Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Sürgős segítséget kérek,...

Sürgős segítséget kérek, úgynevezett "rendőrségi" vírus van a gépemen, ausztriai eredettel, az alábbiak nem segítettek, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyszerű híroldal nézegetése közben jött a vírus, nagyon megijedtem amit kiírt, szerencsére a nyelvet jól beszélem, és egyértelmű volt, hogy vírus, mert fizetést kért volna, nyelvtanilag helytelenül, amúgy is tele volt hibákkal.

Végigfuttattam Malwarebytest, ami leszedett egy trójait és pár másik vírust.

Ezután csökkentett módban indítottam újra, msconfig, megnéztem, mi indul autostartba, semmi gyanús nem volt, és még bejelezte, hogy az adobe egyik autostartját kiszedhetném, megtettem.

Aztán újraindítottam, látszólag minden rendbe volt, ctrlaltdellel indított feladat figyelőnél nem volt plusz program.

Rámentem a firefoxra, és nem engedett tovább, újra ott volt.

Most újra végigfuttattam a Malwarebytest, és nem talál semmit, nem értem, mi a következő?

A Kaspersky szintén nem találja.

Users Temporary mappában semmi változás.

Kérlek, segítsen, aki tényleg ért hozzá!



#policevírus
2013. nov. 3. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
9%
Interneten terjed tehát ki kell húzni a netkábelt és újra visszadugni.ha nem működik akkor nem tudok tovább segíteni
2013. nov. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát sajnos ez nem volt túl hasznos válasz. Attól még egy vírus se irtódott le a gépedről, hogy kihúztad a netet.
2013. nov. 3. 13:08
 3/5 anonim ***** válasza:
2013. nov. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Barátom is a minap kapta meg ezt a vírust, ő feladatkezelőből leállította a böngészőjét, majd elindította a víruskeresést. Neki így sikerült megoldania :)
2013. nov. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek, sikerült leírtani, azért elég aljas emberek, akik ezzel buliznak.

Mindenkinek mentek a zöld kezek! :)

2013. nov. 4. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!