Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Élet célok nélkül, mi értelme?

Élet célok nélkül, mi értelme?

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok. Nincs és nem is volt barátnőm (de dolgozok az ügyön, jó úton haladok), nincs semmi elképzelésem, álmom az elkövetkező életemről. Se, hogy hol éljek, mivel foglalkozzak. Hogyan tudnék magamnak valami motiválást találni? (NE aggódjatok, NEM akarok NAGYON NEM öngyilkos lenni, se kárt tenni magamban még mielőtt valaki erre gondolna.) Ti is voltatok így?

2013. nov. 18. 00:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Amúgy van 2 szakmám, de egyik olyan, hogy azt hosszú távon nem csinálnám. A másikkal meg egyszerűen nem találok munkát gyakorlat hiányában.
2013. nov. 18. 00:59
 2/6 anonim ***** válasza:
az elet celok nem kotelezoek az eletben. sok ember elet celjai almodozasokbol keletkeznek amiket ritkan tudnak megvalositani, igy csalodnak, es ilyenekben nem jo csalodni. vannak emberek akik a veletlenre bizzak az eletuket, mert ok ilyenek. en is ilyen voltam, es ezzel nincs baj. ez valtozhat is nalad is akar.
2013. nov. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20 évesen nekem sem volt nagyon fogalmam arról hogy mi az amit igazán szeretnék, sodródtam a történésekkel.
2013. nov. 18. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

nekem sincs életcélom, azt hiszem nem is volt soha.. és engem sem motivál semmi. azt hiszem ez sok embert érint manapság ez a probléma..

20N

2013. nov. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi érdekel? Mi a hobbid? Űzöl valami sportot esetleg? Vagy miről szeretsz olvasni? Van valami tehetséged, zene, hangszer, ének, akármi? Kedveld az embereket, vagy inkább magadnak való vagy?

Indulj el az érdeklődési köröd mentén, és találj magadnak lehetőleg valami fontos és értékes célt. Kezdetnek az is megteszi, ha mondjuk kitűzöd célul, hogy megtanulsz valamit (idegennyelvet, hangszeren játszani, akármi), de nem ártana egy hosszabb távú célt is kitűzni. Mondjuk azt, hogy segíteni szeretnél az embereken, és jobbá szeretnéd tenni a világot. Ennek érdekében tanulhatsz valami hasznos szakmát, segíthetsz önkéntesen a rászorulókon, stb.

2013. nov. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Motorok érdekelnek, motorozni szeretek. Nem sportoltam sosem. Tehetség nincs, vagyis még nem tört ki belőlem. Hangszeren nem tudok játszani, egyet se próbáltam, de lehet valamelyik nekem van kitalálva. Mondjuk a klarinét ami tetszik csak gondolom elég nehéz lehet megtanulni az ilyen gyors játékot, mert nekem csak az tetszik :)


http://www.youtube.com/watch?v=S1DmvVukBl4#t=0m14s


Érdekes...Amúgy a metált szeretem nagyon és ez tetszik :)

Az ilyen önkéntes dolog nehéz ügy mert a környéken csak kis városok-falva vannak ahol nincs ilyen. Szemétszedés volt régebben, de már tele van minden közmunkásokkal és így már nem nagyon kell. Nyelvtanuláshoz meg simán lusta vagyok :D

2013. nov. 18. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!