Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Látásból mi kelt benned...

Látásból mi kelt benned szimpátiát egy emberben? Mi van az arcán, ami miatt az? Nagyobb kedvvel ismernéd meg őt? Ha megismered és nem olyan, mint vártad csalódsz? (fordítottja is érdekel unszimpatikus arcú emberek esetével)

Figyelt kérdés
2013. nov. 20. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez egy nehéz kérdés...


Ha az arcot nézzük: általában szabályos, szimmetrikus arc, áll. Lehet karakteresebb (hosszabb, de vékony, egyenes orr).


Ha csak valaki azért tetszik, mert jól néz ki, nem arról kezdek el gondolkodni, hogy vajon milyen egyéniség.


Ha el kezdek valakivel beszélni, abból már látom, hogy milyen. Eleve csak olyan személyeket engedek magamhoz, akikről tudom, meggyőződök róla, hogy jók. (Zárkózottab tipus vagyok). Épp azért, hogy ne érjen csalódás.


A szimaptikusság szerintem egyébként az egyéniségtől függ. Pl. volt már csúnya arcú barátnőm, de nagyon sokat tudott nevetni, szeretett szórakozni, sokat tudott beszélni. stb.

2013. nov. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kisugárzása. Nem lehet kategóriákba sorolni kinézet alapján, és még habitusra sem.

Ami alapfeltétel, hogy megbízhatóságot, emberséget és intelligenciát sugározzon.

2013. nov. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen megtévesztő külsőségek azok, amelyek alapján nem szoktam menni.


Van egy olyan akaratlan reflexszerű szokás sok emberben ( és bennem is volt ez régebben ), hogy adott külső jellegzetességek alapján alkotnak benyomást, illetve véleményt adott személyről. A fizionómia is ezzel foglalkozik, hogy bizonyos külső vonások alapján határozzanak meg különböző embertípusokat, viszont a jelenben ez már áltudománynak minősül, mert rájöttek , hogy maximum adott tulajdonságok, jellegzetességek, hajlamok stb. vonhatóak le valakinek a kinézete alapján, azonban egy 100%-os profilt nem lehet alkotni kizárólag a külsőség alapján.


Ezért is nem vonok le erős következtetések abból, hogy valakinek milyen nagy a homloka vagy mennyire szögletes az álkapcsa, illetve milyen érzést sugároz a tekintete, mert ezek mind nagyon szubjektív benyomások egyrészt, másrészt pedig önmagukban véve őket nem adnak megbízható képet valakiről, ehhez egy sokkal mélyebb és átfogóbb megismerésre van szükség. Az a lényeg ebben az egészben, hogy az ilyen reflexszerű következtetések, amelyeket felépítünk magunkban adott személyre nézve, nagyon hátrányosak lehetnek abból a szempontból, hogy egy teljesen más irányba téríthetnek minket, egy olyan szubjektív nézőpontba, amely hatására távol kerülünk az adott személy valódi mivoltától és sok időbe telhet, míg valóban rájövünk arra, hogy a mi véleményünkkel épp ellentétesnek bizonyuló emberrel van dolgunk.

Ezért célszerűbb objektív és semleges hozzáállással közelíteni barki felé is.

2013. nov. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valaki írta a kisugárzást - konkretizálom, hogy én személy szerint mit értek ez alatt. Vidám, kiegyensúlyozott az illető. Mosolyog, de nem kényszeredetten, hanem őszintén. A morózus, savanyú, mogorva emberek nem túl megnyerőek.

Szimpátiát kelt a "normális" külső is. Taszít, ha valaki szélsőséges, pl. a piercingek, tetoválások, extrém frizura, erős smink stb., ezek bennem nem keltenek jó benyomást. (Lehet, hogy ha megismerem, kiderült, hogy kedves az illető, de a kérdés az volt, hogy látásból mi kelt rokonszenvet vagy ellenszenvet, és belőlem az ilyen extrém dolgok látványa erős ellenszenvet vált ki.)


Ha nem olyan, mint vártam, mondhatjuk, hogy csalódom. Kicsit erős kifejezés, inkább csak azt gondolom magamban, hogy a látszat néha csal. Bár, mivel az egyik olyan tulajdonság, amit a leginkább rokonszenvesnek tartok, az az őszinte derű, ezért ez ritkán szokott előfordulni.

2013. nov. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez elég összetett kérdés.Ezért nem szeretek csak külső alapján ítélni.Vannak olyan típusú emberek,akik irritálnak elsőre,pl.Hajdú Pétert pofán tudnám vágni,szimplán csak a kinézete miatt...de ezek általában csak berögzült reakciók,és nem tanácsos csak ezekre alapozni.Meg kell ismerni a másik embert amennyire lehet,figyelni kell miközben beszél,a testbeszédét,a szemét,mindent,és az abból kialakult képre már sokkal bátrabban lehet hagyatkozni.Mondjuk általában nekem bejön az,amit elsőre leszűrök egy emberből,azt hiszem elég jól ráérzek másokra,de mivel tévedhetek is,ezért ítélkezés helyett inkább igyekszem csak óvatos lenni,ha olyan érzésem van a másikkal szemben.
2013. nov. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!