Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért róják fel az embereknek,...

Miért róják fel az embereknek, hogy nem segítettek a szállodásból kiugrott férfinak?

Figyelt kérdés

Nem értem, mit vár el a rengeteg kritizáló. Ha valaki több emelet magasból kiugrik és a betonra zuhan, azon nem lehet csak úgy segíteni, mint mondjuk azon, aki megcsúszott és elesett. Még ha egy orvos lett volna ott, szerintem az se nagyon tehetett volna semmit. De mégis többen telesírták a netet, hogy milyen szörnyűek és közönyösek az emberek. Szerintem ez nem ezen múlik. Vagy tévedek?


[link]


2013. nov. 27. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a legfőbb gond, hogy nem segítettek, mert gyértelmű, hogy nem lehetett volna túl sokat tenni érte, hanem fotózgattak, nevetgéltek miközben körül állták, mint valami látványosságot...
2013. nov. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 intrepid ***** válasza:
100%
Tudod én szakképzett ápoló vagyok, jó sok gyakorlattal. Eszközök nélkül egy ilyen helyszinen nagyon nehéz valamit is tenni. Én már sokszor szaladtam bele szabadidőmben ilyen helyszínbe, oda is szoktam menni, de eszközöket nem hordhatok magammal, ráadásul erről az esetről megláttam volna távolabbról is, hogy terminális állapotban van, lehet, nem mentem volna oda. Mondjuk én nem fotóztam volna, de amíg a bulvármédia pénzt ad ilyen fotókért, addig ezen sem csodálkozom.
2013. nov. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem is az akasztott ki, hogy fotózgatták.
2013. nov. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
látványosság volt. lehet én is lefotóztam volna.
2013. nov. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább azért, mert pont ugyanígy reagáltak volna akkor is ha menthető lett volna az illető. Bárkit megtámadnak, leütnek, rosszul lesz, vagy baleset éri az csak magára számíthat, mert a körülötte lévő 100 másik ember csak elfordítja a fejét.


Lehet azt mondani hogy "jajj nem ezen múlott az élete", de rengeteg esetben pont az a minimális segítség kellene. Inkább próbáljon meg valaki segíteni, max kiderül hogy nem tud semmiben, de akkor már többet tett, mintha meg sem adja az esélyt.


Az meg kifejezetten a másik ember megalázása hogy körbeállják és úgy szórakoznak rajta mások, mintha épp moziban ülnének.

2013. nov. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert sokan belegondolnak, hogy vajon ha velük történik valami, lenne-e, aki odamenne segíteni? Holott egyébként tényleg ilyen esetben egy közönséges járókelő legfeljebb annyit tehet, hogy hívja a mentőket.
2013. nov. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az is gáz, hogy a halál ekkora tabu még mindig, de azért az is nagyon-nagyon súlyos, hogy nem jut egy sóhajra való szentség se egy ilyen pillanatnak, csak a bóvlizás, ahogy mindig.
2013. nov. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!