Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Feminista! Mit takar a te...

Feminista! Mit takar a te szemszögedből ez a bizonyos f betűs szó? Mi a véleményetek a feministákról? Te is az vagy? Miért? Történt valami az életedben ami miatt ez lettél?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok helyen még mindig a férfiakat tartják valakinek a nőket senkinek. (persze elvileg már alig van ilyen de meg merem kockáztatni, hogy sajnos m.o bizonyos helyein/munkahelyein is többre tartják a férfiakat.)Pedig anők képesek arra mint a férfiak sőt bizonyos szempontból akár többre is. (nem tartom többre a nőket a férfiaknál de igazságtalan, hogyha nem egyenlőek) Vélemény erről? Miért gondolod így? Előre köszi a válaszokat.:)

2013. nov. 17. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

Az első szó ami eszembe jut: emancipunci!

:D

2013. nov. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 intrepid ***** válasza:
25%
A férfiember minden munkát meg tud csinálni amit a nők, de nők a munka törvénykönyve szerint nem emelhetnek 25 kg-nál nehezebbet. A férfiember 50 kg-t is emelhet. Ennyivel (is) különb a férfiember mint a nő.
2013. nov. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

A századfordulón néhány unatkozó nacccsasszony úgy döntött, hogy egyenrangú lesz. Eredmény: Nők millióit taszították a karrierépítés és a család közötti egyensúlyozás gyönyörébe.

(mert ahogy a munkaerő-piaci kínálat megduplázódott, idővel az árak is ahhoz idomultak - így már muszáj férjnek és feleségnek is dolgozni; miközben a házimunka továbbra is a nő feladata legtöbb helyen)

2013. nov. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Én nőként fontosnak tartom az egyenlőséget. AMI számomra abban nyilvánul meg,hogy ha már a nők kiharcolták maguknak,hogy dolgozhassanak akkor húzzanak el és ne tartassák el magukat a pasijukkal. Valamint ha egyenlőség van akkor egy nő se üssön meg egy férfit. Ja és a legfontosabb,hogy a női hiszti. Szerintem nincs annál undorítóbb, mikor valaki hisztizik és ráfogja,hogy mert ő nő :O Most ez mi komolyan?
2013. nov. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

Utolsó vagyok:

szerintem ezzel a feminizmussal lassan átesünk a ló túloldalára

2013. nov. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Olyan ember aki a nő-i egyenlőségért küzd

Ebben az értelemben én is az vagyok pedig Férfi vagyok szóval amíg egyenlőségről van szó addig támogatom viszont amikor valaki már átesik a ló túloldalára és már elveti a sulykot az kifejezetten irritál

2013. nov. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Meglehetősen csalóka a kifejezés, mert a nevéből a női nem jut elöször ugye eszünkbe, pedig ez a nemek egyenlőségéről szól. Amikor a mozgalmat elindították, akkor tényleg csak a (az addig nem létező) nők jogaiért harcoltak. Ma már átalakult a két nem egyenlőségéért való kiállásért. Én nem szeretem besorolni magam izmusokba, de a feminizmus közel áll hozzam, mert még mindig vannak olyan országok, ahol karva xar nőnek lenni és a fejlett országokban is érheti és sajnos éri is negativ diszkriminácio a nöket a nemük miatt.

Hehe, jó ez amit az első írt, hogy a nők csak 50 kg-t emelhetnek (nem tudom, hogy ez tényeg így van-e), meg lehet nézni egy kórházban, egy krónikus osztályon (értsd magatehetetlen öregek) az ápolók 98%a nő. És a létszám miatt simán egyedül is mozgatnak akár 80kgot is...

Vagy sztem az is rohadtul undorito, hogy elmész egy újságoshoz és tele van csöcsökkel meg sheggekkel, a blikkben is szexualis tartalmú képeket tesznek, azt ábrázolva, hogy a nők csak a szexre jók. Milyen lenne, ha a mostani mennyiségü meztelen nős újságot szőrösmellkasú, kockahasu pasasokkal raknánk tele? Sztem mindenki meghökkenne.

Szval a lenyeg, hogy az embereket emberi mivoltukban kell ertekelni és nem a nemük alapján.

És nagyon sajnálom, h sokaknak a feminizmusrol az uralkodás jut eszükbe, pedig pont nem erről szól

2013. nov. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
Feminizmus eredetileg a nemi egyenjogúságot hírdeti, de sokkal inkább a női felsőbbrendűség felé húz. Ha csak a nevét nézed már látni, mivel a feminim ugye nőiest jelent. Ha az egyenlőség lenne a lényeg, akkor equalizmus lenne vagy valami.
2013. nov. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!