Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért telnek nagyon gyorsan...

Miért telnek nagyon gyorsan az álmok?

Figyelt kérdés
Rokonaim is mesélték, többé-kevésbé én is tapasztaltam, hogy egyetlen éjszaka alatt olyan sokmindent összeálmodunk, ami a való világban bele sem férne 8 órába. Van erre egy elméletem, mégpedig az, hogy éjjel ugye a testünk nagyrésze takarékon van, az álmainkhoz csak az agyunknak kell működnie, ezért sokkal gyorsabban tud dolgozni, mint nappal, amikor a testrészek "leszabályozzák" (olvastam régebben, hogy egy átlagos weboldalt alig pár másodperc alatt fel tudna dolgozni az agyunk, csak a szemizmaink nem elég gyorsak, illetve nem tudunk elég gyorsan fókuszálni a szövegre). Szerintetek?
2013. nov. 17. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:

van benne valami. ezen már én is agyaltam.


meg vannak ezek a csodaemberek akik gyorsan végigolvasnak egy oldalt stb azoknak biztos ilyen tulmüködése van:)

2013. nov. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én pánikhelyzetekben vagyok olyan gyors, meg olyanokra képes másodpercek töredéke alatt, hogy meglepődöm saját magamon

az agynak millió rejtett dolgai vannak, amikről most sem tud a tudomány, mi meg azt nem, hogyan kell használni. agyunk valami nagyon kevés százalékát használjuk.

2013. nov. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A REM fázisban történő álmok hosszúak, az NREM fázisban történő álmok rövidek.

A REM fázis teszik ki az alvás 20-25%-át, míg az NREM fázisok töltik be a többi részt, ezért nyilván minél többet van valaki a REM fázisban, annál hosszabbnak tűnnek az álmai. Egyes tudatos álmodással foglalkozók különböző technikákat használnak ahhoz, hogy minél többet használjanak fel a REM fázisból, de ehhez gyakorlat szükséges.


Az agy működése még a jelenben is bonyolult a tudomány számára. A neurális tudomány foglalkozik az agy különböző funkcióival, mechanizmusaival stb. , valamint az álmodás még mindig egy olyan fejezetet képez, amelynek jelentős része kiaknázatlan.

2013. nov. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!