Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerekkori traumák befolyáss...

A gyerekkori traumák befolyással vannak arra, hogy az ember részegen hogyan viselkedik?

Figyelt kérdés

Régóta foglalkoztat a kérdés, korábban azt hittem, hogy a valódi személyiség egyik elfojtott részét hozza ki, de most olvastam valahol erről, és kicsit más megvilágításba kerültek az eddigi elméleteim.


Nos, én pl nagyon szeretős, kedves vagyok ilyenkor (otthon is ezt kaptam anno, de talán nem annyiszor, mint igényem lett volna rá.)

A párom beszólogatós, megbántós, verbálisan agresszív lesz. Talán azért, mert (inkább csak gyanúm van rá), az apja is gyakran így bánt vele, és ezt a frusztrációt valamilyen állapotában szeretné oldani?


Ha végiggondolod, saját magadat, vagy a nagyon közelállókat megvizsgálva, van valami alapja a fenti elméletnek?


2013. febr. 18. 01:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a gyermekkori traumák jönnek ilyenkor a felszínre, hanem az ember belső énje.
2013. febr. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem a traumák hozzák fel belőle, ha részeg. A tanult MINTA, a szerzett viselkedés része az egyáltalán, hogy iszik, hogy agresszív lesz stb. Ezt látta az apjától, ezt tanulta meg.


A kérdés meg, hogy nézzem meg saját magamat...hm..még soha nem voltam részeg, bármennyire hihetetlen. Viszont néha fedezek fel olyan szavakat, mondatokat, tetteket magamon, amiket gyermekkoromban nem szerettem, most viszont produkálom....

2013. febr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szerintem mindannyian láttunk már olyan embert, akit teljesen kifordított magából az alkohol. Tehát pl. józanul kenyérre lehet kenni, imádja a családját, részegen meg addig üti őket míg el nem ájulnak.


Amióta tudatosodott bennünk, h ittasan egyikünk sem a legjobb formáját hozza, kiiktattuk az életünkből az alkoholt. Najó, azért nem kell full alkesz csövesnek elképzelni egyikünket sem, inkább olyan bulizós egyetemisták voltunk, akik a dolgozó élettel maguk mögött hagyták az egyetemi életformát.

2013. febr. 18. 10:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez így lenne, elég furán hangzik az egész. Az alkohol nem egy varázsital, hanem egy tudatmódosító szer.


A tesóm és én ugyanúgy nevelkedtünk, ő vigyorog, ha bepiál, én megállás nélkül beszélek. Pedig az apánk agresszív alkoholista volt.


Gondolj bele, ha valakit molesztáltak kiskorában, az részegen másokat molesztál?

2013. febr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

dehogy molesztál. nem ilyen direktben gondoltam.


hanem hogy pl. olyankor megpróbál uralkodni másokon, beszólogat, megaláz. ilyesmi.


abban sztem egyetérthetünk, hogy nem mindenki ugyanolyan ittasan, bár vannak hasonlóságok. míg egyesek keblükre ölelik a világot, viccelődnek, kedvesek másokkal, úgy akadnak agresszív részegek is, akik a legjobb barátjukat is képesek lennének leütni piásan.


na, szóval erre keresném én a magyarázatot.

2013. febr. 18. 12:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs összefüggés.

Ha iszol felszabadulsz, egy lány könnyebben húzza fel a szoknyáját, egy pasi könyebben köpi le a kidobó embert. Ha lenne összefüggés akkor minden családban ugyanazt csinálják a szülők?

Tudatmódosító. Erősre isszák magukat, vagy szekszire, vagy okosra, vagy viccesre...

Nálunk a nővérem bealszik ha iszik, én pörgök ezerrel, okos leszek és egyben szekszis is, erős is szoktam lenni.

2013. febr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem tudom.

Tényleg felszabadultam lesz, vagy vakmerőbb.


Volt egy osztálytársam aki úgy becsiccsentett egyszer, amúgy nem ivott úgy sose, hogy elbőgte magát, mert otthon gondok voltak, és teljesen kezelhetetlenné vált. Úgy kellett lefogni, és közben mondta, amit mondott...Szóval kihozta, amit addig elnyomogatott magában.

2013. febr. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 20 évesen rúgtam be először. Az egy nagyon stresszes időszak volt, amit nem tudtam kezelni. Ösztöndíjjal kijutottam külföldre tanulni, ahol pont kitört a háború, kb. a 2. héten. Emellett sikerült jól összevesznem pár csoporttársammal és kölcsönösen megkeserítettük egymás életét. Szóval abban az időszakban részegen borzasztóan agresszív dolgokat mondtam, nem bántottam semmit, de gyilkosságokról beszéltem, fegyverekről, háborúról, soroltam, hogy kiket és hogyan szeretnék megölni. Nagyon ijesztő lehettem. A környezetem nem nagyon tolerálta a dolgot, én meg próbáltam önuralommal úrrá lenni a helyzeten. Aztán lassan sikerült visszanyernem a lelki egyensúlyomat, utána már csak nevetgéltem magamban, ha részeg voltam. Szóval ez leginkább az aktuális lelkiállapotot tükrözi és nem azt, hogy milyen gyerekkorod volt.
2013. febr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!