ne lepődj meg, ha esetleg nem úgy sűlnek el a dolgok, ahogy szeretted volna...
2013. nov. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Első: köszi ez jó esett, én is így gondolom. Nekem otthon is jó volt, volt állásom és nem volt panaszra okom. Itt kint is tök jó minden, van állás, barátok, de azért az otthon az ugye mégiscsak más. Az exeket azok hívogatják részegen, akik még nincsenek teljesen túl rajta, tehát ilyenkor merik felhívni őket mert ugye nincsenek gátlások... Én már többször észrevettem, hogy ha buliba megyünk, akkor sokkal jobban kijön, hogy menjünk haza, mint úgy a hétköznapokban. Olyankor is érzem, csak nem mondom ki. Szerintem ebből hazaköltözés lesz belátható időn belül. :)
2013. nov. 15. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!