Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért a legodaadóbb emberrel...

Miért a legodaadóbb emberrel történik ez?

Figyelt kérdés

Mindig mindenkinek segített. Nem volt olyan dolog, amiben ne tudott volna más rendelkezésére állni. Mindig ott volt amikor szükség volt rá és meghallgatott. Egyetem mellett dolgozott, hogy jobb legyen a családjának és utána is segítette őket. Volt hogy csak ő tartotta bennünk a lelket. Az egyetlen ember akit valódi hősnek nevezhetek.

Tényleg ennyire nincs igazság a világon? A legjobb ember, akit valaha ismertem, mégis szívinfarktusa lett, 23 évesen.


2013. dec. 1. 16:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igazság kérdése. Gyenge volt a szervezete. Szomorú, de nem lehet mit tenni.
2013. dec. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan emberrel történik ez, aki másokkal sosem volt kedves, élte a laza kis életét, bulizott és sosem dolgozott, akkor azt éreznéd "úgy kell neki, megérdemelte?"


Megértem a keserűséget és a sajnálatot, de óvatosan ezen az úton, mert nem az a fontos, hogy a világot milyennek látod, amikor szomorú vagy, hanem hogy a saját lelked milyen irányba fejlődik, amikor átengeded magad a szomorúságnak! Ez nem a megfelelő irány, ezen azért gondolkodj el!


Őszintén sajnálom, remélem, rendbejön!

2013. dec. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán épp azért történt ez vele, mert ilyen volt.

Azon túl, hogy tapasztalom is a környezetemben, egy régi (régi? kb. 30 évvel ezelőtt megjelent) orvosi könyvben is azt olvastam, hogy az önfeláldozás (főleg, ha viszonzatlan) hosszú távon mindig káros.

Egy ideig én is ilyen voltam, ám amikor többször is át kellett azt élnem, hogy amikor nekem volna szükségem segítségre, akkor konkrétan sehol senki, beláttam, hogy ez így nem működik: hiába élek másokért, meghalni akkor is csak magamnak kell. Sajnos ez van.

2013. dec. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért, mert az ilyen ember saját magával sosem törődik eleget, a saját boldogulásával, boldogságával. Becsülendő, hogy segített másokon, de a saját szervezetét ezzel felőrölte, ez logikus, sajnos :(
2013. dec. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

De él még az illető?


Szörnyű ezt olvasni, főleg hogy én is 23 vagyok és kb. ugyanazt él(t)em át amit ő. Remélem rendbejön. Édesapámnak is volt infarktusa, de valamennyire rendbehozták. Segíts neki amiben tudsz.

2013. dec. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A 4/5 - ös válaszolónak sajnos igaza van.

Amíg ez a fiatal másokkal törődött,a mások nem törődtek vele.Talán így próbálta elérni,hogy figyeljenek rá és szeressék.Mindenki a saját szeretet nyelvén kommunikál.Azt teszi másokkal,amire esetleg szüksége lenne.A környezete sajnos önző volt és azt gondolhatta,hogy ez természetes,amit kap.Nem volt az.

2013. dec. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Isten ilyen. Tapasztalat. Tőlem is azokat vette el akikért éltem, mai napig rugdos, nem vagyok messze az öngyilkosságtól.
2013. dec. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Neked hős volt, de ahogy olvasom szépen kihasználták a jószívűségét. Lehet ezért nem is bírta tovább.
2013. dec. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti. Neked lehet hogy rossz, de a családtagjaidnak lehet így jobb.

Lehet szenvedtek volna az életben vagy valami nagy baj várta volna őket.

Isten jó. Lehet, pont így mentette meg őket valamitől, amiről te nem tudsz.

2013. dec. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Igazad van! Viszont ezzel engem tönkre tett:(((

Utolsó elötti volzam

2013. dec. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!